Mapa

Tanie loty Lublin - Gdańsk

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Gdańsk.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Lublin do: Gdańsk

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

311 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 450 km

2 h 25 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Gdańsk

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Gdańsk: Gdańsk.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Lublin do: Gdańsk wynosi 311 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Lublin do: Gdańsk wynosi 2 h 25 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Lublin do: Gdańsk.

Loty z Lublina do Gdańska

Informacje aktualne na listopad 2015

Linie lotnicze na trasie z Lublina do Gdańska

Ponieważ w maju 2015 roku przestały funkcjonować linie lotnicze Eurolot oferujące bezpośrednie loty z Lublina do Gdańska, dziś trasę tę można odbyć jedynie z przesiadką. Jest to możliwe na przykład z liniami Lufthansa.

Terminal wylotów z Lublina

Międzynarodowy Port lotniczy Lublin znany jako Lublin-Świdnik zlokalizowany jest piętnaście kilometrów na wschód od miasta. Można się do niego dostać w łatwy sposób pociągiem, autobusem lub samochodem. Trasa koleją prowadzi na terminal lotniska z Dworca Centralnego w Lublinie i trwa około piętnastu minut. Inną opcją jest podróż specjalną linią autobusu, który odjeżdża w kierunku lotniska na dwie godziny przed każdym odlotem. Można też do lotniska Lublin-Świdnik dotrzeć samochodem, najlepiej przez drogę ekspresową S17. Na samym lotnisku w strefie wolnodostępnej swojego terminalu oferuje barek, kiosk i kantor. Jeżeli w oczekiwaniu na wejście na pokład samolotu dłuży Ci się czas, możesz też skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu.

Terminal przylotów do Gdańska

Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo jest zlokalizowany dziesięć kilometrów od centrum miasta. Trasę tę można pokonać własnym, bądź wynajętym samochodem, taksówką lub autobusem miejskim. Żeby dojechać na przystanek Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP najlepiej wybrać linię 110, a na Dworzec Główny dowiezie Cię linia 210.

Informacje praktyczne

Trasa Lublin-Gdańsk to teoretycznie połączenie krajowe, ale nie jest ono bezpośrednie i wymaga przesiadki na zagranicznym lotnisku. Z tego względu, trzeba na lotnisko w Lublinie pojawić się odpowiednio wcześniej, najlepiej w tym czasie, jaki określają linie lotnicze. Czas ten można skrócić, odprawiając się wcześniej przez internet.

Czego spodziewać się po przylocie?

Lublin to historyczne miasto zlokalizowane w Małopolsce. O jego charakterze decydowała mieszanka kultur i religii, a przez rozwijającą się tu doskonale hebrajską naukę, miasto nazywano często żydowskim Oxfordem. Podróżnym Lublin może zaoferować przede wszystkim doskonale zachowaną starówkę oraz fascynujący podziemny szlak. Równie atrakcyjny jest zlokalizowany w północnej Polsce Gdańsk. Poza bogato zdobionymi kamienicami na ulicy Długi Targ, drewnianym Żurawiem i Stocznią Gdańską, w której rozpoczęła się pokojowa rewolucja zakończona upadkiem Polski Ludowej w 1989 roku, miasto ma do zaoferowania coraz więcej alternatywnych centrów sztuki i kultury.

Podróżując z Lublina do Gdańska, na pewno nie będziesz zawiedziony ofertą turystyczną żadnego z tych miast, sporym zaskoczeniem może być jednak gwałtowny wzrost cen. Obiad w restauracji w Gdańsku kosztuje średnio o czterdzieści procent więcej niż w Lublinie, droższe są też taksówki. Z drugiej strony, ceny produktów w supermarketach są porównywalne.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.