Mapa

Tanie loty Szczecin-Katowice

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Katowice.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Szczecin do: Katowice

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

377 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 449 km

2 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Katowice

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Katowice: Katowice.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Szczecin do: Katowice wynosi 377 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Szczecin do: Katowice wynosi 2 h 35 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Szczecin do: Katowice.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Szczecin-Katowice, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Szczecin-Katowice

 • Najpopularniejszy lot: Szczecin-Katowice LOT
 • Bezpośredni lot Szczecin-Katowice: brak
 • Lot z przesiadką Szczecin-Katowice: LOT, Lufthansa
 • Czas przelotu Szczecin-Katowice: ok. dwie godziny i dwadzieścia pięć minut (odległość Szczecin-Katowice w linii prostej to około czterysta pięćdziesiąt kilometrów)

Lotnisko Szczecin

 ort lotniczy położony jest 33 kilometry na północny wschód od centrum miasta. To jedno z najmniejszych lotnisk międzynarodowych w Polsce. Dysponuje jednym terminalem pasażerskim. Na razie nie ma bezpośrednich połączeń na lot ze Szczecina do Katowic. Najlepiej wybrać lot z przesiadką w Warszawie. W hallu głównym znajdziesz kawiarnię, kiosk i delikatesy. Kawy będziesz mógł się napić także w strefie odlotów. Na lotnisku jest też pokój matki z dzieckiem i kącik zabaw. Dostęp do Wi-Fi jest darmowy i nielimitowany.

Jak dojechać na lotnisko Szczecin?

 • Pociągiem. Podróż ze stacji Szczecin Główny trwa około 40 minut. Bilet kosztuje 13,50 zł
 • Busem. Jest kilka firm, które jadą na lotnisko. Niektóre kurs zaczynają na dworcu PKS Szczecin. Bilety kosztują od 15 zł
 • Taksówką. Kurs kosztuje 130-170 zł

Lotnisko Katowice-Pyrzowice

Lotnisko Katowice-Pyrzowice leży 30 kilometrów poza granicami miasta. Dzięki tej odległości obejmuje zasięgiem osiem milionów osób, także z Czech. Na lotnisku są 3 terminale: A i B obsługujące odloty i dedykowany przylotom Terminal C. To z tego ostatniego będziesz korzystać przylatując ze Szczecina przez Warszawę. Na lotnisku jest dostępny internet poprzez trzy darmowe hot-spoty.

Jak dojechać do Katowic?

Bezpośrednio z lotniska dojedziesz drogą wojewódzką 913. Z Pyrzowic dojedziesz też bezpośrednim autobusem do dworca PKP Katowice. Bilet kosztuje 27 zł

 Informacje praktyczne

Wybierając lot ze Szczecina do Katowic nie zapomnij o ważnym dowodzie osobistym, który będziesz musiał pokazać na lotnisku.

Pogoda, ceny i atrakcje w Katowicach

Pogoda w Katowicach

Różnica w pogodzie między Szczecinem a Katowicami zwykle jest nieznaczna. Średnia roczna temperatura powietrza w Katowicach wynosi 7,9°C , średnia temperatura w lipcu wynosi 17,4°C, a w styczniu –2,7°C. Mniejsza jest tu też wilgotność powietrza, ale przez 55 dni w roku mogą pojawić się mgły.

Do Katowic można pojechać o każdej porze roku. Najprzyjemniej, podobnie jak w Szczecinie, jest latem. Wtedy też na położonym na południu Śląsku będzie też nawet o kilka stopni cieplej.

Ceny w Katowicach

W Katowicach jest średnio prawie 6 procent taniej niż w Szczecinie. Ślązacy lubią dobrą kuchnię i w restauracjach za lokalne jedzenie możesz zapłacić nieco mniej. Ceny wielu produktów różnią się nieznacznie lub wcale.

Przykładowe ceny w Katowicach

 • Lunch w fast-foodzie – 18 zł
 • Obiad w restauracji – 18 zł
 • Obiad dla dwóch osób – 80 zł
 • przejechanie kilometra taksówką – 2,40 zł
 • Piwo – 6 zł
 • Kawa – 5,73 zł
 • Butelka wody – 1,55 zł

Transport w Katowicach

Po Katowicach możesz poruszać się autobusami i tramwajami, za które odpowiada KZK GOP (organizuje transport dla aglomeracji śląskiej). Przez Katowice przebiega 15 linii tramwajowych. Wyjątkowość tamtejszej komunikacji polega na tym, że możesz nią dojechać do różnych okolicznych miast.

Ceny biletów:

 • jednorazowy w granicach jednego miasta (gminy) lub przez 15minut – 3,20 zł
 • jednorazowy w granicach dwóch sąsiadujących miast (gmin) lub przez 30 minut – 3,80 zł
 • jednorazowy w granicach trzech i więcej miast (gmin) lub przez godzinę – 4,80 zł

W autobusach i tramwajach kupisz tylko bilety w cenie 4,80 zł (za bilet normalny) i 2,40 zł (ulgowy), uprawniające do podróży przez godzinę od momentu skasowania.

Katowice atrakcje

Katowice w ostatnich latach przeszły niezwykłą przemianę, od typowo górniczego, szarego miasta, do pełnej atrakcji i nowoczesnej architektury metropolii. Historię tego miejsca najlepiej poznać jadąc na Nikiszowiec i miasta-ogrodu Giszowiec. Centrum Nikiszowca stanowi rynek, przy którym zobaczysz m.in. gmach dawnej gospody z charakterystyczną mozaiką. W budynku przy ul. Rymarskiej 4 możesz odwiedzić Dział Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic. Muzeum prowadzi także sklep z pamiątkami. Na Nikiszowcu swoje filmy kręcił m.in. Kazimierz Kutz i Lech Majewski.

Do charakterystycznych katowickich budowli doszły nowe architektoniczne perełki. Najciekawsze znaleźć można w okolicach Spodka. Chodzi o Międzynarodowe Centrum Kongresowe, które należy do Strefy Kultury, nowej części miasta, poświęconej kulturze, zlokalizowanej na dawnych terenach przemysłowych. Budynek centrum kongresowego jest jednym z najczęściej nagradzanych za architekturę budynków. Tuż obok swoją nową siedzibę ma Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Znajdują się tutaj dwie nowoczesne sale koncertowe: wielką na 1,8 tys. miejsc oraz kameralną dla 300 osób. W tym kompleksie swoją siedzibę ma też Muzeum Śląskie, które posiada m.in. bogate zbiory malarstwa.

Każdego roku do Katowic przyjeżdżają muzyczne gwiazdy z całego świata, które uczestniczą w: Rawa Blues Festival, Odjazdach, Mayday Festiwal, Festiwal Nowej Muzyce, Śląskim Festiwal Jazzowym czy OFF Festivalu.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w kwietniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu) mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.