Mapa

Tanie loty z Lotniska Szczecin

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ "Solidarność" (SZZ) to międzynarodowe lotnisko położone trzydzieści trzy kilometry od Szczecina przy drodze krajowej łączącej Goleniów i Gdynię. Zostało zbudowane w latach 50-tych, w czasach największego nasilenia „zimnej wojny” dla celów wojskowych. Lotnisko było wielokrotnie unowocześniane i rozbudowane, a na początku XXI wieku rozpoczął się tam regularny ruch pasażerski.

Jak się tam dostać?

Na lotnisko można dotrzeć z pobliskich miejscowości na kilka różnych sposobów. W 2013 roku oddano do użytku przystanek kolejowy Port Lotniczy Szczecin Goleniów, z którego kursują pociągi z i do Szczecina i Kołobrzegu. Między lotniskiem a miastami jeżdżą także autobusy, których rozkład dopasowany jest do godzin przylotów i odlotów, prywatne busy oraz taksówki.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Z lotniska Szczecin-Goleniów można polecieć w ośmiu kierunkach w czterech krajach: LOT-em na warszawskie Okęcie, z Norwegian na lotnisko Oslo-Gardermoen, z Ryanair do Dublina, Liverpoolu, Londynu (Stansted), z Wizz Air na Oslo-Torp, do Stavanger i Londynu (Luton). Loty czarterowe odbywają się stąd do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Tunezji i Turcji.

Na lotnisku

Na lotnisku znajdują się kawiarnie, restauracje i sklepy wolnocłowe. Na terminalu można także skorzystać z kaplicy, stanowisk wypożyczania samochodów, biur podróży, kantoru, bankomatów i wi-fi. Znajdują się tu także punkt pierwszej pomocy i pokój dla matki z dzieckiem. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Szczecin

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.