Mapa

Tanie loty do Helsinek

Jak znaleźć tanie loty do Helsinek?

Ceny przelotów na tej trasie bywają bardzo różne, ale czasem możesz znaleźć naprawdę świetne okazje. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu na ich wyszukanie. Jeśli nie jesteś związany żadnym konkretnym terminem i po prostu szukasz dobrej ceny, kliknij opcję “cały miesiąc” oraz “najtańszy miesiąc” w wyszukiwarce Skyscanner. Znajdziesz w ten sposób najlepsze okazje w całym roku. Wybierając podgląd w postaci klarownej tabelki, zobaczysz jasno rozrysowane okresy, gdy bilety do Helsinek są najtańsze.

Możesz też ustawić sobie specjalny alert cenowy. Dzięki tej opcji, dostaniesz mailowe zawiadomienie, gdy ceny biletów do Helsinek ulegną zmianie. Mając takie informacje podawane na bieżąco zdecydujesz, kiedy nadejdzie czas, by je kupić.

Od czasu do czasu zajrzyj też na stronę najnowsze promocje lotnicze. Znajdziesz tam informacje o atrakcyjnych okazjach. Może przelot do Helsinek nagle się pojawi?

 

Kiedy najlepiej rezerwować tanie loty do Helsinek?

Zgodnie z przeprowadzoną przez Skyscanner analizą cen lotów, najniższe stawki zdarzają się pomiędzy dziesiątym a ósmym tygodniem przed datą wyjazdu. Nie musisz więc ryzykować, czekając na oferty last minute. Nie ma też potrzeby, abyś kupował bilety z wielomiesięcznym wyprzedzeniem ryzykując, że w między czasie zmienisz plany.

Rezerwując w tym okresie, zaoszczędzisz średnio szesnaście procent standardowej ceny.

 

Lotniska z bezpośrednimi lotami do Helsinek

Bezpośrednio dolecisz do Helsinek z lotnisk na warszawskim Okęciu i gdańskiej Matarni.

 

Linie lotnicze oferujące bezpośrednie przeloty do Helsinek

Jedynym przewoźnikiem mającym w swojej ofercie bezpośrednie loty do Helsinek jest obecnie Finnair. Jeśli jesteś stałym klientem konkretnych linii lotniczych i tylko z nimi chcesz podróżować (nawet kosztem lotu z przesiadką), możesz skorzystać z zakładki linie lotnicze na Stronie Skyscanner i sprawdzić obsługiwane przez nie kierunki.

 

Lotnisko w Helsinkach

Podróżując samolotem do Helsinek korzystać będziesz z lotniska Helsinki-Vantaa. To główny port lotniczy w Finlandii i jeden z największych w Skandynawii. Oddalony jest on o piętnaście kilometrów na północ od miasta.

Rosnąca popularność Helsinek wśród turystów sprawiła, że na lotnisku Vataa możesz spodziewać się kolejek i opóźnień. Szczególnie dotyczy to sezonu turystycznego. Do miasta dostaniesz się stąd pociągiem. Lilnie I i P mają tę samą zapętloną trasę, z czego jedna jedzie na wschód, a druga na zachód. Podróż do centrum zajmuje około trzydziestu minut.

 

Kiedy najlepiej jechać do Helsinek

Stolica Finlandii to ciekawe miejsce o każdej porze roku, choć wrażenia z pobytu mogą ekstremalnie różnić się od siebie w zależności od terminu. Główny sezon turystyczny przypada w miesiącach letnich (od połowy czerwca do końca lipca). W tym okresie, na ulicach miasta pojawiają się tłumy turystów i spacerowiczów. Oferta kulturalna jest najbogatsza, a pogoda najprzyjemniejsza. W czerwcu i pierwszej połowie lipca możesz oglądać też białe noce a także spędzać je na zabawie i zwiedzaniu. Zima w Helsinkach jest natomiast długa i bardzo mroźna. Mimo to, grudzień również pozostaje popularnym miesiącem do podróżowania po Finlandii. W tym okresie masz szansę zobaczyć zorzę polarną, spędzić święta Bożego Narodzenia w ojczyźnie Świętego Mikołaja, cieszyć się śniegiem i jedyną w swoim rodzaju atmosferą fińskich świąt.

Bezpiecznym kompromisem jest wiosna. Maj i czerwiec to miesiące ciepłe, dni są długie, a ceny na miejscu nie sięgają jeszcze sezonowego szczytu. Dlatego najlepiej planować podróż właśnie wtedy.

 

Pogoda w Helsinkach

To jedno z najdalej wysuniętych na północ miast w Europie, więc nie ma co ukrywać, klimat jest tam surowy, a temperatury niskie. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, a najzimniejszym luty. W miesiącach letnich, średnie temperatury oscylują wokół piętnastu stopni, a zimą około minus pięciu, ale okresowo spadają znacznie niżej. Planując podróż latem, warto pamiętać, że sierpień jest najwilgotniejszym miesiącem w roku, więc mimo wciąż dość wysokich temperatur, częste deszcze mogą skutecznie uprzykrzyć twój pobyt. Przez okrągły rok należy też pamiętać, że pogoda bywa tu zmienna i kapryśna.

 

Zwiedzanie Helsinek

Ta bardzo nowoczesna i kosmopolityczna stolica umiejętnie podtrzymuje przytulną, małomiasteczkową atmosferę. Helsinki liczą niewiele ponad sześćset tysięcy mieszkańców, a najważniejsze dzielnice możesz spokojnie przemierzyć tu na rowerze. Eklektyczna architektura na każdym kroku przywołuje w pamięci Sankt Petersburg, na którego wzór rosyjscy carowie rozbudowywali miasto w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku. Najbardziej znanym zabytkiem Helsinek jest Suomenlinna. To wybudowana przez Szwedów, siedemnastowieczna twierdza (najpotężniejsza wówczas na Morzu Bałtyckim). Do dziś nazywa się ją Gibraltarem Północy.

Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, warto wybrać się też na wycieczkę wybrzeżem Bałtyku, gdzie po drodze mijać będziesz zabytkowe budynki (pierwszy szpital psychiatryczny w kraju, czy letnią rezydencję premiera), plaże, parki a nawet skansen oraz kilka ciekawostek (takich jak tradycyjne miejsce gdzie Finowie piorą dywany, czy uroczy park dla psów).

Stolica Finlandii znana jest też z bardzo bogatej oferty muzealnej. Długie, zimowe wieczory możesz spędzić tu więc na zwiedzaniu niezliczonych galerii lokalnej i światowej sztuki. Więcej informacji na temat atrakcji w tym mieście znajdziesz na poświęconej miastu stronie Skyscanner.

 

Zobacz też:

Tanie loty do Finlandii

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Helsinki Vantaa

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Helsinki: Helsinki Vantaa.
Delta, KLM Cityhopper, Oman Air, Singapore Airlines, KLM, transavia, Sichuan Airlines i Novair latają do: Helsinki Vantaa bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Helsinki Vantaa, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.