Mapa

Tanie loty do Nicei

Wymarzona lokalizacja w sercu Lazurowego Wybrzeża, słońce przez cały rok i najlepsze francuskie jedzenie. Tak najkrócej można opisać Niceę.

Tego nie można przegapić

Ponieważ to, co najbardziej przyciąga w Nicei to cudowne morze, najważniejszą atrakcją w mieście jest Promenade des Anglais. Nazwa położonej wzdłuż śródziemnomorskiego wybrzeża promenady pochodzi od swoich pomysłodawców: to przyjeżdżający tutaj w drugiej połowie XVIII wieku Anglicy zaproponowali Francuzom jej wybudowanie. Mieszkańcy Nicei mówią o promenadzie w skrócie La Prom i lubią tu przyjść na rolki, albo posiedzieć z rodziną w słońcu. Tutaj też odbywają się imprezy karnawałowe i doroczna Bitwa na Kwiaty. W 2013 roku była częściowo trasą Tour de France.

W Nicei znajdziemy też wspaniałe muzea. Dwa z nich są poświęcone twórczości słynnych francuskich malarzy: Henry'ego Matisse'a i Marca Chagalla. Tuż obok Muzeum Matisse'a można znaleźć stanowisko archeologiczne z pozostałościami antycznego rzymskiego miasta Cemenelum. Znajduje się ono pod kuratelą Musée d'Archeologie de Nice. Na pierwszym poziomie muzeum można podziwiać starożytną ceramikę i przedmioty znalezione pod ziemią w okolicach ruin. Będziecie pod wrażeniem, jak wysoki poziom życia reprezentowali mieszkańcy Cemenelum. Niższy poziom jest poświęcony rytuałom związanym z pochówkiem. Sztukę współczesną można natomiast obejrzeć w Museum of Modern and Contemporary Art (MAMAC). Na dachu muzeum jest taras, z którego rozciąga się panorama miasta.

Oczami mieszkańca

Jeszcze piękniejszy widok na miasto i na morze oferuje wzgórze z ruinami zamku Colline du Château. Żeby się tu dostać, trzeba się trochę powspinać, ale doświadczenie panującej tu atmosfery jest warte wysiłku. Innym pomysłem na spacer po Nicei, choć znów pod górkę, jest wybranie się na Sentier Littoral. Żeby się do niego dostać, najlepiej wybrać ścieżkę prowadzącą z Coco Beach w kierunku Monako. To jedna z ulubionych tras spacerowych mieszkańców Nicei. W kierunku Monako znajduje się też urocza wioska Eze. Jednym z argumentów, dla których warto wybrać się do tej założonej na niewielkiej górze wiosce, jest piękny ogród kaktusowy. Można tu też bezpłatnie odwiedzić fabrykę perfum.

Nicejczycy uwielbiają dobrze zjeść. I mają do tego podstawy, bo ich region obfituje w wysokiej ja-kości oliwę, aromatyczne owoce i świeżutkie owoce morza. Po tego typu specjały mieszkańcy wy-bierają się na bazarek Cours Saleya. Do typowo rybnego targu na Place Saint-Francois można stamtąd dojść na piechotę.

Czy wiesz, że...

* jednym z najznakomitszych mieszkańców Nicei był Henry Matisee; w latach 40-tych miał

mieszkanie w dawnym pałacyku zimowym królowej Wiktorii

* lokalny język Nicei – Nissart – wywodzi się z mieszczącego się tu dawniej rzymskiego miasta Cemenelum

* ponad 10% mieszkańców miasta to imigranci; pochodzą głównie z Tunezji, Włoch i Maroka

Lotniska

Lotnisko w Nicei (NCE) jest jednym z najbardziej obleganych portów lotniczych we Francji.

Znajdź tanie loty do Nicei z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Nicei. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Nicei? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Nicea

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Nicea: Nicea.
Delta, SkyUp Airlines, KLM, transavia, Air Moldova, Nouvelair, Norwegian i Czech Airlines latają do: Nicea bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Nicea, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.