Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Lizbona - Porównaj ceny ze Skyscanner

Informacje aktualne na dzień 31.05.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Lizbonie?

Przybywając do Lizbony wynajęty z wyprzedzeniem samochód odebrać możesz już na lotnisku. Jeśli jednak wolisz lokalizację bliżej centrum miasta, zdecydować się możesz chociażby na okolice stacji Estação Ferroviária De Belém, Estação Ferroviária De Entrecampos czy Cascais i Sintrę. Oferty wiodących wypożyczalni samochodów porównasz dzięki wyszukiwarce Skyscanner, która wskaże najbardziej korzystne i ciekawe oferty takich korporacji jak Sixt, Avis, Budget czy Gold Car.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

W tunelach zawsze miej włączone światła mijania. Stosuj się do znaków, uwzględniając „zakaz parkowania” ze szczególną dokładnością. W Lizbonie warto uważać na jedną z jego wizytówek – bardzo charakterystyczne tramwaje. Jeśli zamierzasz przejechać ulicą po której wiodą tory tramwajowe lub też planujesz pozostawienie samochodu obok nich, upewnij się, że tramwaj przejedzie bez przeszkód. W przeciwnym razie Twój pojazd zostanie niezwłocznie odholowany. Uważaj na „Arrumadores”, którzy pomogą Ci znaleźć miejsce parkingowe w zamian za kilka monet. Jeśli zabranie Ci drobnych, zwróć uwagę na ewentualne małe zniszczenia karoserii. Portugalczycy mają tendencję do zapominania o używaniu kierunkowskazów, a także do zatrzymywania pojazdu na środku ulicy. Często pozostawiają samochód z włączonymi światłami awaryjnymi udając się na szybkie zakupy czy też na małe espresso. Spokojnie omiń taki pojazd, używanie klaksonu prawdopodobnie niczego nie zmieni.

Parkowanie

W Lizbonie uważaj na wszelkie znaki „Prohibido”, czyli zakazu. Nie parkuj tu w miejscach oznakowanych czerwonymi lub żółtymi liniami i znakami. W wielu z nich czekać Cię może odholowanie pojazdu przez policję. Parkuj zawsze nie bliżej niż 18 metrów od skrzyżowania oraz nie bliżej niż 15 metrów od przystanku autobusowego. W niektórych rejonach wymagane jest posiadanie zezwolenia na parkowanie przyznawanego jedynie mieszkańcom. W Lizbonie trudno o znalezienie miejsca parkingowego w centrum. Wybudowane na wzgórzach miasto pełne jest wąskich uliczek, na których często brakuje lokalizacji, gdzie mógłbyś pozostawić swój samochód. Szczególnie w okolicy Baixa, Chiady czy Bairro Alto warto również uważać na rygorystyczne kontrole. Samochód pozostawić możesz w jednym z licznych garaży podziemnych. Znaki przed nimi umieszczone wskazują ile wolnych miejsc pozostaje do dyspozycji kierowców. Jeśli parking jest pełny, na znaku wyświetlane jest słowo „completo”. W strefie niebieskiej (Zona Azuis) opłatę za postój uiścisz w parkomacie. Zapłacisz tu za postój od poniedziałku do piątku od godz. 08.00 do 20.00, a także w soboty od godz. 08.00 do 18.00.

Gdzie warto pojechać?

Sintra

Położona nieopodal Lizbony Sintra pełna jest urokliwych zamków, pałaców i ogrodów ulokowanych wśród zieleni na szczytach wzgórz. Park i Pałac Pena o rodowodzie niemiecko-portugalsko-austriackim, to dla wielu symbol portugalskiego kiczu, a dla innych architektoniczne zjawisko. Wielobarwne balkoniki, wieżyczki, trytony, kafelki oraz liczne zdobienia robią ogromne wrażenie. Nieopodal znajduje się Quinta da Regaleira, mistyczna, tajemnicza, pełna grot, labiryntów i podziemnych przejść w otoczeniu pięknego pałacu. Koniecznie zobacz tu również zamek Maurów, Monseratte czy kaplicę Peninha.

Cascais

Oddalona o niemal 30 kilometrów od Lizbony miejscowość Cascais to jedno z najbardziej zamożnych miasteczek w kraju. Ulubione miejsce wakacyjnego wypoczynku rodziny królewskiej oraz entuzjastów kilometrów przepięknych plaż położonych nad Oceanem Atlantyckim. Słońce, lazur wód, rozbudowana oferta hotelowa, a także doskonałe warunki żeglarskie kuszą!

Cabo da Roca

Tu kończy się świat! Takie przekonanie panowało przez dziesięciolecia. Dziś wiemy jednak, że jest to najdalej na zachód wysunięty punkt Europy kontynentalnej. W praktyce Cabo da Roca to stromy klif mierzący 140 metrów. Na jego szczycie znajduje się obelisk z cytatem „Gdzie ląd się kończy, a morze zaczyna”, portugalskiego poety Luísa de Camões. Tu wykonasz jedne z najpiękniejszych zdjęć.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.