Mapa

Tanie loty Londyn-Paryż

Informacje o locie z: Londyn do: Paryż

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

238 zł

Linie latające bezpośrednio

8

Loty w tygodniu

172

Średni czas lotu, całkowita odległość: 326 km

1 h 10 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Air France

Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais

3 lotniska

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Londyn-Paryż, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Londyn-Paryż

 • Najpopularniejszy lot: Londyn-Paryż Air France
 • Bezpośredni lot Londyn-Paryż: CityJet, FlyBe, KLM, Air France, Transavia, British Airways, Vueling.com, EasyJet
 • Lot z przesiadką Londyn-Paryż: Qatar Airways, Lufthansa, Eurowings
 • Czas przelotu Londyn-Paryż: ok. godzinę (odległość Londyn-Paryż w linii prostej to około trzysta trzydzieści kilometrów)

Lotniska w Londynie

Stolicę Wielkiej Brytanii obsługuje sześć lotnisk: Londyn-City, Londyn-Gatwick, Londyn-Stansted, Londyn-Luton, Londyn-Southend i Londyn-Heathrow. 

Lotnisko Londyn-Heathrow

Największe na świecie lotnisko pod względem liczby korzystających z niego pasażerów. Musisz się liczyć z ewentualnymi kolejkami przy odprawach.

Jeśli kupisz lot z Londynu do Paryża liniami AirFrance wyruszać będziesz z Terminalu 2. British Airways natomiast korzystają z Terminalu 5. W obu znajdziesz tak duży wybór sklepów i usług, że jeśli planujesz zakupy lub posiłek przed wylotem, najwygodniej będzie ci wybrać usługi w konkretnych miejscach za pomocą umieszczonej na stronie lotniska wyszukiwarki. Na lotnisku dostępne jest 45 minut bezpłatnego Wi-Fi.

Lotnisko oddalone jest o dwadzieścia trzy kilometry na zachód od miasta.

Jak dojechać na lotnisko Heathrow?

 • Pociągiem Najszybszym połączeniem z centrum Londynu jest pociąg Heathrow Express. Kursuje on co piętnaście minut, ile tyle samo czasu zajmuje sam przejazd na Heathrow. Bilet w jedną stronę kosztuje jednak 16,50 £ (ok. 85 zł) 
 • Metrem. Znacznie tańsza i najczęściej wybierana opcja. Przejazd linią Piccadilly zajmuje prawie godzinę, ale ceny biletów zaczynają się od 2,20 £ (ok. 11 zł)
 • Taksówką. Najwygodniej oczywiście jest pojechać na lotnisko taksówką. Ale kurs z centrum Londynu to wydatek rzędu 45-60 £ (od 230 do 310 zł) a czas przejazdu w pełni uzależniony jest od nękających miasto korków

Lotnisko Londyn-Gatwick

Gatwick to drugie co do wielkości lotnisko w Londynie. Gatwick jest mniej zatłoczone niż główny londyński port, Heathrow.

Lotnisko ma dwa duże terminale: Północny i Południowy. Wybierając lot Londyn – Paryż liniami EasyJet możesz wybrać lotnisko Gatwick. Spędzony na lotnisku czas przed wylotem możesz zaplanować za pomocą umieszczonej na stronie lotniska wyszukiwarki usług. W obu terminalach możesz korzystać z dziewięćdziesięciu minut darmowego Wi-Fi. 

Jak dojechać na lotnisko Gatwick?

 • Pociągiem. Stacja kolejowa na lotnisku znajduje się w Terminalu Południowym. Do wyboru masz trzy możliwości. Gatwick Express. Kolejka Londyn Gatwick – Londyn Victoria kursuje co 15 minut. Jedzie ok. pół godziny. Southern. Pociągi do stacji Victoria kursują co 20 minut. Czas podróży wynosi ok. 40 minut. Pociągi do Londynu Bridge kursują co 15 minut. Czas przejazdu wynosi 30 minut
 • Autobusem. Jest kilka linii. Wybierając autobus musisz jednak liczyć się z korami
 • Taksówką. Musisz się liczyć z tym, że kurs z centrum będzie trwał minimum godzinę i kosztował powyżej 100 £

Lotnisko Londyn-Luton

Podróż na trasie Londyn – Paryż liniami EasyJet możesz rozpocząć też na lotnisku Luton. Jest tu jeden terminal pasażerski. W terminalu dostępne jest trzydzieści minut darmowego Wi-Fi. Podobnie jak w przypadku pozostałych londyńskich lotnisk, nie wylecisz stąd głodny. Do dyspozycji masz spory wybór kawiarni i restauracji oraz kiosków z jedzeniem na wynos.

Lotnisko oddalone jest o pięćdziesiąt kilometrów na północny zachód od centrum Londynu. 

