Mapa

Tanie loty Londyn-Nicea

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Nicea.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Loty bezpośrednie do: Nicea

Chcesz polecieć non stop do: Nicea? Pomożemy Ci znaleźć idealną trasę.

 • ŚREDNI CZAS PRZELOTU2 h 5 min
 • NAJTAŃSZY LOT BEZPOŚREDNI W OBIE STRONY144 zł
 • ŚREDNIO LOTÓW NA TYDZIEŃ220
LINIE LOTNICZE, KTÓRE LATAJĄ BEZPOŚREDNIO
 • American Airlines
 • BA Cityflyer
 • British Airways
 • Cathay Pacific
 • easyJet
 • Jet2
 • LATAM Airlines
 • Ryanair
Wyszukaj loty bezpośrednie

Informacje o locie z: Londyn do: Nicea

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

143 zł

Linie latające bezpośrednio

4

Loty w tygodniu

76

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1033 km

1 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

British Airways

Nicea

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Nicea: Nicea.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Londyn do: Nicea wynosi 143 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Londyn do: Nicea wynosi 1 h 50 min.
4 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Londyn do: Nicea.
Według stanu na Luty, jest/są 76 loty(-ów) w tygodniu z: Londyn do: Nicea.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Londyn-Nicea wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Londyn-Nicea 

 • Najpopularniejszy lot: Londyn-Nicea British Airways
 • Bezpośredni lot Londyn-Nicea: Ryanair, Easy Jet, British Airways, Jet 2 (od 4 maja 2018)
 • Czas przelotu Londyn-Nicea: ok. 1 godzin i 55 minut (odległość Londyn-Nicea w linii prostej to około 1 032 kilometrów)

Lotniska w Londynie

W Londynie działa aż sześć różnych lotnisk. Są to: Heathrow, Gatwick, Luton, Stansted, Southend i City. Najwięcej lotów z Londynu do Nicei rozpoczynać się będzie na Gatwick. Z lotniska tego korzysta część przelotów oferowanych przez British Airways (również z Heathrow i City) i Easy Jet (również ze Stansted, Luton). Od 4 maja 2018 Jet2 oferować będzie także wyloty ze Stansted. Ryanairem wyruszać możesz tylko ze Stansted.

Lotnisko Heathrow

To największe lotnisko w Londynie i jedno z największych na świecie. Od lat należy też do czołówki najbardziej uczęszczanych. Działa tu pięć terminali z dużą ofertą sklepów i usług. Przed wylotem przejrzyj ją i wybierz interesujące cię miejsca na stronie internetowej lotniska. We wszystkich terminalach możesz korzystać z nieograniczonego dostępu do bezpłatnego Wi-Fi.

Heathrow położone jest 24 km na wschód od centrum Londynu, w szóstej strefie biletowej. Bez problemu dojedziesz tu więc transportem publicznym. 

Jak dojechać na lotnisko Londyn Heathrow?

 • Najwięcej podróżnych przyjeżdża na lotnisko metrem. Linią Piccadilly zajmuje to niecałą godzinę. Pojedynczy przejazd to koszt 6 GBP (ok. 29 zł). Posiadacze Oyster Card zapłacą 3,10 GBP (ok. 15 zł) poza godzinami szczytu i 5,10 GBP (ok. 25 zł) między 6:30 a 9:30 rano.
 • Najszybszą, bardziej komfortową, ale też znacznie droższą opcją jest pociąg Heathrow Express. W mniej więcej kwadrans dociera on tu ze stacji Paddington. Za bilet zapłacisz jednak aż 25 GBP (120 zł) w godzinach szczytu i 22 GBP (ok. 106 zł) poza nimi. W terminach weekendowych przy zakupie online dostępne są one w okazyjnej cenie 16,50 GBP (ok. 79 zł), Stosunkowo niewielka odległość, jaką przemierza za tę cenę pociąg Heathrow Express plasuje to połączenie w czołówce najdroższych na świecie.
 • Niedrogą i dość wygodną opcją jest także przejazd zwykłym pociągiem miejskim, który także złapiesz z Paddington (co około 30 minut). Przejazd nim zajmie ci od 30 do 50 minut, ale za bilet zapłacisz tylko 10,20 GBP (49 zł).
 • Przejazd taksówką z centrum Londynu nie jest to dobrym rozwiązaniem. Kosztować będzie cię on od 45 do 60 GBP (od 216 do 288 zł) i zajmie przynajmniej 50 minut. Może jednak być to znacznie dłuższej, jeśli utkniesz w słynnych londyńskich korkach. 

