Mapa

Tanie loty Gdańsk-Paryż

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Paryż.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Paryż

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

198 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1255 km

2 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Paryż: Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Paryż wynosi 198 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Paryż wynosi 2 h 15 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Paryż.
Według stanu na Październik, są 2 loty w tygodniu z: Gdańsk do: Paryż.

Sprawdzone Gdańsk

 

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Gdańsk-Paryż, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Gdańsk-Paryż

 • Najpopularniejszy lot: Gdańsk-Paryż Wizzair
 • Bezpośrednie loty Gdańsk-Paryż: Wizzair
 • Czas przelotu Gdańsk-Paryż: 2 godziny i 15 minut (odległość między Gdańskiem a Paryżem to 1 255 kilometrów).

Lotnisko Gdańsk

Gdańsk obsługuje jedno lotnisko, położone w dzielnicy Matarnia, dwanaście kilometrów na północny zachód od centrum. Blisko jest tu także z pozostałych części trójmiasta: z Gdyni (dwadzieścia trzy kilometry) i Sopotu (dziesięć kilometrów). Twój lot z Gdańska do Paryża rozpocznie się w nowym, otwartym w 2015 roku Terminalu 2, który obługuje połączenia z krajami strefy Schengen.

Na lotnisku dostępne jest bezpłatne Wi-Fi (15 minut dla każdego i bez ograniczeń czasowych po zalogowaniu).

Jak dojechać na lotnisko Gdańsk? 

Na lotnisko Gdańsk najłatwiej dostać się pociągiem. Najwięcej połączeń kursuje z dworca Gdańsk Wrzeszcz. Nieco mniej pociągów złapać też można z Dworca Głównego. Bilet przesiadkowy kosztuje 3,80 zł i kupisz go w kasach, biletomatach lub u konduktora.

Drugim nieco wolniejszym, przez co rzadziej wybieranym środkiem transportu jest autobus. Z dworca we Wrzeszczu odjeżdża linia 110, z Gdańska Głównego 210, z Gdyni Głównej 4A, a z Sopotu (przystanek Sopot Kamienny Potok) 122.

Lotniska w Paryżu

Stolicę Francji obsługują trzy lotniska: Charles de Gaulle, Orly i Beauvais. Wybierając bezpośrednie tanie loty loty Gdańsk-Paryż Wizzairem, podróż zakończysz na Beauvais.

Paryż Beauvais

Beauvais położone jest osiemdziesiąt kilometrów od centrum Paryża. Są tu dwa terminale. W strefie ogólnodostępnej terminala 1 działa kiosk ruchu i sklep wielobranżowy, gdzie kupisz najpotrzebniejsze w podróży produkty i pamiątki, a także skorzystać możesz z podstawowych usług np. pocztowych. W obu terminalach i na dworcu kolejowym dostępne jest również bezpłatne WiFi.

Jak dojechać do Paryża z lotniska Beauvais?

Do centrum Paryża najłatwiej jest dostać się stąd specjalnym autobusem, który odjeżdża ze zlokalizowanego pomiędzy terminalami przystanku. Za bilet zapłacisz 29 euro. Autobusy odjeżdżają dwadzieścia minut po lądowaniu każdego samolotu. Oficjalnie przejazd zajmie ci jedynie godzinę i piętnaście minut, choć w praktyce czas ten jest trudny do przewidzenia, bo w pełni zależy od panujących na trasie korków. Autobusy dojeżdżają na parking Pershing, położony przy wewnętrznej obwodnicy Paryża (nazywanej Peripherique), koło zjazdu Porte Maillot. Stąd złapiesz wiele miejskich autobusów, metro i podmiejski pociąg RER.

Informacje praktyczne

W podróży z Gdańska do Paryża wystarczy ci polski dowód osobisty zamiast paszportu. Na miejscu płacić będziesz w euro. W październiku 2017 kurs tej waluty wynosił 4,23 zł. Oba miasta należą do tej samej strefy czasowej. Po wylądowaniu nie musisz więc przestawiać zegarka.

Pogoda, ceny i atrakcje w Paryżu

Pogoda w Paryżu

Przez wpływy znad Oceanu Atlantyckiego klimat w Paryżu jest dość łagodny i zbliżony do tego, panującego w Gdańsku. Zimą temperatury rzadko spadają tu poniżej zera, a przelotne opady śniegu zdarzają się tylko kilka razy w roku. Latem możesz spodziewać się natomiast słońca i upałów, co będzie miłą odmianą po przylocie z deszczowego na ogół Gdańska. W lipcu i sierpniu temperatury często przekraczają dwadzieścia stopni na plusie.

Ceny w Paryżu

Stolica Francji należy do najdroższych miast w Europie. Średnie ceny ponad dwukrotnie przewyższają gdańskie. Najbardziej odczuwalne różnice dotyczą wynajmu mieszkania. Doskonałe, francuskie produkty spożywcze również nie należą do tanich.

