Mapa

Tanie loty Warszawa – Gdańsk

Informacje o locie z: Warszawa do: Gdańsk

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

183 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

43

Średni czas lotu, całkowita odległość: 276 km

0 h 55 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Gdańsk

1 lotnisko

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Warszawa – Gdańsk, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Warszawa Gdańsk

 • Najpopularniejszy lot: Warszawa – Gdańsk: LOT
 • Bezpośrednie loty Warszawa – Gdańsk: LOT, Ryanair
 • Loty z przesiadką Warszawa – Gdańsk: brak
 • Czas przelotu Warszawa - Gdańsk: 55 minut

Lotniska w Warszawie

 

Loty z Warszawy do Gdańska dostępne są z obu ostołecznych lotnisk Warszawa-Okęcie (LOT) i Warszawa-Modlin (Ryanair).

 

Warszawa Okęcie

 

Warszawa-Okęcie to największe lotnisko w kraju. W 2015 roku skorzystało z niego ponad jedenaście milionów podróżnych. Jest tu jeden terminal oznaczony jest literą A.

 

Jak dojechać na lotnisko Warszawa Okęcie?

 

Dzielnica Okęcie należy do warszawskiej strefy miejskiej i oddalona jest od centrum o osiem kilometrów. Dojedziesz tu więc na zwykłym bilecie miejskim. Do dyspozycji masz następujące połączenia: 

 

 • Pociąg – Kolej Mazowiecka lub linie S2 i S3 Szybkiej Kolei Miejskiej. Najłatwiej złapiesz go odpowiednio z Dworca Centralnego (KM) lub Warszawa-Śródmieście (SKM)
 • Autobus – cztery linie dzienne: 175, 188, 148 i 331 i jedna nocna N32
 • Taksówka – przejazd ze ścisłego centrum Warszawy w tygodniu od 6 rano do 22 (taryfa pierwsza) nie powinien kosztować więcej niż 25 zł

 

W terminalu działa dużo sklepów, restauracji i innych usług zarówno za odprawą, jak i w strefie ogólnodostępnej. Dokładny wykaz wraz z ich lokalizacją możesz sprawdzić wcześniej na stronie lotniska za pomocą specjalnej wyszukiwarki. W terminalu dostępne jest nieograniczone i bezpłatne połączenie Wi-Fi.

 

Warszawa-Modlin

 

To drugi, otwarty w 2012 roku, warszawski terminal. Obecnie korzystają z niego tylko linie Ryanair. Średnio obsługuje ono około dwóch milionów pasażerów rocznie. Leży 35 kilometrów na północny zachód od centrum Warszawy.

 

Jako dojechać na lotnisko Warszawa - Modlin?

 

Do Modlina dojechać możesz autobusem lub pociągiem. 

 

 • Pośpieszne połączenia autobusowe zapewniają linie Modlinbus i OKbus. Obie z nich złapiesz z położonego naprzeciwko Pałacu Kultury Placu Defilad. Poza godzinami szczytu przejazd trwa mniej więcej czterdzieści minut. Może jednak znacznie wydłużyć się przez korki. Najtańsze bilety kupisz z wyprzedzeniem przez internet – ceny zaczynają się od 9 zł. Alternatywnie dostaniesz je też u kierowcy. 

 

 • W godzinach szczytu najlepszym rozwiązaniem jest pociąg. Bilet kosztuje 19 zł i kupisz go przez internet, w biletomacie lub u kierowcy. Rusza z dworca Okęcie, Zachodniego, Centralnego lub Wschodniego. Ze stacji w Modlinie pod terminal dojedziesz specjalnym busem, który wliczony jest najczęściej w cenę biletu.

 

 • Za taksówkę do Modlina zapłacisz około 90 zł. Jeśli wyjeżdżasz na krótko, możesz przyjechać tu swoim samochodem i zostawić go na którymś z pobliskich prywatnych parkingów. Ceny zaczynają się od 5 zł za dobę, a w cenę wliczony jest przewóz pod terminal.

 

Po dotarciu na miejsce możesz posilić się w Best Fly Bar lub umieszczonym na antresoli barku Coffee Express. Do dyspozycji jest tu też kiosk z pamiątkami (strefa ogólnodostępna) oraz dwa sklepy wolnocłowe.

 

Lotniska w Gdańsku

 

Podróż zakończysz na jedynym obsługującym Gdańsk lotnisku im. Lecha Wałęsy.

 

Gdańsk-Rębiechowo

 

Położone jest w dzielnicy Matarnia dwanaście kilometrów na północny zachód od centrum Gdańska, dwadzieścia trzy kilometry od Gdyni i dziesięć kilometrów od Sopotu. Rocznie obsługuje około trzy milionów podróżnych.

 

Od września 2015 roku wszystkie przyloty obsługuje nowoczesny Terminal 2. 

 

Na lotnisku każdy może skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi przez piętnaście minut. Jeśli chcesz uzyskać nieograniczony dostęp podaj swój e-mail, zaloguj się przez Facebooka lub Google+.

 

Jak dojechać do Gdańska?

 

Do centrum Gdańska dojedziesz Szybką Koleją Miejską z działającego przy terminalu dworca. Większość połączeń kończy trasę na dworcu Gdańsk Wrzeszcz, gdzie znajdziesz duży wybór dogodnych przesiadek. Część kursuje na dworzec Gdańsk Główny. Bilet z możliwością przesiadek kosztuje 3,5 zł. Kupisz go w biletomacie, kasach lub u konduktora.

