Mapa

Tanie loty San Francisco International - Los Angeles International

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Los Angeles.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: San Francisco International do: Los Angeles International

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

252 zł

Linie latające bezpośrednio

11

Loty w tygodniu

376

Średni czas lotu, całkowita odległość: 543 km

1 h 18 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

United

Los Angeles International i Hawthorne

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Los Angeles International: Los Angeles International i Hawthorne.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: San Francisco International do: Los Angeles International wynosi 252 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: San Francisco International do: Los Angeles International wynosi 1 h 18 min.
Bezpośrednio z: San Francisco International do: Los Angeles International lata(ją) 11 linie(-i) lotnicze(-ych)
Według stanu na Listopad, jest/są 376 loty(-ów) w tygodniu z: San Francisco International do: Los Angeles International.

Tanie loty Los Angeles – San Francisco

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Los Angeles – San Francisco, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Los Angeles – San Francisco

 • Najpopularniejszy lot: Los Angeles – San Francisco Virgin America
 • Bezpośrednie loty Los Angeles – San Francisco: United, American Airlines, Alaska, Virgin America, Delta, Southwest Airlines
 • Loty z przesiadką Los Angeles – San Francisco: United, American Airlines, Alaska, Virgin America, Delta, Southwest Airlines
 • Czas przelotu Los Angeles - San Francisco: od 1h 20 minut

Lotniska w Los Angeles

Loty Los Angeles – San Francisco są dostępne z lotniska Los Angeles LAX.

Lotnisko Los Angeles

Informacje: Port lotniczy Los Angeles, w skrócie zwany LAX, jest największym portem lotniczym zachodniego wybrzeża USA. Obiekt jest oddalony od centrum miasta o 24 kilometry, posiada aż dziewięć terminali, a komunikację między nimi zapewnia bezpłatny autobus. Choć regularnie bywa modernizowane, czasem spotkasz tu jeszcze zupełnie niewspółczesne rozwiązania architektoniczne i wizualne. Jeśli chcesz tu skorzystać z Internetu, skorzystaj z punktu Neptun Network lub dopytaj o możliwość wykupienia godzinnego lub dobowego dostępu. Na lotnisku znajduje się ponad 100 kawiarni i restauracji, w tym na przykład osiem kawiarni Starbucks.

Jak dojechać do lotniska Los Angeles?

 • Dojazd na lotnisko bywa karkołomnym zadaniem. Najważniejsze, by udało Ci się dotrzeć na dworzec kolejki Aviation/LAX. Stąd na lotnisko dojedziesz busem Green Line (bezpłatnym).
 • Autobusem na dworzec Aviation / LAX lub do LUX City Bus Centre. Stamtąd na lotnisko kursuje bus C. Pamiętaj, że ze względu na duże korki w mieście, warto wybrać się tutaj z dużym wyprzedzeniem.

Odprawa: Na lotnisku najlepiej jest stawić się na około 2 godziny przed odlotem. Warto zwrócić uwagę na tak zwane godziny szczytu na lotnisku. Jeśli Twój lot przewidziany jest w godzinach od 6:30 do 9:00, od 11:00 do 14:00 lub od 20:00 do 23:00, na lotnisko przyjedź z wyprzedzeniem.

Lotniska w San Francisco

Miasto San Francisco posiada jedno lotnisko – port lotniczy San Francisco International

Lotnisko San Francisco International

Informacje: Lotnisko San Francisco International jest oddalony od centrum San Francisco o 21 kilometrów i jest największym lotniskiem regionu. Posiada trzy terminale krajowe i jeden terminal międzynarodowy, podzielony na część A i G.

Jak dojechać z lotniska do San Francisco?

 • Koleją Caltrain (Caltrain Commuter Rail), kursującą minimum raz na godzinę. Caltrain kursuje na trasie San Francisco – San Jose. Cena biletu: 3,75$ (14zł).
 • Szybką koleją BART Rapid Rail. Stacja znajduje się na poziomie wylotów terminalu międzynarodowego, w części G. Cena biletu kupionego na stacji: 9,25$ (34zł). Możesz z wyprzedzeniem kupić przez internet voucher za kwotę 20$, którą wymienisz na bilet w terminalu, w punkcie info.
 • Autobusem SamTrans. Linie KX, 292, 398 oraz 397 zatrzymują się przy terminalu. Za bilet jednorazowy zapłacisz 2,25$ (8zł), a za bilet dzienny 5,50$ (20zł).

