Mapa

Tanie loty Warszawa Chopina - Paryż

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Paryż.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Warszawa Chopina do: Paryż

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

336 zł

Linie latające bezpośrednio

4

Loty w tygodniu

44

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1356 km

2 h 25 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Air France

Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Paryż: Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa Chopina do: Paryż wynosi 336 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Warszawa Chopina do: Paryż wynosi 2 h 25 min.
4 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Warszawa Chopina do: Paryż.
Według stanu na Październik, jest/są 44 loty(-ów) w tygodniu z: Warszawa Chopina do: Paryż.

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z sierpnia 2016

Linie lotnicze z Warszawy Okęcia do Paryża

Z Warszawskiego Okęcia do Paryża możesz dolecieć bezpośrednio, a wybór linii lotniczych obsługujących te trasę jest spory. Air France, LOT, KLM czy Delta Airlines zawiozą cię na lotnisko imienia Charlesa de Gaulle’a, które jest największym i najbardziej prestiżowym we francuskiej stolicy. Jeśli wybierzesz niskobudżetowy Wizzair, dolecisz na mniejsze, specjalizujące się w tanich liniach Beauvais.

Terminal wylotów - Warszawa Okęcie

Warszawa-Okęcie to największe i najważniejsze z polskich lotnisk. Aktualnie działa tu jeden terminal pasażerski, który oznaczono literą A. Położone jest osiem kilometrów na południowy zachód od centrum stolicy. Obszar ten mieści się w granicach pierwszej strefy biletowej. Możesz więc dostać się tu jedną z czterech dostępnych linii autobusowych dziennych lub (jeśli zajdzie taka konieczność) autobusem nocnym, wykupując zwykły bilet miejski. Jeśli twoja podróż wypada poza godzinami szczytu, dojedziesz tu z centrum w około dwadzieścia minut. Dokładny rozkład jazdy interesujących cię połączeń znajdziesz tutaj. Jeśli twój wylot wypada w czasie porannych lub popołudniowych korków, lepiej zaplanuj dojazd na lotnisko pociągiem. Potrzebne ci informacje znajdziesz na stronie internetowej Okęcia. Dowiesz się stąd również, jakie są aktualne ceny i rodzaje biletów. Tuż przy terminalu, działa dworzec, na którym zatrzymują się połączenia Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej. Dojedziesz nimi ze wszystkich większych stacji na terenie miasta (Dworzec Centralny, Północny, Wschodni i Zachodni).

Pozostały do wylotu czas, możesz spędzić na zakupach lub posiłku. W terminalu, dostępny znajdziesz wybór usług. Możesz zaplanować go za pomocą dostępnej na stronie wyszukiwarki sklepów i restauracji.

Terminal przylotów Paryż

Lotnisko Charles de Gaulle położone jest zaledwie dwadzieścia pięć kilometrów od centrum Paryża. Uchodzi ono jednak za mało sprzyjające pasażerom. Teoretycznie liczy tylko trzy terminale, ale T2 składa się z sześciu sektorów (oznakowanych od 2A do 2F). Najprościej, dojedziesz stąd do miasta kolejką podmiejską RER, która zatrzymuje się pod terminalem 2, (korzystają z niego Air France, Delta i KLM). Jeśli podróżować będziesz LOTem, wylądujesz na T1, skąd podjedziesz na dworzec kursującym między terminalami, bezpłatnym busem. Przejazd na położony w północnej części centrum Paryża Gare du Nord, trwa mniej więcej pół godziny.

Korzystając z oferty Wizzaira, podróż zakończysz na jednym z dwóch terminali na Paris-Beauvais. Pomimo stosowanego w nazwie słowa “Paryż”, lotnisko to nie leży we francuskiej stolicy, a oddalone jest od niej aż o osiemdziesiąt cztery kilometry. Odległość tę najprościej pokonasz kursującym do miasta autokarem. Złapiesz go na umieszczonym pomiędzy terminalami przystanku, dwadzieścia minut po wylądowaniu każdego samolotu. Dowiezie cię on na paryski parking Pershing, przy miejskiej obwodnicy Peripherique (zjazd Porte Maillot). Stąd do wyboru masz liczne połączenia autobusowe, metro oraz kolejkę podmiejską RER. Oficjalnie, podróż ta powinna trwać niewiele ponad godzinę, ale czas ten jest bardzo umowny i w pełni uzależnione od korków na autostradzie.

Informacje praktyczne

Podróżując do Paryża warto mieć ze sobą miejscową walutę, euro. Szczególnie przydadzą ci się monety. Będziesz ich potrzebować, aby skorzystać z toalety lub samoobsługowych automatów z biletami na dworcu RER (nie przyjmują one banknotów). Jeśli nie masz bilonu, za przejazd kolejką zapłacisz kartą płatniczą lub wykupisz go w dworcowych kasach (przygotuj się jednak na spore kolejki).

Czego spodziewać się po przylocie

Od czasu nasilonych zamachów terrorystycznych, w całej Francji obowiązuje plan wzmożonej kontroli bezpieczeństwa. W najbardziej uczęszczanych i turystycznych dzielnicach Paryża, spodziewaj się więc sporej liczby policyjnych patroli, a nawet wyrywkowych przeszukań przechodniów.

Paryż nie jest tanim miastem. Średnie ceny przewyższają warszawskie trzykrotnie. Ze względu na aktualną sytuację, miasto stara się jednak nieustannie przyciągać turystów atrakcyjnymi promocjami.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.