Lotnisko Londyn Gatwick 

To drugie co do wielkości po Heathrow lotnisko w Londynie. Leży czterdzieści kilometrów na południe od centrum i ma dwa terminale: Północny i Południowy. Pomiędzy nimi co kilka minut kursuje bezpłatny pociąg. W obu terminalach mieści się duży wybór sklepów i usług, które możesz przejrzeć wcześniej na stronie internetowej lotniska. Na miejscu masz do dyspozycji półtorej godziny bezpłatnego Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Londyn Gatwick?

W zasadzie jedynym opłacalnym i godnym polecenia środkiem transportu na to lotnisko jest pociąg Gatwick Express. Złapiesz go co kwadrans z dworca Victoria i w pół godziny dostaniesz się nim na lotnisko. Najtaniej, bo za 17,90 GBP (ok. 86 zł) kupisz bilet przez internet.

Lotnisko Londyn Luton

Leży pięćdziesiąt kilometrów na północny zachód od centrum lotniska Luton, obsługuje głównie tanie linie lotnicze. Wybór sklepów i restauracji jest tu satysfakcjonujący, ale możliwość korzystania z bezpłatnego WiFi ograniczono do godziny.

Jak dojechać na lotnisko Londyn Luton?

 • Najpopularniejszym i najbardziej dogodnym środkiem transportu na Luton jest pociąg. Wyrusza on ze stacji Blackfriars (dzielnica City), City Thameslink, Farringdon lub St. Pancras i w około czterdzieści minut dociera na stację Luton Airport Parkway, z której w około dziesięć minut dowiezie cię pod terminal lotniskowy bus. Opłata za niego zawarta jest najczęściej w cenie pociągu (osobny bilet kupisz u kierowcy za około 2,10 GBP, ok. 10 zł).
 • Możesz też dojechać tu z centrum autobusem. Bilety zaczynają się już od 10 GBP w jedną stronę, ok. 48,60 zł). Podróż nim trwa jednak nieco dłużej, bo co najmniej półtorej godziny. Najpopularniejsze linie to National Express i Greenline, które złapiesz z Victoria Coach Station.

Lotnisko Londyn Stansted

To nieduże lotnisko oddalone o sześćdziesiąt kilometrów na północny wschód od centrum Londynu. Wybór usług nie jest tu zbyt duży, ale znajdziesz niezbędne restauracje i sklepy. Z bezpłatnego WiFi korzystać możesz przez cztery godziny. Po upływie tego czasu pozostaje opcja wykupienia dostępu dobowego za 9 GBP (44 zł) lub długoterminowego abonamentu.

Jak dojechać na lotnisko Londyn - Stansted?

Zdecydowanie najbardziej opłacalnym środkiem transportu na to lotnisko jest pociąg Stansted Express, którym dojedziesz na oddalony o dwie minuty spacerem od terminalu dworzec kolejowy. Odjeżdża on ze stacji Liverpool Street, co 15 minut i w niecałe 50 minut dociera na Stansted. Ceny biletów w sprzedaży online zaczynają się od 7 GBP w jedną stronę (ok. 32 GBP, ok. 160 zł). 

Lotnisko Londyn City

Do niedawna korzystały z tego lotniska głównie loty prywatne i biznesowe. Ponieważ jednak leży ono blisko centrum (w trzeciej strefie biletowej), z roku na rok zyskuje na popularności wśród prywatnych pasażerów, którzy cenią sobie szybki i tani transport do miasta.

Jak dojechać na lotnisko City?

Miejski pociągiem DLR dojedziesz tu ze stacji Bank w niecałe pół godziny. Jeśli posiadasz Oyster Card, za jednorazowy bilet zapłacisz 5,10 GBP (ok. 25 zł) w godzinach szczytu i 3,10 GBP (ok. 15 zł) poza nimi.

Lotnisko Nicea

Lotnisko Nicea-Lazurowe Wybrzeże należy do czołówki najważniejszych we Francji. Przylatują tu nie tylko turyści szukający słońca i wypoczynku na plażach Lazurowego Wybrzeża, ale też wielu podróżnych udających się do południowych departamentów Francji, Włoch i do Księstwa Monako. 

Jak dojechać z lotniska do centrum Nicei?

