Mapa

Tanie loty Rzeszów - Oslo

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Oslo.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Rzeszów do: Oslo

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

397 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1276 km

3 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Oslo: Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Rzeszów do: Oslo wynosi 397 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Rzeszów do: Oslo wynosi 3 h 50 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Rzeszów do: Oslo.

Loty z Rzeszowa do Oslo

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z października 2015

Linie lotnicze Rzeszowa do Oslo

Z Rzeszowa do Oslo najszybciej dolecisz bezpośrednio z Ryanairem. Jak większość lotów niskobudżetowych, ląduje on na lotnisku Moss Rygge, położonym trzynaście kilometrów od miasta Moss i około sześćdziesięciu sześciu kilometrów od Oslo.

Terminal wylotów - Rzeszów Jasionka

Rzeszów-Jasionka jest ósmym, co do wielkości w Polsce, ale jego popularność ciągle rośnie. Piloci nazywają je często “lotniskiem dobrej pogody”, bo przez jego wyjątkowo korzystne położenie, przez większą część roku jest tu świetna widoczność i sprzyjające warunki atmosferyczne. To dobra wiadomość dla pasażerów, którzy raczej nie muszą się martwić, że ich lot zostanie odwołany przez gęste chmury, padający śnieg czy deszcz.

Choć samo lotnisko jest nieduże, można tu zjeść i zrobić zakupy w strefie wolnocłowej. W holu głównym znajdziesz też informację turystyczną, a przy wejściu do terminala, ustawiono automaty z napojami.

W strefie ogólnodostępnej, w hali przylotów jest sklep spożywczy z przekąskami i kanapkami, a latem gródek piwny z daniami z grilla. W hali odlotów, w pasażu na piętrze, znajdziesz z kolei Flying Bistro i bar szybkiej obsługi Słoneczne Tarasy (specjalnie dla najmłodszych zorganizowano tu kącik zabaw). Jest tu też sklep z pamiątkami, jubiler, kantor, apteka i kiosk. W strefie pasażera działa też sklep wolnocłowy z kosmetykami, alkoholem, pamiątkami itp oraz kawiarnia Coffee Corner. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że udostępniono tu pasażerom bezpłatny internet.

Na lotnisko dojedziesz bez problemu, bo leży w pobliżu ważnych dróg krajowych (DK 19 Rzeszów-Lublin i DK 9 Rzeszów - Radom). Planuje się też budowę, sięgającego tu odcinka autostrady A4. Kierowców na pewno ucieszy też fakt, że jest tu też bezpłatny parking monitorowany, gdzie bez problemu zostawią samochód na czas wyjazdu.

Można też wygodnie dotrzeć tu kursującymi z centrum Rzeszowa autobusami linii 51 i 53. Bilet normalny kosztuje cztery złote. W cenę tę wliczony jest przewóz bagażu. Dokładne informacje na temat trasy przejazdu znajdziesz tutaj i tutaj. Z innych miast regionu, dojedziesz dalekobieżnymi autokarami. Szczegółowe informacje o tych połączeniach i godziny ich kursowania umieszczono na stronie Związku Gmin Podkarpackich (klikając w ten link).

Terminal przylotów - Oslo Rygge

Oslo Moss-Rygge to kameralne lotnisko, obsługujące głównie tanich przewoźników. Ponad sześćdziesiąt kilometrów, jakie dzieli je od centrum Oslo, pokonasz bezpośrednim autobusem Ekspressen, który odjeżdża spod lotniska około czterdzieści minut po każdym przylocie. Jeśli planujesz kontynuować podróż samolotem, na lotnisko Oslo Gardermoen dojedziesz bezpośrednio FlybussExpressen. Około cztery kilometry od terminala, leży dworzec kolejowy, na który dojedziesz bezpłatnym busem. Pociągi kursujące na północ dowiozą cię do centrum Oslo, a na południe, do szwedzkiego miasta Halden.

Informacje praktyczne

Norwegia choć nie jest członkiem Unii Europejskiej, leży w strefie Schengen. Możesz dzięki temu wjechać tu bez paszportu, jedynie z ważnym dowodem osobistym. Pamiętaj, że obowiązującą w tym kraju walutą jest korona norweska. I choć na miejscu nie powinno być problemów z płaceniem kartą, warto mieć przy sobie trochę gotówki, na drobne wydatki.

Władze lotniska Rzeszów-Jasionka zalecają, by przed podróżą międzynarodową stawić się do odprawy przynajmniej dwie godziny przed planowanym wylotem.

Czego spodziewać się po przylocie

Choć Oslo to stolica jednego z najdalej wysuniętych na północ państw w Europie, dzięki działaniu ciepłego Golfsztromu, klimat jest tu zaskakująco łagodny. Latem temperatura sięga mniej więcej dwudziestu stopni, a zimą spada najczęściej od pięciu do maksymalnie dziesięciu stopni poniżej zera. Wyjeżdżając z Rzeszowa, warto jednak ubrać się trochę cieplej.

Pamiętaj też, że Norwegia jest też jednym z najdroższych krajów Starego Kontynentu. Uważnie kontroluj więc tu swoje wydatki. Różnice w cenach w stosunku do Rzeszowa mają nawet kilkakrotne przebicie. Najbardziej odczuwalne są one w restauracjach i środkach transportu miejskiego (cztery, pięć razy wyższe). Nieco mniejsze natomiast, przy zakupach jedzenia i ubrań (tutaj różnica będzie maksymalnie trzykrotna).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.