 

Informacje praktyczne 

 

Podróż z Warszawy do Gdańska nie jest kłopotliwa i nie wymaga wielu formalności. Po kraju podróżować możesz z dowodem osobistym, którym możesz się również odprawić. W dniu wylotu przyjedź na lotnisko półtorej godziny wcześniej – choć wymogi linii lotniczych co do czasu na odprawę przy podróżach krajowych są mniej restrykcyjne, lepiej nie przegapić godziny odlotu.

 

Pogoda ceny i atrakcje w Gdańsku

 

Pogoda w Gdańsku

 

Nadmorskie położenie miasta ma zasadniczy wpływ na panujący tu klimat, który znacznie różni się od warszawskiego. Ponieważ woda nagrzewa się i traci ciepło wolniej niż powietrze, zimy w Gdańsku są łagodniejsze, a lata mniej upalne niż w stolicy. W skali roku jest tu jednak chłodniej: średnia w gdańsku to 6,8°C, podczas gdy w Warszawie wynosi ona 8°C.

 

Różnice odczuwalne są również w ilości opadów. W Gdańsku jest ich więcej i są one znacznie bardziej intensywne. Jeśli jesteś przyzwyczajony do warszawskich warunków, może zaskoczyć cię także zmienność nadmorskiej pogody. W jednej chwili może świecić słońce, a zaraz potem zachmurzyć się i spaść deszcz.

 

Ceny w Gdańsku

 

Ponieważ wyruszasz z najdroższego miasta w Polsce, po przyjeździe do Gdańska odczujesz spadek cen. Nie dotyczy to jednak wszystkich usług. Wyraźny jest podział na niski i wysoki sezon. 

 

Średnio w Gdańsku ceny są o około 10 procent niższe niż w Warszawie. Wynajem mieszkania to wydatek mniejszy nawet o 25 procent. Jeśli jednak twój wyjazd do Gdańska wypada w krótkim i intensywnym na wybrzeżu sezonie (lipiec i sierpień), ceny zakwaterowania, posiłków i innych typowo turystycznych usług idą drastycznie w górę. Co więcej, w tym okresie zaleca się rezerwację z wyprzedzeniem pokoi hotelowych czy miejsca w restauracjach dla większej liczby osób.

 

Ponieważ Gdańsk to duże miasto, nie licząc małych sklepów, knajpek czy straganów z pamiątkami nie powinieneś mieć tu problemów z płaceniem kartą. W centrum miasta i na najbardziej uczęszczanych miejscach w innych dzielnicach znajdziesz też sporo bankomatów.

 

Przykładowe ceny w Gdańsku:

 

 • Posiłek w fast foodzie – 17 zł
 • Posiłek w lokalnej restauracji – 20 zł
 • Trzydaniowa kolacja w dobrej restauracji – 60 zł
 • Kilometr taksówką – 2 zł
 • Piwo w pubie – 7 zł
 • Butelka wody 1,5 l – 1,72 zł
 • Kawa – 7,7 zł

 

Transport w Gdańsku

 

Sieć komunikacji miejskiej w Gdańsku jest dobrze rozwinięta. Opiera się na autobusach i tramwajach. Bezsprzeczną zaletą jest również dobra komunikacja z pozostałymi częściami Trójmiasta (Gdynią i Sopotem), a także bardziej odległymi miastami regionu (Słupsk, Wejherowo). 

 

Ceny biletów: 

 

 • Jednorazowy przejazd – 3,20 zł
 • Bilet godzinny – 3,8 zł
 • Bilet dobowy – 13 zł
 • Bilet miesięczny – 45 zł

 

Dodatkowo atrakcyjnym dla turystów środkiem transportu jest tramwaj wodny, którym można przepłynąć na półwysep Westerplatte. Cena biletu to 10 zł.

W mieście liczącym niespełna pół miliona mieszkańców jako wygodny środek transportu doskonale sprawdza się rower. W latach 2013-16 Gdańsk konsekwentnie zyskiwał tytuł najbardziej przyjaznego rowerzystom miasta w Polsce w rankingu magazynu Rowertour. Gdańsk okazał się liderem pod względem inwestycji w infrastrukturę, sprzyjających rowerzystom rozwiązań ruchu drogowego, dostosowania do ich potrzeb transportu miejskiego oraz inwestycji w rowerową rekreację.

 

Gdańsk atrakcje

 

To jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Zwiedzanie Gdańska rozpocznij od doskonale zachowanego Starego Miasta i malowniczych szerokich plaż, wzdłuż których rozciągają się najbardziej rozrywkowe dzielnice.

 

Najważniejsze atrakcje w Gdańsku:

 

 • Staromiejska ulica Długa 
 • Złota i Zielona Brama
 • Kościół Mariacki
 • Dwór Artusa (mieści się tu Muzeum Historyczne Gdańska)
 • Fontanna Neptuna
 • Katedra w Oliwie – warto wcześniej sprawdzić, kiedy organizowane są tu koncerty muzyki granej na słynnych, oliwskich organach
 • Sopot – sąsiadujący z Gdańskiem malowniczy, nadmorski kurort może poszczycić się najdłuższym molo na Morzu Bałtyckim
 • Półwysep Westerplatte z Pomnikiem Obrońców Wybrzeża i pozostałymi tu wartowniami i koszarami

 

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.