Walutę najłatwiej będzie wymienić jeszcze przed wyjazdem w którymś z polskich kantorów internetowych. Na miejscu bez problemu zapłacisz też kartą lub wypłacisz gotówkę z bankomatu. Jeśli chcesz wymienić walutę w którymś z paryskich kantorów lub spieniężyć czek podróżny, wystrzegaj się lotnisk, dworców i popularnych wśród turystów dzielnic, gdzie ceny mogą być bardzo wygórowane.

Przykładowe ceny w Paryżu:

 • Taksówka (per km) – 1,30 € (ok. 5,70 zł)
 • Butelka wody 1,5 l – 0,77 € (ok. 3,40 zł)
 • Kawa – 3,5 € (ok. 15,64 zł)
 • Piwo w pubie – 6 € (ok. 26,52 zł)
 • Lunch w fast-foodzie – 8,00 € (ok. 35,36 zł)
 • Lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 14,00 € (ok. 60 zł)
 • Kolacja – 3 dania w dobrej restauracji 55 € (ok. 233 zł)

Transport w Paryżu

Komunikacja zbiorowa jest tu na wysokim poziomie, choć miasto od lat boryka się z problemem korków. Jest tu 16 linii metra, rozbudowana sieć kolejki dojazdowej RER, autobusy i tramwaje. Podczas zwiedzania miasta trzeba będzie korzystać z transportu, bo miasto jest rozległe, a najważniejsze atrakcje Paryża rozsiane w różnych dzielnicach.

Paryż intensywnie promuje jeżdżenie rowerem. To jedno z pierwszych miast w Europie, gdzie wprowadzono miejskie wypożyczalnie. Dziś jest ich tu ponad 200 kilometrów, a w ramach akcji “Paryż oddycha” w weekendy i święta zamyka się czasem centrum dla innych środków transportu.

Koszt biletów na transport miejski:

 • Jednorazowy bilet – 1,9 € (ok. 8 zł)
 • Karnet dziesięciu przejazdów – 16 € niezależnie od strefy (ok. 68 zł)

Dostępne są również bilety pojedyncze, których cena uzależniona jest od długości trasy, a także okresowe: dziennie, tygodniowe, miesięczne oraz roczne.

Z jednym biletem można przez dwie godziny podróżować metrem i RER albo przez półtorej godziny autobusem i tramwajem (nie można natomiast przesiąść się z metra do autobusu i RER do tramwaju lub odwrotnie).

Paryż atrakcje

Paryż to jedno z najczęściej wybieranych przez turystów miejsc na świecie. Bogata historia, charakterystyczna, hausmannowska zabudowa urozmaicona przez odważne i czasem kontrowersyjne projekty architektoniczne oraz odczuwalna na każdym kroku francuska “l’art de vivre” stanowią niepowtarzalny klimat tego miejsca. Niezależnie od długości pobytu, nie sposób spróbować wszystkich atrakcji Paryża. Można natomiast wybrać kilka interesujących tras, a w wolnym czasie po prostu obserwować toczące się tu życie w jeden z ulicznych kawiarni lub nad brzegiem Sekwany, jak lubią robić to sami paryżanie.

Poniżej kilka przykładów, co warto zobaczyć w Paryżu: 

 • Wieża Eiffla – słynna na całym świecie stalowa konstrukcja zaprojektowana z okazji setnej rocznicy Rewolucji Francuskiej. Dawniej kontrowersyjna, z czasem stała się symbolem miasta 
 • Katedra Notre Dame – gotycki kościół o nietypowej bryle, zasłynął jako sceneria legendy o szpetnym dzwonniku
 • Muzeum w Luwrze – jedno z największych i najbardziej renomowanych muzeów świata 
 • Łuk Triumfalny i rondo Charles de Gaulle Étoile – zbudowany na cześć Napoleona Łuk Triumfalny otacza nie mniej znane rondo, gdzie zbiega się aż dwanaście ulic. Z braku dobrego rozwiązania organizacji ruchu nie ma tu pasów, a przejeżdżający po nim kierowcy stosują zasady… zdrowego rozsądku. To po prostu trzeba zobaczyć
 • Dzielnica Łacińska – najstarsza, średniowieczna część Paryża popularna wśród miejscowych studentów i zagranicznych turystów
 • Mont Martre – malowniczo położona dzielnica na wzgórzu, popularna wśród XIX-wiecznej bohemy
 • Pigalle – plac u podnóża Mont Martre znany jako dzielnica czerwonych latarni. Działające tu teatry i kabarety stanowią popularną atrakcję Paryża
 • Cmentarz Père-Lachaise – zabytkowy cmentarz, gdzie spoczywa wielu najbardziej znanych artystów i zasłużonych mieszkańców miasta. Co roku tysiące fanów odwiedzają znajdujący się tu grób Jima Morrisona
 • Wersal – oddalony o ponad dwadzieścia kilometrów od Paryża pałacowy kompleks jest perłą francuskiego klasycyzmu

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w październiku 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.