Mapa

Tanie loty Kraków - Palma de Mallorca

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Palma de Mallorca.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Kraków do: Palma de Mallorca

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

306 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1777 km

4 h 10 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Palma de Mallorca

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Palma de Mallorca: Palma de Mallorca.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Palma de Mallorca wynosi 306 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Palma de Mallorca wynosi 4 h 10 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Kraków do: Palma de Mallorca.

Loty z Krakowa do Palmy de Mallorca

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z grudnia 2015

Linie lotnicze z Krakowa do Palmy de Mallorca

Trasę tę możesz pokonać bezpośrednim połączeniem, jakie w sezonie letnim oferuje Ryanair. Poza sezonem, masz do wyboru loty z przesiadką liniami takimi jak Austrian Airlines, AirBerlin czy Swiss.

Terminal wylotów - Lotnisko im. Jana Pawła II w Krakowie

Niedawno przebudowane lotnisko Kraków-Balice ma jeden terminal pasażerski składający się z dwóch części: starej, zachodniej i nowej - wschodniej. W planach jest otwarcie drugiego terminalu oraz lotniskowego hotelu. Obecnie to drugie, po warszawskim Okęciu, największe lotnisko w Polsce.

W zachodniej części terminalu mieści się odprawa biletowo-bagażowa, we wschodniej natomiast, kontrola bezpieczeństwa i hale odlotów i przylotów. W nowej części znajdziesz też najwięcej sklepów, restauracji i innych usług. Większość z nich mieści się w strefie ogólnej. Jeśli chcesz coś przekąsić przed podróżą do wyboru masz Eat&Fly Bistro i Jet Bistro oraz piekarnię Awiteks Fly, gdzie dostaniesz pieczywo, ciastka i kanapki. Na pierwszym piętrze części wschodniej, a także w części zachodniej, znajdziesz kawiarnie sieci Coffee Minute.

Jeśli chcesz zabrać ze sobą książki, prezenty, czy tradycyjne, polskie pamiątki, przed odprawą kupisz je w sklepie Discover Kraków. Znajdziesz tu też pocztę, informację turystyczną, a także kilka bankomatów. Po kontroli bezpieczeństwa, możesz skorzystać z oferty typowo wolnocłowej: w sklepach Keraniss i Aelia Beauty, znajdziesz kosmetyki, alkohol czy tytoń w atrakcyjnych cenach. Słodycze, napoje i prasę szybko i sprawnie kupisz w kiosku Relay. W terminalu przez piętnaście minut możesz korzystać też z bezpłatnego internetu. Nazwa sieci to KRK Free WiFi.

Terminal wylotów - Palma de Mallorca

To trzecie, po Madrycie i Barcelonie, największe lotnisko w Hiszpanii. Co roku, w sezonie letnim, obsługuje ono rekordową liczbę podróżnych (w 2014 roku było to ponad dwadzieścia trzy miliony osób). Po przebudowie głównego terminalu w 1997, liczy on cztery moduły: A, B, C i D. Podróżując z Ryanairem, wysiądziesz najpewniej w module D, który obsługuje głównie loty wewnątrz europejskie. Ze względu na stale rosnącą liczbę pasażerów, w planach jest dalsza jego rozbudowa.

Lotnisko leży dziewięć kilometrów od centrum stolicy wyspy, Palmy de Mallorca. Odległość tę najłatwiej jest pokonać autobusem. Podróż trwa około piętnastu minut. Przystanek znajdziesz przed wyjściem z hali przylotów. Na trasie tej kursują dwie linie dowożące pasażerów do centrum stolicy. Autobusy numer 1 odjeżdżają co kilkanaście minut, a 21 co pół godziny. Podróż tymi drugimi zajmuje nieco dłużej, ponieważ zatrzymują się one przy większości mijanych po drodze hoteli. Bilet kosztuje około trzech euro i można kupić go za gotówkę bezpośrednio u kierowcy.

Nieco droższą, choć bardziej komfortową opcją jest taksówka. Podróż do miasta kosztować cię będzie około trzydziestu euro. Lotnisko nie ma oficjalnej sieci taksówek. Kontakt do działających na jego terenie firm znajdziesz tutaj.

Informacje praktyczne

Lecąc z Krakowa na Majorkę, poruszasz się wewnątrz strefy Schengen. Możesz więc podróżować bez paszportu, legitymując się przy odprawie polskim dowodem osobistym.

Zaleca się, aby w przypadku podróży między krajowych być na lotnisku przynajmniej dwie godziny wcześniej.  Warto tak zrobić, szczególnie, że w sezonie letnim, Majorka to bardzo popularny kierunek. Wcześniej zaopatrz się w trochę euro. Gotówka przyda się choćby do kupienia biletów autobusowych czy opłacenia taksówki.

Czego spodziewać się po przylocie

To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie. Nie bez powodu. Ciepła słoneczna pogoda, wspaniałe widoki i doskonała kuchnia nieustannie przyciągają przybyszów z deszczowej północy. Popularność wyspy wśród zachodnich turystów sprawia, że ceny dostosowane są do ich kieszeni (są mniej więcej o połowę, a nawet dwukrotnie wyższe niż w Krakowie). Więcej informacji na temat czekających cię tam atrakcji znajdziesz na stronie Skyscanner.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.