Mapa

 Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest pierwszym w Polsce, który oferuje pasażerom możliwość odprawy w centrum miasta, bez konieczności zabierania ze sobą bagażu na lotnisko. Otwarty w 2008 roku Terminal Miasto, należący do Lotniska Gdańsk, umożliwia dokonanie odprawy już na 24 godziny przed odlotem, dzięki czemu nasz czas oczekiwania na gdańskim lotnisku znacznie się skraca, a sama podróż na lotnisko jest o wiele łatwiejsza bez ciężkich walizek. Poza tym zyskujemy dodatkowe kilka godzin na zwiedzanie Gdańska. Terminal Miasto mieści się przy ulicy Heweliusza 13-17, na przeciwko Hotelu Mercure Hevelius.

W nowoczesnym terminalu pasażerskim Portu Lotniczego Gdańsk znajduje się szereg barów i kawiarni, w których można posilić się przez lotem. Fly Bar, Papa Bistro czy Voyage Cafe proponują duży wybór smacznych i szybkich dań, kanapek i przekąsek idealnych przed podróżą.  Jeśli mamy natomiast ochotę na obiad w eleganckiej atmosferze, Restauracja Gdańska to doskonałe miejsce, gdzie serwuje się wykwintne dania kuchni polskiej i kaszubskiej. Lotnisko Gdańsk daje również możliwość dokonania zakupów w sieci sklepów wolnocłowych Baltona oraz nabycia pamiątek w polskiego wybrzeża. W tym chrakterze świetnie sprawdza się bursztynowa biżuteria ze sklepu jubilerskiego Dejwis w holu gdańskiego portu lotniczego.

Jeżeli więc planujesz lot z Lotniska Gdańsk im. Lecha Wałęsy, poszukaj najtańszych połączeń ze Skyscanner. Wpisz w okienku wyszukiwania cel podróży oraz interesujące Cię terminy i pozwól, by Skyscanner znalazł dla Ciebie najlepsze oferty. Jeśli nie masz pomysłu, dokąd się udać na urlop, w Skyscanner możesz znaleźć tanie loty z Lotniska Gdańsk do każdego miejsca na świecie. Jeśli natomiast nie zaplanowałeś jeszcze terminu, a daty Twojej podróży są elastyczne, w Skyscanner możesz porównać ceny lotów w ciągu całego miesiąca lub nawet roku.

Lotniska w pobliżu Gdańska:

 Dojazd do i z lotniska

Samochód ukryj 

Z Gdyni lub Sopotu do lotniska dojechać można obwodnicą trójmiejską, kierując się w stronę Gdańska. Na wysokości Centrum Matarnia, skręcić należy w prawo na drogę 472 i kontynuować aż do lotniska. Jadąc obwodnicą od strony Pruszcza Gdańskiego, należy zjechać z E28 na wysokości Centrum Matarnia w lewo. Następnie jechać drogą 472, prosto do lotniska. Z centrum Gdańska dojazd odbywa się Aleją Zwycięstwa, następnie Aleją Grunwaldzką. Na wysokości Galerii Bałtyckiej należy skręcić w lewo, w ulicę Słowackiego, przejechać nad obwodnicą trójmiejską i kontynuować jeszcze kilka kilometrów. Lotnisko znajduje się po lewej stronie.

Autobusy ukryj 

Z Trójmiasta na lotnisko kursują łącznie cztery linie autobusowe komunikacji miejskiej. Linia 510 z Dworca PKP w Gdyni, linia 210 z Dworca Głównego PKP w Gdańsku i linia 110 z Dworca PKP we Wrzeszczu. Dodadkowo istnieje nocna linia autobusowa N3, którą dojechać można z Dworca Głównego w Gdańsku przez Wrzeszcz na lotnisko. Obok komunikacji miejskiej Lotnisko Gdańsk obsługuje także szereg prywatnych firm przewoźniczych, oferujących dowóz miedzy innymi do i z Koszalina, Słupska, Lęborka, Władysławowa, Łeby, Olsztyna, Elbląga czy Ostródy.

Taksówka ukryj 

Postój taksówek znajduje się tuż przed wejściem do terminalu pasażerskiego lotniska. Port Lotniczy Gdańsk obsługiwany jest przez firmę taksówką City Plus Taxi. Z uwagi na bezpieczeństwo zaleca się zawsze korzystać z usług taksówkarzy zrzeszonych. Cennik usług powinien być umieszczony w widocznym miejscu na szybie taksówki.

 Jakie linie lotnicze latają do Gdańska

 Dane kontaktowe lotniska

Lotnisko Gdańsk

Adres:
ul. Słowackiego 200 80-298 Gdańsk,
POLAND

Witryna:

 Informacje szczegółowe

Długość geograficzna:18° 28' 12'' E
Szerokość geograficzna:54° 22' 35'' N
Kod IATA:GDN
Kod ICAO:

 Lokalizacja lotniska

Google map

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.