Mapa

Tanie loty Poznań - Paryż

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Paryż.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Poznań do: Paryż

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

112 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1084 km

2 h 0 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Paryż: Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Paryż wynosi 112 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Paryż wynosi 2 h 0 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Poznań do: Paryż.
Według stanu na Październik, są 2 loty w tygodniu z: Poznań do: Paryż.

Loty z Poznania do Paryża

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z listopada 2015

Linie lotnicze z Poznania do Paryża

Z Poznania do Paryża najszybciej dotrzesz bezpośrednim lotem, jakie ma w swojej ofercie Wizzair. Wylatywać będziesz z lotniska Poznań-Ławica, a przylecisz na jeden z dwóch terminali podparyskiego portu w Beauvais.

Terminal wylotów - Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

Lotnisko Poznań-Ławica jest jednym z najstarszych i najprężniej rozwijającym się w Polsce. Przed mistrzostwami Euro 2012 przeszło ono gruntowną modernizację, a od tamtej pory liczba z korzystających z niego pasażerów systematycznie rośnie, głównie ze względu na jego korzystne położenie. Mieści się ono dokładnie pomiędzy Warszawą, Berlinem, Gdańskiem i Wrocławiem. Można łatwo dotrzeć tu bezpłatnym odcinkiem autostrady A2. Wystarczy zjechać na ekspersową S-11, a niej na trasę dojazdową 307, która prowadzi prosto pod terminal.

Jeśli planujesz dojechać na lotnisko z Poznania, korzystając z transportu publicznego, masz do wyboru trzy linie autobusowe. Pierwsza z nich, to pośpieszna linia L. Autobusy te wyruszają z Dworca Głównego i zatrzymują się bezpośrednio pod terminalem. Pozostałe dwie, to zwykłe połączenia miejskie, zatrzymujące się po drodze na trzynastu przystankach. Przejazd nimi zajmuje około pół godziny. 59 dowiezie cię ze ścisłego centrum miasta (skrzyżowanie ulic Roosevelta i Zwierzynieckiej) pod drzwi terminalu, a 48 z tego samego punktu, do oddalonego o około 200 metrów od wejścia na lotnisko, przystanku na ulicy Wyszęborskiej. Warto wcześniej zaopatrzyć się w bilety, które można kupić w kiosku lub przez aplikację mobilną CallPay, moBILET, mPay i SkyCash. W niektórych przypadkach można poratować się umieszczonym w autobusie automatem, o czym informuje naklejka na drzwiach pojazdu.

Terminal przylotów - Paryż-Beauvais

Korzystając z oferty Wizzaira, wylądujesz na jednym z dwóch terminali pasażerskich lotniska w Beauvais. Unikniesz w ten sposób przesiadek, pozostanie ci jednak do przebycia osiemdziesiąt cztery kilometry, jakie dzielą tę miejscowość od centrum Paryża.

Jeśli musisz dostać się do miasta na własną rękę, najlepiej jest pojechać specjalnym, kursującym stąd autokarem lotniskowym. Przystanek znajdziesz pomiędzy dwoma terminalami. Autobusy odjeżdżają stąd dwadzieścia minut po wylądowaniu każdego samolotu. Koszt jednorazowego przejazdu to siedemnaście euro w kasach na lotnisku i niecałe szesnaście, jeśli wykupisz go online.

Trwająca niecałe półtorej godziny podróż zakończy się na na paryskim parkingu Pershing, przy zjeździe Porte Maillot, z miejskiej obwodnicy. To duży węzeł komunikacyjny skomunikowany z siecią autobusową, metrem i kolejką podmiejską. Przewidywany czas podróży (godzina i piętnaście minut) jest raczej umowny i w pełni uzależniony od sytuacji na drodze i korków.

Informacje praktyczne

Ponieważ Francja jest członkiem strefy Schengen, w podróży możesz bez problemu posługiwać się polskim dowodem osobistym. Zgodnie z zaleceniami większości tanich linii lotniczych, na lotnisku w Poznaniu należy być przynajmniej dwie godziny przed planowaną godziną wylotu.

Czego spodziewać się po przylocie

Paryż to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Nie bez powodu. Oferta miejscowych muzeów i galerii, a także wspaniała architektura i klimat miasta, są w stanie zachwycić najbardziej wymagających nawet światowych bywalców. Korzystanie z jego atrakcji ma jednak odpowiednią cenę, bo miasto to na pewno nie należy do tanich. Ceny większości usług są tu dwa, a nawet trzy razy wyższe niż w Poznaniu. Przede wszystkim, dotyczy to miejscowych kafejek i sławnych na całym świecie restauracji z miejscową kuchnią. Ceny żywności w sklepach również można by uznać za wygórowane, gdyby nie to, że wiele z tych produktów (takich jak lokalne pieczywo, sery czy wina) jest naprawdę doskonałej jakości.

Po zamachach terrorystycznych w listopadzie 2015 wprowadzono w Paryżu “plan Vigipirate” - program wzmożonej ochrony najbardziej uczęszczanych miejsc w mieście. W ważnych jego punktach zwiększono ilość policyjnych patroli. Często zdarzają się także kontrole bagażu czy dokumentów wśród turystów i przypadkowych przechodniów.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.