Mapa

Tanie loty Poznań-Rzym

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Rzym.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Poznań do: Rzym

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

332 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1227 km

4 h 10 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Rzym: Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Rzym wynosi 332 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Rzym wynosi 4 h 10 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Poznań do: Rzym.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Poznań-Rzym, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Poznań-Rzym

  • Najpopularniejszy lot: Poznań-Rzym Lufthansa
  • Bezpośredni lot Poznań-Rzym: brak
  • Loty z przesiadką Poznań-Rzym: Lufthansa
  • Czas przelotu Paryż-Rzym: ok. 4 godziny i 5 min (odległość Poznań-Rzym w linii prostej to około 1 227 kilometrów)

Lotnisko Poznań

W Poznaniu działa jedno lotnisko. Nosi imię im. Henryka Wieniawskiego i leży w miejscowości Ławica. Jest ono nieduże i plasuje się na siódmym miejscu w skali kraju. Leży tylko siedem kilometrów na zachód od centrum Poznania. Liczy trzy terminale, z czego tylko jeden obsługuje rejsowe loty pasażerskie.

W części handlowej terminala mieści się sklep z firmową porcelaną Rosenthal i oferujący produkty regionalne Discover. Działa tu też salon prasowy Relay, sklep z przekąskami 1 Minute, kawiarnia oraz restauracja lokalna Sami Swoi. Terenie lotniska możesz też bez ograniczeń korzystać z darmowego Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Poznań?

Z centrum Poznania szybko i łatwo dojedziesz na lotnisko komunikacją publiczną. Na razie jedynym dostępnym środkiem są autobusy. Linia numer 59 kursuje przez śródmieście do dworca kolejowego Poznań Główny. Alternatywnie, możesz złapać też z Ronda Kaponiera złapać linię numer 48,  której przystanek mieści się około dwustu metrów od terminala, przy ul. Wyszęborskiej.

Bilety na autobus kupisz w kiosku lub w automacie na przystanku (coraz częściej dostępne są też one w autobusach). W automatach tych można jednak płacić tylko monetami o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł (wydają resztę).

Lotniska w Rzymie

We włoskiej stolicy działają dwa duże lotniska międzynarodowe. Rzym Ciampino i Rzym Fiumicino. Loty Lufthansą z Poznania do Rzymu korzystają z drugiego z nich.

Lotnisko Rzym Fiumicino

Lotnisko imienia Leonarda da Vinci nazywane również Rzym Fiumicino jest największym we Włoszech. Liczy ono cztery terminale ponumerowane A, AA, B i C, z czego ostatni obsługuje głównie połączenia z Izraelem i USA. Lufthansa korzysta najczęściej z Terminala B. W każdym z nich znajdziesz natomiast duży wybór sklepów i restauracji oraz innych usług. Bezpłatne Wi-Fi dostępne jest na całym jego terenie.

Jak dojechać do Rzymu z lotniska Fiumicino?

Fiumicino oddalone jest o około trzydziestu pięciu kilometrów od centrum Rzymu. Do wyboru jest kilka opcji połączeń z miastem.

Najpopularniejszą opcją dojazdu jest bezpośredni pociąg „Leonardo”, który co piętnaście minut odjeżdża z lotniska na dworzec Termini w samym centrum Rzymu (między 7:08 a 21:08 czas ten wydłuża się do trzydziestu minut). Podróż trwa około pół godziny. Za bilet w jedną stronę zapłacisz 14 € (ok. 61 zł)

Drugą opcją jest podmiejska linia kolejowa FL1, która kończy trasę na stacji Tuscolana i zatrzymuje się na mniejszych stacjach: Trastevere, Piramide/Ostiense. Za przejazd zapłacisz około 8 € (34 zł)

Najdroższą opcją jest oczywiście przejazd taksówką. To koszt rzędu ok 48 € (ok. 203 zł) za wszystkie kursy do miejsc położonych po wewnętrznej stronie Murów Aureliana. W pozostałych przypadkach cena przejazdu będzie wyliczona przez taksometr. Pamiętaj jednak, że w godzinach szczytu komunikacyjnego w mieście panują potężne korki

Informacje praktyczne

Podróżując z Poznania do Rzymu, możesz wylegitymować się dowodem osobistym zamiast paszportu. Po przylocie na miejsce nie musisz przestawiać zegarka.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.