Jak dojechać na lotnisko Luton?

 • Pociąg z Londynu do Luton złapiesz z dworca Blackfriars (dzielnica City) lub St. Pancras (północna część centrum). Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 12,50 £ (ok. 63 zł). Połączenia na tej trasie oferują linie East Midlands i Thameslink. Pierwsze kursują ze St. Pancras bez przystanków, a przejazd zajmuje ok. dwudziestu minut. Drugie natomiast zatrzymują się na Blackfriars, City Thameslink i Farringdon, a podróż z St. Pancras trwa co najmniej czterdzieści minut. W obu przypadkach wysiadać będziesz na stacji Luton Airport Parkway, która oddalona jest o około trzy kilometry od terminalu, skąd na miejsce dojedziesz w 10 minut specjalnym lotniskowym busem. Bilet w jedną stronę kosztuje ok. 2 £ (ok. 10 zł), ale koszt ten najczęściej wliczony jest w cenę biletu kolejowego. Jeśli chcesz kupić bilet oddzielnie, możesz zapłacić gotówką, bezpośrednio u kierowcy.
 • Z centrum brytyjskiej stolicy dojedziesz też do Luton autobusem. Taka opcja jest trochę tańsza, bilet kosztuje 10 £ (ok. 50 zł) , ale przejazd trwa dłużej (mniej więcej półtorej godziny) i często jest opóźniony przez uciążliwe, londyńskie korki i objazdy remontów drogowych. Większość linii (National Express, Greenline i Easy Bus) odjeżdża z położonej w zachodniej części centrum miasta, Victoria Coach Station

Lotnisko Londyn-Southend 

Lotnisko jest bazą linii EasyJet, którymi możesz polecieć do Paryża . Znajduje się tu jeden nowoczesny terminal pasażerski. Znajdziesz tu duży wybór sklepów i restauracji. Na lotnisku jest bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

Lotnisko znajduje się 68 kilometrów od centrum Londynu.  

Jak dojechać na lotnisko Southend?

 • Lotnisko ma własną linię kolejową, możesz się więc tu łatwo dostać z centrum Londynu.  Pociąg kursuje osiem razy na godzinę, a podróż trwa ok. 53 minuty. Pociągi jedną m.in. ze stacji London Liverpool Street.

Lotnisko Londyn-City

To lotnisko położone najbliżej, bo zaledwie 10 kilometrów od ścisłego centrum Londynu. Znajduje się tu jeden dwupoziomowy terminal pasażerski. Będziesz z niego korzystać decydując się na loty Londyn – Paryż liniami FlyBe, EasyJet, CityJet.

Jak dojechać na lotnisko London-City?

 • Autobusem. Linia 473 łączy London City Airport ze stacjami: Stratford, Silvertown, North Woolwich i Prince Regent DLR Station. Z kolei linia 474 łączy London City Airport ze stacjami: Canning Town, North Woolwich and East Beckton via Silvertown 
 • Kolejką. Do samego lotniska dojechać można też naziemna kolejką Docklands Light Railway. Dojazd ze ścisłego centrum zajmuje około dziesięć minut

Lotniska w Paryżu

W Paryżu są dwa duże lotniska. Położone blisko centrum lotnisko Charles de Gaulle jest jednym z największych w Europie. Lotnisko Paryż-Orly jest mniejsze.

Lotnisko Paryż Charles de Gaulle 

Największy port lotniczy we Francji. Możliwe są więc kolejki przy odprawach. Są tu trzy terminale, z ogromną infrastrukturą lotniskową: sklepami, restauracjami, barami, bankami. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie lotniska. Na lotnisku dostępne jest nieograniczone, bezpłatne Wi-Fi. 

Lotnisko leży dwadzieścia pięć kilometrów od centrum Paryża. 

Jak dojechać do centrum Paryża?

 • Najszybciej do centrum Paryża dostaniesz się stąd kolejką podmiejską RER, której stacja mieści się w T2 (z T1 dostaniesz się tu bezpłatnym, lotniskowym busem). Dojeżdża ona na położony w północnej części centrum Paryża dworzec Gare du Nord w mniej więcej pół godziny 
 • Autobusem. Spod terminala 1 i 2 kursuje autobus. Linia 2 jedzie na Place de l'Etoile, Porte Maillot Trocadero i pod Wieżę Eiffla
 • Za dojazd do centrum taksówką płaci się z góry ustaloną kwotę 55 € (ok. 240 zł)

Lotnisko Paryż-Orly

To drugi co do wielkości port lotniczy Paryża. Zlokalizowany jest trzynaście kilometrów na południe od centrum Paryża.

Są tutaj dwa budynki terminali: południowy i zachodni. Lecąc z Londynu będziesz korzystać z Terminala Zachodniego.

