Mapa

Loty Iberia

Iberia to narodowe linie lotnicze Hiszpanii, której początki datuje się na 1927 rok. Jej głównym lotniskiem jest Barajas w Madrycie, a drugim w kolejności El Prat w Barcelonie. Linie obsługują loty w 94 kierunkach w 33 państwa. Obecnie Iberia używa 73 Airbusów, których średni wiek to 8,5 roku.

Informacje aktualne na dzień 19 września 2014. 

Kluczowe informacje o Iberia

Odprawa

Lecąc z liniami Iberia istnieje możliwość odprawienia się na trzy główne sposoby: na lotnisku przy tradycyjnym "okienku", przy samoobsługowej maszynie lub przez Internet. Odprawa online jest dostępna na dobę, a kończy się na godzinę przed planowanym odlotem (w przypadku lotów z Lagos, San Jose i Caracas jest to 90 minut). Istnieje możliwość odprawy za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Na lotnisku powinno się odprawić najpóźniej na 45 minut przed planowanym odlotem, a przed bramką powinno się być najpóźniej 20 minut przed planowanym odlotem.

Bagaże

Każdy pasażer ma prawo do zabrania bezpłatnie na pokład jednej sztuki bagażu (pasażerowie klasy Business Plus mają prawo do dwóch sztuk bagażu podręcznego). Maksymalne wymiary bagażu podręcznego to 56 cm x 45 cm x 25 cm. Bagaże, które przekroczą te wymiary muszą być oddane jako rejestrowane. Dozwolone limity bagażu rejestrowanego zależą od typu trasy i klasy, w jakiej podróżuje pasażer. W lotach na trasach europejskich w podstawowej taryfie nie jest przewidziana możliwość przewożenia bagażu rejestrowanego. Taryfa Classic Flexible upoważnia do zabrania jednej sztuki bagażu, a klasa Business - 2 sztuk bagażu. Na trasach długodystansowych każdy pasażer może nieodpłatnie nadać bagaż rejestrowany. Pasażerowie klas Full Economy i Business mogą bezpłatnie oddać dwie sztuki bagażu rejestrowanego, a pasażerowie z taryfą Business plus mają prawo do przewozu trzech sztuk bagażu rejestrowanego. Aby nie zostały naliczone dodatkowe opłaty, waga każdej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 23 kg, a suma wymiarów 158 cm (długość, szerokość, wysokość). Za każdy dodatkowy kilogram naliczana jest opłata, ale żaden bagaż nie może być cięższy niż 32 kg.

Siedzenia

Na krótkodystansowych lotach w klasie ekonomicznej, Iberia oferuje fotele o szerokości 46 cm i odstępach między rzędami od 71 do 75 cm. Na lotach długodystansowych w klasie ekonomicznej fotele mają szerokość 43 cm, a odległości między rzędami wahają się od 79 do 81 cm. Przed odlotem istnieje możliwość zarezerwowania miejsca. Dla pasażerów klasy ekonomicznej ta usługa wiąże się z dodatkowym kosztem, o którego wysokości decyduje długość i kierunek lotu.

Opłaty za rezerwację

Przy dokonywaniu płatności za bilet mogą być naliczone dodatkowe opłaty w zależności od wybranej metody. Płatności kartami debetowymi są zwolnione z dodatkowych opłat (Visa i Master Card). Płatności kartami kredytowymi lub za pośrednictwem PayPal są obciążone dodatkowymi kosztami.

Serwis pokładowy

W zależności od długości trasy i wykupionej przez pasażera taryfy, Iberia oferuje różny zakres udogodnień i usług na pokładzie samolotu. Na lotach długodystansowych istnieje możliwość skorzystania z telefonu i internetu.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 73% lotów obsługiwanych przez linie Iberia odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Iberia

4,0/5
W oparciu o 19584 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.