Mapa

Tanie loty Szczecin - Gdańsk

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Gdańsk.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Szczecin do: Gdańsk

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

397 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 249 km

2 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Gdańsk

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Gdańsk: Gdańsk.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Szczecin do: Gdańsk wynosi 397 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Szczecin do: Gdańsk wynosi 2 h 35 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Szczecin do: Gdańsk.

Informacje aktualne na dzień 31.10.2015

Linie lotnicze

Pomiędzy Szczecinem a Gdańskiem nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego. Połączenie z jedną przesiadką – w Warszawie – oferuje LOT. Najkrótsza przesiadka trwa tu zaledwie 35 minut, najdłuższa – nawet 20 godzin. Codziennie, od poniedziałku do piątku, funkcjonują dwa loty – o godz. 9.00 i 21.00, w weekendy jeden dziennie (9.00 w soboty i 21.00 w niedziele).

Odprawa

Na lotnisku najlepiej jest stawić się co najmniej 1 godzinę przed planowaną godziną wylotu. By polecieć ze Szczecina do Gdańska wystarczającym dokumentem tożsamości jest dowód osobisty. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotniska

Zarówno port lotniczy w Szczecinie, jak i port lotniczy w Gdańsku posiadają jeden terminal.

Terminal w Szczecinie to obiekt niewielki. Znajdziesz tu kilka punktów usługowych, w tym dwa sklepy wolnocłowe oraz cztery punkty gastronomiczne (w tym jeden w strefie Non-Schengen), restaurację oraz dwie kawiarnie.

Z kolei lotnisko w Gdańsku powiększyło się we wrześniu 2015 o halę przylotów i 15 000 metrów kwadratowych powierzchni. Zyskało również nowe połączenie z centrum miasta, dzięki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Co 15 minut kursują pociągi do stacji Gdańsk-Wrzeszcz oraz Gdynia Główna. Spod terminalu kursuje również kilka linii autobusowych: 4A (do Gdyni), 122 (do Sopotu), 110 (do dworca Gdańsk Wrzeszcz) oraz 210 do dworca Gdańsk Główny. Uruchomiono dodatkowo linię nocną N3.

Szczecin vs. Gdańsk – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Szczecin i Gdańsk znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Średnia temperatura na przestrzeni roku jest niemal identyczna w obu miastach. Temperatura w grudniu i styczniu oscyluje w granicach od -4 do 3°C, a latem średnie temperatury wynoszą do 23°C w cieniu. Gdańsk i Szczecin różni nieco średnia liczba dni deszczowych i godzin nasłonecznienia. Na większą ilość słońca i mniejszą ilość deszczu można liczyć w Gdańsku, szczególnie w okresie letnim (9 godzin, 12 dni), przy 7 godzinach i 10 dniach w Szczecinie.

Podobne są również poziomy cen. Za lunch w przeciętnej restauracji zapłacisz około 18zł, za trzydaniowy obiad dla 2 osób 90zł, a za posiłek w McDonaldzie 16zł. Oba miasta różnią jedynie ceny napojów w restauracjach. Za 0,33l wody zapłacisz w Gdańsku 3,53zł, a za 0,5l piwa 7,00zł. W Szczecinie – 2,21zł oraz 5,50zł.

Odwrotnie rzecz ma się z kosztem przejazdu taksówką. Za przejazd od portu lotniczego do centrum miasta zapłacisz w Gdańsku około 45zł (15 kilometrów, około 22 minuty jazdy), a w Szczecinie 130-170zł (35-50 kilometrów).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.