Mapa

Tanie loty Poznań - Helsinki Vantaa

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Helsinki.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Poznań do: Helsinki Vantaa

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

542 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1011 km

4 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Helsinki Vantaa

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Helsinki Vantaa: Helsinki Vantaa.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Helsinki Vantaa wynosi 542 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Helsinki Vantaa wynosi 4 h 35 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Poznań do: Helsinki Vantaa.

Loty z Poznania do Helsinek

Informacje aktualne na maj 2016

 

Linie lotnicze na trasie Poznań-Helsinki

Na razie żadne linie lotnicze nie mają w swojej ofercie bezpośrednich lotów z Poznania do Helsinek. Ale połączenia z transferem proponują dwie linie lotnicze: Lufthansa i Scandinavian Airlines.

 

Terminal wylotów na lotnisku w Poznaniu

Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego to siódme co do wielkości lotnisko w Polsce pod względem liczby operacji lotniczych. Znajduje się ono siedem kilometrów od centrum miasta, a trasę tę można pokonać na kilka różnych sposobów. Najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób, które dysponują własnym lub wynajętym samochodem jest dojazd bezpłatnym odcinkiem autostrady A2, S-11, a potem wojewódzką drogą 307. Można też skorzystać z dogodnych połączeń komunikacją miejską. Na lotnisko zawiozą Cię cztery linie autobusowe: linia pospieszna L łącząca lotnisko z Dworcem Głównym w Poznaniu, linia nr 59 i linia nr 48 z Ronda Kaponiera i nocna linia numer 242 odjeżdżająca z tego samego ronda.

Terminal lotniska Poznań-Ławica jest kompaktowy i dobrze zorganizowany. Bez problemu znajdziesz tu stoisko odprawy i kontrolę bezpieczeństwa. Na miejscu jest też strefa handlowa, w której można kupić przydatne w podróży drobiazgi. Można też odwiedzić strefę wolnocłową, coś zjeść, usiąść na kawę, a nawet wynająć salkę konferencyjną.

 

Terminal przylotów w Helsinkach

Międzynarodowe lotnisko Helsinki-Vantaa znajduje się osiemnaście kilometrów od centrum Helsinek. Lotnisko składa się z dwóch terminali połączonych ze sobą krótką trasą. Aby dostać się do miasta można skorzystać z taksówki, Jest też specjalna firma taksówkarska przeznaczona dla osób, które chcą podzielić się kosztem przejazdu do miasta.

Od czerwca 2015 roku między lotniskiem a Helsinkami działa także połączenie kolejowe. Podróż pociągiem trwa około pół godziny, a bilety można kupić w maszynach na peronie. W ciągu dnia pociągi odjeżdżają co dziesięć minut. Ponadto, można zdecydować się na pokonanie trasy z lotniska do centrum Helsinek autobusem. Podróż trwa około czterdzieści minut, a autobusy odjeżdżają zarówno spod terminala 1 jak i 2. Bilet można kupić u kierowcy.

 

Informacje praktyczne

Zarówno Polska, jak i Finlandia są członkami układu z Schengen, na mocy którego zniesiona jest kontrola graniczna pomiędzy państwami należącymi do strefy. Dlatego do wjazdu na terytorium Finlandii wystarczy dowód osobisty. Warto jednak zauważyć, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca, żeby na wszelki wypadek mieć ze sobą także paszport.

 

Czego spodziewać się po przylocie?

Niestety w Helsinkach należy spodziewać się sporo wyższych cen niż w Poznaniu. W restauracji zapłacisz aż sto osiemdziesiąt procent tego co w Poznaniu, a rachunek w sklepie spożywczym będzie wyższy o około sto dziesięć procent. Przejechanie kilometra taksówką w Helsinkach to koszt wyższy o ponad cztery razy od analogicznej usługi w Poznaniu.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.