Mapa

Tanie loty Szczecin-Amsterdam

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Amsterdam.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Szczecin do: Amsterdam Schiphol

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

437 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 693 km

3 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Amsterdam Schiphol

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Amsterdam: Amsterdam Schiphol.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Szczecin do: Amsterdam Schiphol wynosi 437 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Szczecin do: Amsterdam Schiphol wynosi 3 h 50 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Szczecin do: Amsterdam Schiphol.

Tanie loty Szczecin – Amsterdam

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Szczecin - Amsterdam, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Szczecin – Amsterdam

 • Najpopularniejszy lot: Szczecin – Amsterdam LOT
 • Bezpośrednie loty Szczecin – Amsterdam: brak
 • Loty z przesiadką Szczecin – Amsterdam: LOT
 • Czas przelotu Szczecin - Amsterdam: 4h (z przesiadką)

Lotniska w Szczecinie

Bezpośrednie loty Szczecin - Amsterdam są dostępne z lotniska Szczecin.

Lotnisko Szczecin Goleniów

Informacje: Port lotniczy Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność to jedyne lotnisko Szczecina. Obiekt posiada jeden terminal, położony w odległości 33 kilometrów od centrum miasta. Na miejscu znajdziesz kilka sklepików – w tym sklep z pamiątkami, sklepy wolnocłowe oraz kiosk, a także cztery kawiarnie oraz restauracja Business Shark. Dla pasażerów przygotowano tu również bezpłatną sieć Wi-Fi.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Jeśli podróżujesz linią LOT, do odprawy staw się minimum 1 godzinę przed odlotem. Podróż ze Szczecina do Amsterdamu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Szczecin?

 • Pociągiem ze stacji Szczecin Główny. Terminal Kolejowy Port Lotniczy Szczecin Goleniów jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Podróż z centrum trwa 40 minut, za bilet zapłacisz od 11,70zł. Pociągi kursują od dwóch do czterech razy na dobę.
 • Autobusem rozkładowym, którego rozkład jest dopasowany do godzin przylotów i odlotów. Pasażerowie linii LOT za dojazd autobusem zapłacą 25zł (przystanek: ul. Wyzwolenia 17, trzy odjazdy dziennie).
 • Autobusem prywatnego przewoźnika, np. Jacka Osińskiego lub A. Fedeńczaka. Za przejazd zapłacisz nawet od 49zł za osobę.

Lotnisko w Amsterdamie

Miasto Amsterdam posiada jedno lotnisko.

Lotnisko Amsterdam Schiphol

Informacje: Lotnisko Amsterdam Schiphol to jedyny port lotniczy miasta, największe lotnisko Holandii oraz jeden z największych portów lotniczych Europy. Zwane jest najbardziej zrelaksowanym i wyluzowanym lotniskiem świata, pełnym knajpek, restauracji, butików. Przyloty realizowane są w jednej z czterech połączonych ze sobą hal.

Jak dojechać z lotniska do Amsterdamu?

 • Pociągiem - stacja Schiphol Plaza znajduje się pod terminalem. Czas podróży: 14 minut, cena biletu: 4,20€ (18zł).
 • Autobusem linii ekspresowej 197. Bilet możesz kupić u kierowcy – cena to 5€ (21zł).
 • Wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Amsterdamu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Holandii wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Szczecin i Amsterdam znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Amsterdamie

Pogoda w Amsterdamie

Latem temperatury w Szczecinie i Amsterdamie są zbliżone, po przylocie spodziewaj się średnio 22-24°C. Zimą stolica Holandii jest dużo cieplejsza, termometry wskazują tu średnio od 1 do 6°C. Amsterdam warto odwiedzić o każdej porze roku, jednak pamiętaj, że w maju masz okazję podziwiać piękne tulipany.

Ceny w Amsterdamie

Walutą obowiązującą w Amsterdamie jest euro. Bez trudu znajdziesz tu bankomat, a karty płatnicze są akceptowane niemal w każdej kawiarni, restauracji czy w hotelu. Jeśli planujesz zabrać gotówkę, złotówki wymień jeszcze w Polsce – skorzystaj z kantoru internetowego lub negocjuj kurs w kantorze stacjonarnym.

Ceny w Amsterdamie są wyższe średnio o 103%, za posiłek zapłacisz nawet 230% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 8€ (35zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 15€ (65zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 60€ (259zł)
 • butelka wody – 0,84€ (3,60zł)
 • kawa – 2,75€ (12zł)
 • piwo w pubie – 4,50€ (19zł)
 • taksówka – 2,2€/kilometr (9,50zł).

Transport w Amsterdamie

Podróżowanie po mieście jest bardzo wygodne, przyjemne i łatwe. Do dyspozycji masz tu autobus, prom, metro oraz kolejkę Niteliner – dzięki nim zobaczysz niemal wszystkie atrakcje Amsterdamu. Dodatkowo możesz kupić bilet, który umożliwi Ci niemal nieograniczone podróże. Wybierz wersję 24-godzinną (15€ - 66zł), 2-dniową (20€ - 88zł) lub 3-dniową (25€ - 110zł). Alternatywą jest zakup karty OV-chipkaart. Zapłacisz 7,50€ (33zł) za jej wydanie, potem wystarczy doładować kartę wybraną przez siebie kwotą.

Amsterdam atrakcje

Amsterdam to miasto bardzo różnorodne. Znajdziesz tu doskonałe muzea, doskonałe jedzenie, piękne kwiaty, doskonałe bary i kluby. Najcenniejsza jest jednak unikatowa atmosfera, za którą zatęsknisz nie raz po powrocie. Zobacz, co warto zobaczyć w Amsterdamie:

 • RIjksmuseum – wielkie muzeum sztuki z doskonałymi kolekcjami
 • Muzeum Vincenta van Gogha
 • Dom Anny Frank
 • Efteling
 • Kościół Oude Kerk
 • Prinsengracht – idealny na spacer
 • Heineken Experience
 • Madame Tussauds Amsterdam
 • Reypenaer Cheese Tasting Room

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł we wrześniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1€ = 4,30zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.