Mapa

Tanie loty Warszawa Modlin - Paryż

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Paryż.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Warszawa Modlin do: Paryż

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

138 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

5

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1339 km

2 h 20 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Paryż: Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa Modlin do: Paryż wynosi 138 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Warszawa Modlin do: Paryż wynosi 2 h 20 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Warszawa Modlin do: Paryż.
Według stanu na Sierpień, jest 5 lotów w tygodniu z: Warszawa Modlin do: Paryż.

Loty z Modlina do Paryża

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z maja 2016

 

Linie lotnicze z  Modlina do Paryża

Z podwarszawskiego lotniska w Modlinie dostaniesz się do Paryża Ryanairem. Linie te korzystają z lotniska Beauvais, na którym zakończysz podróż.

 

Terminal wylotów - Warszawa Modlin

Działający od 2012 roku port lotniczy w Modlinie, jest drugim po Okęciu, obsługującym Warszawę. Obecnie korzysta z niego tylko Ryanair. Położony jest trzydzieści pięć kilometrów na zachód od centrum stolicy. Najprościej dostać się tu tzw. Modlinbusem. Wyruszają one z Placu Defilad, na przeciw wejścia do Pałacu Kultury i dowożą podróżnych prosto pod terminal. W ciągu dnia, Modlinbusy kursują co około pół godziny. Przewidziany czas podróży to czterdzieści minut.

Jeśli obawiasz się korków, przez które możesz spóźnić się na samolot, lepszą opcją jest przejazd Koleją Mazowiecką. Dogodne połączenia z dworcem w Modlinie, dostępne są z Okęcia, dworca Centralnego, Zachodniego lub Wschodniego. Ze stacji pod terminal dowiezie cię specjalny autobus opatrzony logiem Kolei.

Po dotarciu na miejsce, pozostały do wylotu czas, możesz spędzić w Barze Best Fly, napić się kawy w Cafe Modlin albo zjeść szybką przekąskę w barku Coffee Express.

 

Terminal przylotów Paryż Beauvais

Korzystając z oferty Ryanaira, podróż zakończysz na jednym z dwóch terminali lotniska Paris-Beauvais. Nazwa ta jest dość umowna, ponieważ lotnisko nie znajduje się w samym mieście, ale osiemdziesiąt cztery kilometry na północny zachód od jego granic. Odległość tę najwygodniej będzie ci pokonać specjalnym, kursującym do Paryża autokarem. Odjeżdżają one z mieszczącego się pomiędzy terminalami przystanku, dwadzieścia minut po wylądowaniu każdego samolotu. Autobus dowiezie cię na parking Pershing, przy wewnętrznej obwodnicy miasta, nazywanej przez mieszkańców Peripherique (tuż obok zjazdu Porte Maillot). Z tego parkingu, możesz złapać różne linie autobusowe, metro oraz pociąg kolejki podmiejskiej RER. Standardowo, podróż z lotniska powinna trwać godzinę i piętnaście minut, ale czas ten jest raczej umowny i w pełni uzależniony od natężenia ruchu na autostradzie.

 

Informacje praktyczne

Polacy podróżujący do stolicy Francji mogą mieć ze sobą tylko ważny dowód osobisty. Obowiązującą na miejscu walutą jest euro Przed wylotem, warto jest kupić trochę gotówki lub wypłacić ją w którymś z lotniskowych bankomatów. Pamiętaj też, aby przy okazji rozmienić banknoty na drobne, bo monety wymagane są w większości automatów biletowych i miejskich toalet. Szczególnie uciążliwe jest to na stacji kolejki RER, gdzie osoby nie mające przy sobie bilonów mogą poratować się tylko kartą kredytową lub ustawić się w długiej kolejce do dworcowych kas.

 

Czego spodziewać się po przylocie

“Miasto Świateł” - tak Francuzi często określają swoją stolicę. To jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na ziemi. Nie bez powodu. To niezwykle ciekawe miasto obdarzone jest jedynym w swoim rodzaju czarem. Nie bez przyczyny ceny są tu więc wysokie (dwu, a czasem nawet trzykrotnie przewyższają warszawskie). Obecnie możesz jednak liczyć na atrakcyjne zniżki lub promocje, bo pomimo ostatnich ataków terrorystycznych, miasto nadal stara się za wszelką cenę przyciągnąć turystów.

Od stycznia 2015 roku, we Francji obowiązuje wzmożona kontrola bezpieczeństwa. W najbardziej uczęszczanych i atrakcyjnych turystyczne częściach Paryża, możesz spodziewać się więc sporej liczby patroli, a nawet wyrywkowych przeszukań przechodniów.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.