Mapa

Tanie loty do Finlandia

Wyobraź sobie, że siedzisz nad jeziorem, dookoła las, cisza i idealnie czyste powietrze. Nieopodal Twój wygodny i przytulny domek z sauną, po której czujesz się zrelaksowany i wypoczęty. Jeszcze przez chwilę chcesz tu posiedzieć i popatrzeć na niezwykłe widowisko na niebie – zorzę polarną. Jak Ci się podoba? Jesteś w Finlandii.

Tego nie można przegapić

Wypad do Finlandii najlepiej potraktować tematycznie. A opcji jest wiele. Można zwiedzać ją pod kątem miast i miasteczek, odkrywając ciekawą architekturę (biała katedra luterańska w Helsinkach) i nietypowe muzea (“Dolina Muminków” w Tampere) albo połączenie tych dwóch – na przykład w skansenie tradycyjnych domków fińskich Seurasaari.

Dla tych, którym nie straszny mróz, a lód i śnieg uważają za materiały do stworzenia czegoś pięknego, powinni zrobić tournée po lodowych hotelach Finlandii. Jeśli zdecydujesz się w nich zatrzymać na noc, będziesz miał szansę na przykład oglądać zorzę polarną przez przezroczyste sufity igla czy podziwiać lodowy wystrój wnętrz, wykute w śniegowym kruszcu meble i dekoracje.

Pomysłem na poznanie Finlandii jest w miesiącach zimowych urządzenie polowania na zorzę polarną. Jak wszystko co niezwykłe – nie jest ona łatwa do uchwycenia. Ale to właśnie na północy krajów skandynawskich najczęsciej na niebie odbywają się te naturalne widowiska świetlne. Wybierz się do północnej Laponii między wrześniem a marcem i wypatruj. Naprawdę warto!

Oczami mieszkańca

Jeśli chcesz spojrzeć na Finlandię oczami jej mieszkańców, warto oddać się im ulubionym rozrywkom i nawykom. Zacznij od kawy. Finowie są jej największymi na świecie konsumentami i potrafią wypić trzy-cztery filiżanki dziennie. Są dostępne różne jej warianty, ale tradycyjnie Finowie najchętniej piją mocną i czarną. Czasem celebrują jej picie z eleganckich kawiarenek, innym razem kupują ją za dwa euro w sklepie spożywczym za rogiem. Picie herbaty również należy do ulubionych zajęć, ale według Finów herbata do kawy się nie umywa.

Ulubionymi zajęciami Finów w zimne miesiące (czyli przez większość czasu) jest jazda na biegówkach, a w ciepłe – spływy kajakowe po malowniczych jeziorach. A jest tu po czym pływać, bo osiemnaście tysięcy jezior zajmuje aż dziesięć procent powierzchni kraju. Za to w każdą pogodę Finowie kochają... sauny. To właśnie ludom fińskim i słowiańskim zawdzięczamy ten genialny wynalazek, a Finki, które często ją stosują, słyną z pięknej skóry.

Czy wiesz, że…

* w Finlandii odnaleziono pochodzącą sprzed pięciu tysięcy lat gumę do żucia; dla człowieka neolitu guma do żucia była zrobiona z kory brzozy; na kawałku tej odkrytej przez studenta archeologii zostały odciśnięte ślady zębów

* w Finalndii istnieje zespół heavy metalowy, którego członkami są dzieci; sceniczny

wizerunek małych artystów z Hevisaurusa to stroje dinozaurów

* fińskiej pisarce Tove Jansson świat zawdzięcza opowieści z Doliny Muminków, które wciąż kształtują wyobraźnię dzieci na całym świecie; w fińskim mieście Tampere istnieje nawet muzeum poświęcone Rodzinie Muminków, Włóczykijowi, Małej Mi, Pannie Migotce, Ryjkowi i Buce

Lotnisko

Najważniejszym lotniskiem międzynarodowym Finlandii jest Helsinki-Vantaa (HEL).

Znajdź tanie loty do Finlandii na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Finlandii. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Finlandii? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.