Mapa

Tanie loty Katowice - Gdańsk

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Gdańsk.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Katowice do: Gdańsk

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

228 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 436 km

2 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Gdańsk

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Gdańsk: Gdańsk.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Katowice do: Gdańsk wynosi 228 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Katowice do: Gdańsk wynosi 2 h 15 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Katowice do: Gdańsk.

Loty z Katowic do Gdańska

Informacje aktualne na listopad 2015

Linie lotnicze na trasie z Katowic do Gdańska

Linie lotnicze nie oferują jeszcze bezpośrednich połączeń z Katowic do Gdańska, ale trasę tę można przebyć z liniami LOT, zmieniając samolot na lotnisku im. Chopina w Warszawie.

Terminal wylotów wKatowicach

Port Lotniczy Katowice to jedno z największych międzynarodowych lotnisk w Polsce. Przez swoją lokalizację w miejscowości Pyrzowice, trzydzieści kilometrów od centrum Katowic jest popularnie nazywane Katowice-Pyrzowice. Do lotniska można dostać się w wygodny sposób samochodem drogą krajową nr 86, autobusem z głównego dworca kolejowego w Katowicach, lub taksówką.

Od listopada 2015 roku do końca maja 2016 roku trwa generalny remont i przebudowa terminalu pasażerskiego A, w związku z czym przeorganizowana została organizacja obsługi wylotów do krajów Non-Schengen. Pasażerów podróżujących na trasach krajowych dotyczy to o tyle, że hala odlotów terminalu B czasowo obsługuje więc obecnie zarówno pasażerów podróżujących w ramach strefy Schengen, jak i Non-Schengen. Bez zmian pozostało natomiast miejsce nadawania bagażu rejestrowanego w terminalu A. W terminalu B odbywa się kontrola bezpieczeństwa, kontrola dokumentów i oczekiwanie na wejście na pokład samolotu.

Gdy po uporaniu się z formalnościami zostanie Ci jeszcze trochę czasu przed wejściem na pokład samolotu, możesz skorzystać z bogatej oferty kawiarni i restauracji, a także zrobić zakupy w salonikach prasowych czy sklepach wolnocłowych. Pamiętaj jednak, że na trasach krajowych nie można kupić alkoholu, za który nie jest opłacona akcyza (duty free). Na lotnisku znajdują się też strefy wi-fi z nieograniczonym i bezpłatnym dostępem do internetu.

Terminal przylotów w Gdańsku

Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo znajduje się dziesięć kilometrów od centrum miasta i jest z nim świetnie skomunikowany. Trasę tę można pokonać własnym, bądź wynajętym samochodem, taksówką lub autobusem miejskim. Żeby dojechać na przystanek Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP najlepiej wybrać linię 110, a na Dworzec Główny dowiezie Cię linia 210.

Informacje praktyczne

Loty krajowe zazwyczaj nie wymagają dużego zapasu czasu przed odlotem, szczególnie jeśli odprawisz się wcześniej przez internet. Przybycie na lotnisko Katowice-Pyrzowice półtorej godziny przed odlotem powinno w zupełności wystarczyć, chyba że linie lotnicze wyznaczyły inny czas.

Czego spodziewać się po przylocie?

Podróż z południa Polski na jej północ wiąże się na pewno z odczuwalną różnicą klimatu. Klimat Gdańska jest zdeterminowany przez bliskość morza, co wiąże się między innymi z  występowaniem wiatrów sztormowych, które zimą mogą osiągać zawrotne prędkości. Z kolei, Katowice poprzez ukształtowanie otaczającego terenu są niemal bezwietrzne. Podróżny z Katowic nie powinien natomiast doznać szoku, jeśli chodzi o ceny w Gdańsku. Są one raptem kilka procent wyższe niż w Katowicach.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.