Mapa

Tanie loty Lublin-Oslo

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Oslo.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Lublin do: Oslo

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

118 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1196 km

2 h 0 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Oslo: Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Lublin do: Oslo wynosi 118 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Lublin do: Oslo wynosi 2 h 0 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Lublin do: Oslo.
Według stanu na Wrzesień, są 2 loty w tygodniu z: Lublin do: Oslo.

Tanie loty Lublin – Oslo

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Lublin - Oslo, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Lublin - Oslo

 • Bezpośrednie loty: Lublin – Oslo Wizz Air
 • Loty z przesiadką Lublin - Oslo: Ryanair, Lufthansa
 • Czas przelotu Lublin - Oslo: 2h 5minut

Lotniska w Lublinie

Bezpośrednie loty z Lublina do Oslo są dostępne z lotniska Świdnik.

Lotnisko Lublin

Informacje: Budynek terminalu w Lublinie jest niewielki. Sale odlotów, przylotów, sklepy i punkty usługowe znajdują się na jednym poziomie. Znajdziesz tu jeden kiosk prasowy i jedną perfumerię, a także kawiarnię, restaurację Flying Bistro z daniami kuchni międzynarodowej i polskiej oraz punkt fast-food. Od centrum miasta obiekt dzieli 14 kilometrów.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Lublina do Oslo wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Lublin?

 • Pociągiem ze stacji Lublin Główny, bez przesiadek. Czas podróży: 15 minut, cena biletu zakupionego w kasie: 5,30zł, cena biletu kupionego u konduktora: 13,30zł. Od poniedziałku do piątku kursują tu trzy pociągi dziennie, w weekendy jest to jeden kurs.
 • Autobusem przewozy24.pl – czas przejazdu: 20 minut, cena biletu: 10zł.
 • Autobusem linii 005 komunikacji miejskiej. Cena biletu: 3zł.
 • Wynajętym samochodem.

Lotniska w Oslo

Miasto Oslo posiada trzy lotniska: Oslo Sandefjord – Torp, Oslo Gardermoen oraz Oslo Moss – Rygge. Z Lublina dolecisz bez przesiadek na pierwsze z nich.

Lotnisko Oslo Sandefjord – Torp (lotnisko Oslo Torp)

Informacje: Port lotniczy Sandefjord-Torp (zwany często Oslo-Torp) to mniejsze z miejskich lotnisk, oddalone od centrum Oslo o 120 kilometrów. Posiada jeden terminal.

Jak dojechać z lotniska do Oslo?

 • Pociągiem NSB. Dojedziesz do stacji Torp, stamtąd bezpłatny shuttle bus dowiezie Cię do terminalu. Czas podróży autobusem wynosi jedynie 4 minuty! Cena przejazdu: 266NOK (122zł). Czas podróży: około 1h 35minut.
 • Autobusem Torp-Expressen. Za bilet zapłacisz 270NOK (124zł), a podróż trwa około 1h 45minut. Rozkład jazdy jest dopasowany do rozkładu przylotów.
 • Wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Oslo korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Norwegii wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Lublin i Oslo znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Oslo

Pogoda w Oslo

Średnia temperatura na przestrzeni roku jest bardzo podobna w obu miastach, choć zimą i latem nieznacznie cieplejszym miastem jest Lublin. Tam temperatura w grudniu i styczniu oscyluje w granicach od -6 do 0°C, podczas gdy w Oslo wynosi ona od -7 do 0°C. Latem w Lublinie średnie temperatury wynoszą do 24°C, przy 22°C w Oslo.

Ceny w Oslo

Walutą obowiązującą w Oslo jest korona norweska (NOK). W mieście powszechnie akceptowane są karty płatnicze, bez trudu znajdziesz tu również bankomat. Jeśli obawiasz się wysokich kosztów transakcji bezgotówkowych, przed wyjazdem skonsultuj się ze swoim doradcą bankowym i spytaj o korzystne produkty finansowe. Jeśli planujesz zabrać gotówkę, złotówki wymień jeszcze w Polsce.

Ceny w Norwegii są wyższe średnio o ponad 195%, za posiłek zapłacisz nawet 370% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 102NOK (47zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 160NOK (73zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 80NOK (395zł)
 • kawa – 40NOK (18zł)
 • piwo w pubie – 80NOK (37zł)
 • butelka wody – 21NOK (10zł)
 • taksówka – 13,50NOK/kilometr (6zł).

Transport w Oslo

Podróżowanie po mieście i zwiedzanie znacznie ułatwia komunikacja miejska – możesz tu skorzystać z metra, tramwajów, autobusów, lokalnych pociągów i promów. Wszystkie środki komunikacji mają tu wspólnego operatora – firmę Ruter, dzięki czemu podróżujesz tu według jednego cennika, na podstawie tego samego biletu. Warto o tym pamiętać, gdy będziesz chciał się dostać do muzeów ulokowanych na wyspach. Możesz dodatkowo zaoszczędzić, wystarczy, że kupisz kartę Oslo Pass. Do wyboru są trzy wersje: 24-godzinna za 395NOK (182zł), 48-godzinna za 595NOK (274zł) oraz 72-godzinna za 745NOK (343zł). Karta umożliwi Ci nieograniczone podróże wszystkimi środkami komunikacji w strefie 1 i 2, da również zniżki do wielu miejskich atrakcji. Alternatywą jest zakup biletów pojedynczych za 32NOK (15zł, przedpłata) lub 50NOK (23zł, bilet kupiony u kierowcy). Możesz również kupić bilet 24-godzinny za 90NOK (41zł).

Oslo atrakcje

Odwiedzając Oslo szybko przekonasz się, że Norwegia oczarowuje nie tylko niezwykłą i unikalną przyrodą. Zaskoczą Cię tu doznania smakowe oraz… artystyczne. Zobacz, co warto zobaczyć w Oslo:

 • Muzeum Gustava Vigelanda
 • Park Frogner
 • Pałac Królewski
 • słynny park Vigelandsparken
 • Muzeum Łodzi Wikingów
 • Twierdza Akershus
 • Muzeum Ekspedycji Polarnych Fram
 • Budynek Norweskiej Narodowej Opery i Baletu
 • Norweskie Muzeum Ludowe
 • Półwysep Bygdoy.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł we wrześniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1NOK = 0,46zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.