Leży ono sześć kilometrów od centrum Nicei. Na główny dworzec w mieście (Gare Nice Thiers) dostaniesz się stąd autobusem numer 23. Podróż nim trwa mniej więcej dwadzieścia minut, a za bilet zapłacisz niespełna 2 € (w przeliczeniu około 8,60 zł). 

Z oddalonego o około pięćset metrów, niewielkiego dworca St Augustin, złapiesz połączenia kolejowe do Nicei, Monako, Antibes i Cannes. Pamiętaj jednak, że dworcowe automaty biletowe nie przyjmują banknotów, więc należy mieć przy sobie monety euro. W razie potrzeby, możesz rozmienić je jeszcze przed opuszczeniem terminalu w specjalnej maszynie. Za przejazd zapłacisz 6 € (ok. 26 zł).

Ze względu na niewielką odległość lotniska od miasta, przejazd taksówką wyniesie cię około 35 € (około 151 zł). Pamiętaj, że najtańsze oferty zarezerwujesz online.

Informacje praktyczne

Z Londynu do Francji bez problemu pojedziesz z dowodem osobistym zamiast paszportu. W sezonie letnim warto być na lotnisku przynajmniej dwie godziny przed planowanym wylotem, bo loty z Londynu do Nicei są w tym okresie oblegane. Po wylądowaniu przestaw zegarek o godzinę do przodu (np. z 10 na 11).

Ceny, pogoda i atrakcje w Nicei

Ceny w Nicei

Na miejscu płacić będziesz w euro. We wrześniu 2017 waluta ta kosztowała 4,30 zł. Zarówno Londyn, jak i Lazurowe Wybrzeże należą do najdroższych miejsc w Europie. Za wynajem zakwaterowania zapłacisz jednak na miejscu o ponad połowę mniej niż w Londynie. Rachunek w restauracji również będzie o kilka procent niższy. Na jedzenie w sklepach wydasz jednak o prawie dwadzieścia procent więcej.

Przykładowe ceny w Nicei

 • Obiad w lokalnej restauracji 15 € (65 zł)
 • Obiad w fast foodzie 8 € (34,50 zł)
 • Filiżanka kawy 3 € (3 zł)
 • Lokalne piwo w pubie 6 € (26 zł)
 • Butelka wody mineralnej 1,5l 0,67 € (3 zł)
 • Kilometr taksówką 1,50 € (6,50 zł)

Pogoda w Nicei

Lazurowe Wybrzeże charakteryzuje się bardzo łagodnym i przyjemnym klimatem. Będzie to miła odmiana po przylocie z Londynu. Lato trwa tu długo, bo od początku czerwca, praktycznie do października. Średnie temperatury utrzymują się wtedy na poziomie powyżej dwudziestu stopni. Najcieplej, bo około trzydziestu stopni jest na ogół w lipcu. W najchłodniejszym styczniu temperatury wahają się na poziomie około 10 stopni. Najbardziej deszczowym okresem jest natomiast przełom października i listopada.

Transport w Nicei 

To niewielkie miasto, po którym najlepiej poruszać się jest na piechotę. Zwiedzanie Nicei dość łatwo można zaplanować w obrębie dłuższego spaceru. Do bardziej odległych mieszkalnych dzielnic miasta kursują autobusy, w których za pojedynczy przejazd zapłacisz 1,50 € (6,50 zł). Obowiązują one przez 74 minuty od skasowania i obejmują jedną przesiadkę. Możesz dojechać też na nich do pobliskich miejscowości na Wybrzeżu, ale w tym przypadku warto upewnić się u kierowcy, czy twój bilet obowiązywać będzie na dojazd w wybrane miejsce.

Nicea atrakcje

Zwiedzanie Nicei koncentruje się wokół głównej miejskiej plaży, Starego Miasta i Promenady. Oprócz tego, miasto oferuje zabytkową architekturę i ciekawe muzea oraz galerie sztuki, gdzie obejrzeć można dzieła tworzących w Prowansji mistrzów.

Co warto zobaczyć w Nicei? 

 • Promenadę Anglików
 • Park Phoenix
 • Pałac Lascaris
 • Pałac Grimaldi
 • Muzeum Sztuk Pięknych
 • Muzeum Sztuki Nowoczesnej
 • Muzeum Marca Chagalla 
 • Muzeum Matissa

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł we wrześniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.