Mapa

Tanie loty Gdańsk - Helsinki Vantaa

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Helsinki.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Helsinki Vantaa

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

288 zł

Linie latające bezpośrednio

4

Loty w tygodniu

8

Średni czas lotu, całkowita odległość: 767 km

1 h 30 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Finnair

Helsinki Vantaa

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Helsinki Vantaa: Helsinki Vantaa.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Helsinki Vantaa wynosi 288 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Helsinki Vantaa wynosi 1 h 30 min.
4 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Gdańsk do: Helsinki Vantaa.
Według stanu na Wrzesień, jest 8 lotów w tygodniu z: Gdańsk do: Helsinki Vantaa.

Informacje aktualne na dzień 31.03.2016

Linie lotnicze

Pomiędzy gdańskim lotniskiem im. Lecha Wałęsy, a lotniskiem w Helsinkach funkcjonuje jedno bezpośrednie połączenie lotnicze. Oferuje je linia Finnair, a wyloty odbywają się codziennie, raz na dobę.

Lotnisko w Gdańsku

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jedynym lotniskiem Trójmiasta, położonym w dzielnicy Matarnia. Od centrum Gdańska i Sopotu dzieli go zaledwie 10 kilometrów, a od centrum Gdyni – 23km. Wyloty i przyloty realizowane są tutaj w jedynym i niedawno zmodernizowanym terminalu T2. Oczekiwanie na samolot umilić tu może wizyta w jednej z kawiarni, restauracji czy butiku – ich lokalizację sprawdzisz na przygotowanej przez lotnisko mapce.

Lotnisko Helsinki Vantaa

Port lotniczy Helsinki Vantaa, oddalony od centrum miasta o około 15 kilometrów, to najbardziej ruchliwe lotnisko w Finlandii. Po przylocie sprawdź na ekranach, w którym z trzech halli musisz odebrać swój bagaż. Oczekujący w holu 2B mogą podziwiać piękną fińską roślinność oraz architekturę – budynek został zaprojektowany przez uznanego architekta Stefana Lindfors. Do miasta dojedziesz stąd bez trudu komunikacją miejską. Wybierz jeden z autobusów (przystanki znajdują się przed terminalami) lub pociąg (stacja znajduje się między terminalami 1 i 2). Ich aktualne rozkłady sprawdzisz na dedykowanej stronie Finavia.

Warto wiedzieć

Gdańskie lotnisko oferuje nie lada ułatwienie dla swoich pasażerów. Jeśli chciałbyś uniknąć kolejek na lotnisku i ograniczyć formalności odpraw się z 24-godzinnym wyprzedzeniem w Terminalu Miasto, ulokowanym w samym centrum Gdańska, vis-a-vis hotelu Mercure Hevelius, przy ulicy Heweliusza 13-17. Warto będzie poświęcić dłuższą chwilę na zwiedzanie czy chwilę relaksu przy aromatycznej kawie.

Po przylocie

Jeśli masz wolną chwilę skorzystaj z kilku unikatowych atrakcji i udogodnień helsińskiego lotniska. Znajdź jedną z zielonych „pastylek”, do których możesz wrzucić drobniaki wszelkich możliwych walut. Zrelaksuj się podziwiając dzieło sztuki i obejrzyj Sun of the Fells – rzeźbę z fińskiej miedzi. Zdrzemnij się w jednej z kapsuł GoSleep lub wymień się przeczytaną w trakcie lotu książką w punkcie Book Swap.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.