Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Teneryfa - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Informacje aktualne na dzień 30.04.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć na Teneryfie?

Teneryfa słynie z wąskich dróg, nierzadko ułożonych w kształt serpentyny. Jazda po nich bywa stresująca, dlatego by zapewnić maksimum bezpieczeństwa możesz zdecydować się na wypożyczenie samochodu mniejszego, którym manewrowanie jest dużo prostsze. Oferty korporacji zajmujących się wynajmem samochodów porównasz dzięki wyszukiwarce Skyscanner. Wybrany pojazd odebrać możesz w jednym z dwóch portów lotniczych – Teneryfa Północ oraz Teneryfa Południe, a także w Las Palmas czy w Santa Cruz de Tenerife. Zdecydowana większość dostępnych tu samochodów wyposażona jest w klimatyzację oraz manualną skrzynię biegów. Pojazd odpowiedni dla 4 osób, niewielki i ekonomiczny wynajmiesz tu od Sixt, Europcar czy Orlando już od 70 złotych za dobę.

Zasady ruchu drogowego, ruch uliczny i parkowanie

Na Teneryfie panuje ruch prawostronny i zasady ruchu drogowego w znacznej mierze podobne są do zasad obowiązujących w Polsce. W przypadku skrzyżowania równorzędnego pierwszeństwo ma pojazd nadjeżdżający z prawej strony, przejazd tutejszymi drogami nie jest płatny, zakazane jest przekraczanie linii ciągłej. Ruch drogowy Teneryfy charakteryzują jednak doskonale jej mieszkańcy, na których często warto uważać poruszając się po wyspie. Wybuchowy charakter Hiszpanów objawia się bowiem w notorycznym łamaniu przepisów, wyprzedzaniu i używaniu klaksonów. Z kolei używanie kierunkowskazów należy do rzadkości. Sygnalizacja świetlna często zawieszona jest nad przejściami i ulicami, co dzięki rażącemu słońcu jeszcze bardziej uniemożliwia dostrzeżenie koloru światła. Ruch w większych miejscowościach bywa więc chaotyczny i niezwykle ciekawy. Na Teneryfie występują dwa typy dróg – drogi miejskie (oznaczone symbolem C) oraz tak zwane „autopistas”, czyli drogi ekspresowe oznaczone literą A. Poruszając się nimi należy posiadać przy sobie prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ewentualne dokumenty z wypożyczalni. Warto też pamiętać, że w większości miejsc na całej wyspie swoje auto zaparkujesz bezpłatnie. Płatne parkingi spotkać możesz w okolicy największych atrakcji wyspy, koszt pozostawienia auta na cały dzień jest tu jednak niski i nie obciąża wakacyjnego budżetu.

Gdzie warto pojechać?

Playa de las Americas / Adeje

W okolicach Teneryfy spotyka się około 25 gatunków delfinów i wielorybów. Możesz zdecydować się na wyprawę do Playa de las Americas lub Adeje, by mieć wyjątkową szansę dostrzec wieloryba białego czy delfiny butlonose. Jeśli tylko zapragniesz, możesz zobaczyć je z bliska, udając się w kilkugodzinny rejs katamaranem o szklanym dnie. Podczas rejsu często organizowany jest jeden czy dwa postoje, podczas których zażyjesz kąpieli morskiej i słonecznej w bajkowej scenerii.

Teide

A może wybierzesz się w głąb wyspy? Z daleka Twój wzrok przyciągnie majestatyczna góra Teide, otoczona przez Park Narodowy o tej samej nazwie. Sama góra to w rzeczywistości część dawnego wulkanu, który po wybuchu pozostawił tu krater o szerokości 16 kilometrów! Teraz podziwiać możesz tu iście księżycowy i niezwykły krajobraz – popioły, strumienie lawy i lawowe skały. Ubarwiają go niezwykłe czerwonawe rośliny, których wysokość wiosną sięga nawet 2 metrów. Do wszystkich tych atrakcji doprowadzi Cię jedyna droga – Las Canadas.

Loro Parque

Prawdziwy kontakt z naturą oraz niezwykłymi zwierzętami zapewni wizyta w Loro Parque, położonym nieopodal Puerto de la Cruz. Znajdują się tu atrakcje, które nie pozwolą się nudzić zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Emu, goryle, szympanse, pingwiny czy orki to tylko początek listy najciekawszych skarbów parku. Koniecznie odwiedź Katanda Treetops, gdzie odbędziesz podniebny spacer po dżungli. Niezwykłe!

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.