Mapa

Tanie loty Rzeszów - Paryż

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Paryż.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Rzeszów do: Paryż

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

407 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1421 km

3 h 55 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Paryż: Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Rzeszów do: Paryż wynosi 407 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Rzeszów do: Paryż wynosi 3 h 55 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Rzeszów do: Paryż.

Informacje aktualne na dzień 31.12.2015

Linie lotnicze

Ruch lotniczy Paryża obsługują trzy lotniska: Paryż Beauvais-Tille, Paryż Charles de Gaulle oraz Paryż Orly. Z żadnym z nich Rzeszów nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego.

Do portu lotniczego Paryż Beauvais  dolecisz z jedną przesiadką linią Ryanair. Możesz zdecydować się na przesiadkę w Dublinie (wyloty we wtorki, czwartki i soboty) lub Manchesterze (wyloty w środy i niedziele). Rejsy innymi liniami oznaczają minimum 3 przesiadki i podróż trwającą nawet 68 godzin.

Do portu lotniczego Charles de Gaulle dolecisz z jedną przesiadką liniami LOT (z przesiadką w Warszawie) oraz Lufthansa (z przesiadką we Frankfurcie). Wyloty odbywają się codziennie, kilka razy na dobę. Możesz również zdecydować się na lot łączony, na przykład Ryanair i EasyJet (z przesiadką w Bristolu lub Manchesterze).

Do portu lotniczego Paryż Orly dolecisz z jedną przesiadką, jeśli tylko zdecydujesz się na lot łączony Ryanair i Transavia France z przesiadką w Dublinie (odloty we wtorki, czwartki i soboty). Lot z dwiema przesiadkami zapewniają na przykład Tap Portugal i LOT (lot łączony) czy British Airways i Lufthansa.

Odprawa

Na lotnisku należy stawić się na 2 godziny przed planowaną godziną wylotu. By polecieć z Rzeszowa do Paryża wystarczającym dokumentem tożsamości jest dowód osobisty. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotnisko w Rzeszowie

Port lotniczy Rzeszów Jasionkato jedyny międzynarodowy port lotniczy miasta. Obok funkcjonuje również Lotnisko Rzeszów Jasionka, szkolne lotnisko szkoleniowe. Port lotniczy posiada jeden terminal. Odloty i przyloty ulokowane są tu na jednym poziomie, razem ze sklepami i punktami usługowymi. Na miejscu znajdziesz sklep z pamiątkami, salonik prasowy, bar i restaurację.

Lotniska w Paryżu

Port lotniczy Paryż Beauvaisto najmniejsze z paryskich lotnisk, oddalone od centrum miasta o około 80 kilometrów i skupiające głównie tanie linie lotnicze. Posiada dwa terminale – terminal przylotowy B oraz terminal wylotowy A. Między nimi znajduje się punkt sprzedaży biletów oraz przystanek autobusowy, skąd dojechać można do centrum miasta – stacji Paris Porte Maillot. Stąd możesz przesiąść się na metro lub jedną z linii kolejowych. Rozkład jazdy autobusu dopasowany jest do rozkładu lotów, a odjazdy następują około 20-25 minut po przylocie. W pobliskiej miejscowości Beauvais znajduje się również stacja kolejowa pociągów regionalnych TER, trzeba się do niej dostać na piechotę lub taksówką.

Port lotniczy Paryż Charles de Gaulle to wygodny obiekt, posiadający trzy terminale, doskonałą infrastrukturę i połączenie z centrum. Do największych atrakcji i wybranej destynacji dojedziesz stąd jedną z linii kolejowych (RER B, SNCF, CDGVAL) lub autobusowych (19, 350, 352, busem Roissybus czy Care Air France). Przystanki autobusowe znajdują się przed terminalem, a do stacji kolejowej Aéroport Charles de Gaulle 2 – TGV prowadzą liczne znaki.

Port lotniczy Paryż Orlyjest oddalony od centrum miasta zaledwie o 13 kilometrów. Jego infrastrukturę tworzą dwa terminale: Ouest oraz Sud. Do centrum Paryża dojedziesz stąd tramwajem (linia 7), koleją (RER B oraz RER C) lub jednym z autokarów i autobusów (linia 183, Orlybus, Cars Air France 1, Cars Air France 3).

Rzeszów vs. Paryż – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Rzeszów i Paryż znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Paryż to miasto nieco cieplejsze. Podczas, gdy termometry w Paryżu wskazują 25°C w lipcu oraz 1°C w grudniu, w Rzeszowie pokazują średnio 24°C oraz -6°C.Wyższe są tu również ceny. Trzydaniowy obiad dla dwóch kosztuje około 50€ (214zł, w Rzeszowie 85zł), a osób za lunch w przeciętnej knajpce zapłacisz tu 13€ (56zł, w Rzeszowie 15zł). Przejazd taksówką z centrum miasta do portu lotniczego to wydatek 100€ (428zł, lotnisko Beauvais) lub 70zł z lotniska w Rzeszowie.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.