Jak dojechać do centrum Paryża?

 • Lotnisko z centrum miasta połączone jest linią kolejową. Kolejka kursuje do stacji RER Antony skąd dalej możesz pojechać metrem lub autobusem. Przejazd do stacji Antony trwa osiem minut, dalej do centrum masz około pół godziny drogi
 • Jest też linia autobusowa Orlybus łączącą lotnisko ze stacją Denfert-Rochereau. Czas podróży wynosi około 20-30 minut w zależności od korków

Informacje praktyczne

Do Paryża możesz polecieć legitymując się polskim dowodem osobistym lub paszportem. Na miejscu płacić będziesz w euro. Po przylocie musisz przestawać zegarek o godzinę do przodu.

Pogoda, ceny i atrakcje w Paryżu

Pogoda w Paryżu

Jeśli decydujesz się na lot latem będzie najprawdopodobniej cieplej niż w Londynie. Lata w Paryżu są słoneczne i gorące. W czerwcu, lipcu i sierpniu termometry pokazują ponad dwadzieścia stopni na plusie.

Deszcz w Paryżu może wystąpić przez cały rok, zwykle jest krótki i obfity. 

Zimą w Paryżu, podobnie jak w Londynie, termometry rzadko pokazują temperaturę poniżej zera, a opady śniegu są tu raczej sporadyczne. Średnia temperatura wynosi wtedy 7°C.

Ceny i waluta w Paryżu

We Francji będziesz płacić euro. W styczniu 2017 roku za 1 euro trzeba było zapłacić średnio 4,38 zł. Pieniądze możesz wypłacić w Londynie np. na lotnisku lub w Paryżu pobierając gotówkę z bankomatu. Musisz się jednak liczyć z naliczeniem prowizji przez twój bank.

W Paryżu jest drogo, nawet dla samych Francuzów. Jednak nie na tle Londynu. W mieście nad Sekwaną jest średnio dwa procent taniej.

 • Lunch w fast-foodzie – 8 € (ok. 35,36 zł)
 • Lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 13,00 € (ok. 57,45 zł)
 • Taksówka (per km) – 1,29 € (ok. 5,70 zł)
 • Kolacja 3-daniowa w dobrej restauracji – 50 € (ok. 221 zł)
 • Butelka wody 1,5 l – 0,77 € (ok. 3,40 zł)
 • Kawa – 2,5 € (ok. 11 zł)
 • Piwo w pubie – 4 € (ok. 17,6 zł)

Transport w Paryżu

Paryż ma doskonale rozwiniętą sieć transportu publicznego. Opiera się on na sieci metra (16 linii i 381 stacji), kolejce dojazdowej RER, a także miejskich autobusach i tramwajach. Historyczne centrum jest na tyle duże, że najprawdopodobniej skorzystasz przejazdów komunikacją miejską. 

Cena biletów:

 • Jednorazowy bilet – 1,9 € (ok. 8,20 zł)
 • Karnet dziesięciu przejazdów – 14,50 € (ok. 62 zł)

Paryż ma też świetnie rozwiniętą sieć rowerów miejskich. Do dyspozycji jest ponad 200 kilometrów ścieżek rowerowych. 

Dodatkowym środkiem transportu, wykorzystywanym przez turystów, są statki kursujące po Sekwanie (batobus).

Paryż atrakcje

Jedno z najpopularniejszych turystycznie miast na świecie. Zachwyca architekturą, muzeami i ofertą kulturalną. Choć jest ponad dwumilionową metropolią, nie brakuje tu parków i ogrodów. Jeśli cenisz świat mody, znajdziesz się w jego stolicy. Podobnie Paryż zaspokoi nawet najbardziej wysublimowany gust kulinarny.

Zwiedzanie Paryża musisz dobrze zaplanować. Miejsc, które warto zobaczyć jest zbyt wiele na jeden wyjazd. Poza obowiązkowym Luwrem, Wieżą Eiffla czy katedrą Notre-Dame warto zobaczyć:

 • Aleja Pól Elizejskich – słynna paryska ulica
 • Dzielnica Łacińska – dzielnica uniwersytecka
 • Montmartre – historyczna dzielnica. Miejsce spotkań bohemy artystycznej
 • Pole Marsowe – słynny park z ogrodem w stylu francuskim
 • Ogród Luksemburski – najpopularniejszy park Paryża

Będąc w Paryżu warto też rozważyć dwie wizyty na obrzeżach miasta. Pierwsza zakłada zwiedzanie pałacu wersalskiego. Znajduje się w nim 700 pomieszczeń, z których 120 udostępnia się publiczności. Druga opcja to wizyta w Disneylandzie. Ten park rozrywki odwiedza kilkanaście milionów turystów rocznie.
Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w styczniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.