Informacje praktyczne

Los Angeles i San Francisco znajdują się w tej samej strefie czasowej. By polecieć z Los Angeles do San Francisco wymagane jest okazanie wizy wjazdowej. Aktualnych informacji dot. wiz i innych dokumentów obowiązujących przy wjeździe na terytorium Stanów Zjednoczonych udziela ambasada oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Pogoda, ceny i atrakcje w San Francisco

Pogoda w San Francisco

San Francisco leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Przygotuj się więc dość łagodne zimy z dużą ilością opadów oraz suche lata. Charakterystyczne dla miasta są również mgły, które w okresie wiosny i wczesnego lata spowijają zachodnią część miasta. Najcieplejszy jest tu wrzesień, kiedy termometry wskazują średnio do 21°C, a woda osiąga temperaturę 16°C. Najbardziej słoneczny miesiąc to czerwiec, a najzimniejszy – zdecydowanie styczeń. Wtedy spodziewaj się temperatur do 13°C oraz opadów raz na dwa, trzy dni.

Ceny w San Francisco

Ceny w San Francisco są wyższe średnio o 18%, a ceny w restauracjach są niemal identyczne. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 8$ (29zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 15$ (55zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 75$ (274zł)
 • butelka wody – 2,30$ (8,40zł)
 • kawa – 4,30$ (15,50zł)
 • piwo w pubie – 6$ (22zł)
 • taksówka – 1,86$/kilometr (6,80zł).

Transport w San Francisco

Atrakcje San Francisco poznasz poruszając się po mieście na piechotę. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić siły, skorzystaj z komunikacji miejskiej. Zarządza nią korporacja Muni, a skorzystać tu możesz z pociągów, tramwajów, autobusów oraz tzw. Muni Metro (połączenie metra i tramwaju). Część jego przystanków znajduje się pod ziemią. Koniecznie choć raz przejedź się tu słynnym tramwajem! Za przejazd zapłacisz u konduktora. Dodatkowo kup VIsitor Passport, który zapewni Ci nieograniczoną ilość podróży wszystkimi środkami komunikacji. Wersja 1-dniowa to wydatek 21$ (77zł), wersja 3-dniowa 32$ (117zł), a wersja 7-dniowa 42$ (153zł). Możesz również wybrać kupić CityPASS, ze zniżkami do miejskich atrakcji. Zapłacisz za nią 94$ (34zł), wersja dla dziecka kosztuje 69$ (252zł). Możesz również kupić kartę przedpłaconą Clipper Card i doładować ją odpowiednią kwotą na przejazdy. Dla porównania za bilet jednorazowy na Muni Metro zapłacisz 2,75$ (10zł), a za bilet jednorazowy na tramwaj - 7$ (26zł).

San Francisco atrakcje

San Francisco to nie bez powodu jedno z ulubionych miejsc reżyserów i scenografów. Posiada całe multum genialnych, widowiskowych i charakterystycznych lokalizacji, które doskonale prezentują się na ekranie. Odwiedź miasto i przekonaj się o jego filmowej urodzie.

Co warto zobaczyć w San Francisco?

 • Alcatraz to wyspa znana jest ze znajdującego się i już nieczynnego więzienia o zaostrzonym rygorze. Tu kręcono Twierdzę, X-men 3 czy Morderstwo pierwszego stopnia. Podobno przetrzymywano tu 1500 więźniów, a jednym z pierwszych był Al Capone!
 • Most Golden Gate – idealny dla fotografów, sportowców, architektów i romantyków. Tu kręcono filmy Pełna Chata, Superman, Star Trek czy Wywiad z Wampirem.
 • Coit Tover – z jej najwyższego poziomu zobaczysz najpiękniejszą panoramę miasta
 • Ulica Lombard Street, której jezdnia ułożona jest w kształt zygzaka
 • Embarcadero Street i budynek portu Ferry Building. Dziś skupia głównie sklepy i biura, a jego wieża zegarowa jest widoczna z daleka.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w październiku 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1$ = 3,65zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.