Mapa

Tanie loty Warszawa-Helsinki

Informacje o locie z: Warszawa do: Helsinki Vantaa

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

502 zł

Linie latające bezpośrednio

3

Loty w tygodniu

13

Średni czas lotu, całkowita odległość: 927 km

1 h 40 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Finnair

Helsinki Vantaa

1 lotnisko

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Warszawa-Helsinki, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Warszawa – Helsinki

 • Najpopularniejszy lot: Warszawa – Helsinki Finnair
 • Bezpośredni lot Warszawa – Helsinki: Finnair, British Airways
 • Loty z przesiadką Warszawa – Helsinki: airBaltic, Norwegian, Lufthansa, Ukrainian, KLM, Air France, SAS Scandinavian Airlines, Czech Airlines, Air Berlin, Aeroflot, TAP Portugal, Turkish Airlines, Qatar Airways, Smart Wings, LOT
 • Czas trwania lotu Warszawa – Helsinki: 1h 40 minut

Lotniska w Warszawie

Bezpośrednie loty z Warszawy do Helsinek są dostępne z lotniska Chopina.

Lotnisko Chopina (Lotnisko Warszawa Okęcie)

Informacje: Choć największe polskie lotnisko od 2010 roku nosi nazwę Lotnisko Chopina, do dziś przez wielu zwane jest lotniskiem Warszawa Okęcie. Jest oddalone od centrum o 8 kilometrów i posiada jeden nowoczesny terminal, w którym realizowane są wszystkie wyloty i przyloty. Możesz tu skorzystać z oferty łącznie ponad czterdziestu knajpek, restauracji i sklepów. Do dyspozycji masz pyszną włoską Fufore, polską restaurację Sami Swoi, a nawet nowoczesny Bar Mleczny MISA. Ostatnie zakupy możesz zrobić w salonie z biżuterią W.Kruk, w modnym sklepie z bielizną Victoria’s Secret lub licznych perfumeriach. Na terenie terminalu skorzystasz z bezpłatnego Wi-Fi. Warto wiedzieć, że stołeczne Lotnisko Chopina to jedyny dworzec w Polsce (licząc również dworce autobusowe i kolejowe), który otrzymał prestiżowy tytuł Obiekt Bez Barier. Przyznany przez fundację Integracja certyfikat poświadcza dostępność lotniska dla osób o różnych niepełnosprawnościach i trudnościach w poruszaniu się.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Warszawy do Helsinek wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Chopina?

 • Pociągiem jednej z dwóch linii SKM o oznaczeniu S2 lub S3. Czas podróży to 25 minut, cena biletu: 4,40zł.
 • Spod Dworca Centralnego - autobusami linii 176 oraz N32. Czas podróży to 30 minut, cena biletu: 4,40zł.
 • Kursującym tylko raz na godzinę pociągiem Kolei Mazowieckich. Czas podróży to 20 minut, cena biletu: 6,80zł.

Lotniska w Helsinkach

Loty Warszawa – Helsinki są realizowane przez jedyne lotnisko miasta, port lotniczy Helsinki Vantaa.

Lotnisko Helsinki Vantaa

Informacje: Port lotniczy Helsinki Vantaa to najbardziej ruchliwe fińskie lotnisko. Jest oddalone od centrum o około 20 kilometrów. Po przylocie koniecznie sprawdź na tablicy informacyjnej, w której z (trzech) hall musisz odebrać swoją walizkę. Podróżującym poleca się wizytę w holu 2B. Budynek został zaprojektowany przez Stefana Lindfors, dzięki któremu można tu podziwiać niezwykłą architekturę oraz urokliwą fińską florę. Samo lotnisko jest doskonale skomunikowane z centrum miasta.

Jak dojechać z lotniska do Helsinek?

 • Pociągiem linii I oraz P. Od czerwca 2015 roku funkcjonuje tu bezpośrednie połączenie z centrum miasta. Stacja znajduje się między terminalami T1 i T2. Bilet kupisz w automacie VR lub HSL. Za bilet tzw. regionalny zapłacisz 5€ (21zł).
 • Autobusami miejskimi linii 415, 615 lub 617. Za bilet tzw. regionalny zapłacisz 5€ (21zł).
 • Wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, by polecieć z Warszawy do Helsinek wymagany jest wyłącznie dowód osobisty. Możesz również okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Pogoda, ceny i atrakcje w Helsinkach

Pogoda w Helsinkach

Helsinki to miasto zimniejsze, zarówno latem, jak i zimą. W najcieplejszych miesiącach letnich, w lipcu i sierpniu, spodziewaj się tu do 20-22°C, zimą – styczniu i lutym – termometry wskazują średnio od -9 do -4°C. W Warszawie w analogicznych okresach możesz spodziewać się do 24°C, a zimą od -6 do 0°C.

Ceny i waluta w Helsinkach

Walutą obowiązującą w Helsinkach jest euro. Łatwo znajdziesz tu bankomat, a karty kredytowe i płatnicze są tutaj  powszechnie honorowane. Jeśli chcesz wymienić złotówki przed wyjazdem, spróbuj negocjować kurs w kantorze stacjonarnym lub skorzystaj z kantoru internetowego. Jeśli obawiasz się wysokich opłat za transakcje zagraniczne, przed wyjazdem skonsultuj się dodatkowo ze swoim doradcą bankowym.

Ceny w Helsinkach są wyższe średnio o 84%, za posiłek zapłacisz do 175% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 7€ (30zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 12€ (51zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób – 65€ (275zł)
 • butelka wody – 1,34€ (5,70zł)
 • kawa – 3,40€ (14,50zł)
 • piwo w pubie – 6€ (25zł)
 • taksówka – 1,57€/kilometr (6,65zł).

Transport w Helsinkach

Poruszanie się komunikacją miejską po Helsinkach należy do przyjemności. Systemy biletowe są czytelne, automaty i przystanki czytelnie oznakowane. Bilety możesz tu kupić przez SMS, w automacie lub na pokładzie autobusu, pociągu czy tramwaju. Dwa pierwsze zawsze są najtańsze. Na przykład za bilet jednorazowy zapłacisz 2,90€ (12zł), a jeśli kupisz go na pokładzie – już 3,20€ (14zł). Wygodę i oszczędności zapewnią bilety czasowe. Do wyboru masz siedem opcji, od 1-dniowej za 9€ (38zł) do 7-dniowej za 36€ (153zł). Przemyśl również wyrobienie karty Travel Card. Zapłacisz nią za przejazdy tramwajem czy promami, ceny pojedynczego przejazdu zaczynają się dzięki niej od 2,06€ (8,76zł).

Helsinki atrakcje

W Helsinkach życie płynie swoim własnym rytmem. Znajdziesz tu piękne wysepki, soczystą zieleń w licznych parkach, świetną architekturę i genialne muzea. Przekonaj się, co warto zobaczyć w Helsinkach.

 • Suomenlinna – twierdza położona na sześciu wyspach
 • Kościół Temppeliaukio – kościół zbudowany wśród czarnych skał, położony w dzielnicy Töölö
 • Plac Senacki
 • Seurasaari – skansen na wyspie
 • Kamppi – Kaplica Ciszy o wspaniałej bryle i niezwykłej panującej wewnątrz ciszy
 • Sobór Zaśnięcia Matki Bożej
 • Katedra
 • Old Market Hall – Stara Hala
 • Park Esplanadi – serce miasta
 • Ogród zoologiczny Korkeasaari

Zajrzyj również na listę: 12 darmowych atrakcji w 12 najdroższych miastach świata.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w marcu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1EUR = 4,25zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.