Mapa

Tanie loty z Lotniska Bydgoszcz

Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz (BZG) to międzynarodowe lotnisko położone na osiedlu Szwederowo w Bydgoszczy, przez co często nazywane jest lotniskiem Bydgoszcz-Szwederowo. Jest to dziewiąty pod względem skali ruchu port lotniczy w Polsce. W roku 2013 na lotnisku Szwederowo przeprowadzono ponad siedem tysięcy operacji lotniczych i odprawiono ponad 340 tysięcy pasażerów.

Jak się tam dostać?

Lotnisko Szwederowo znajduje się zaledwie trzy kilometry od centrum miasta na trasie wylotowej w kierunku Inowrocławia. Można łatwo do niego dojechać autobusem, samochodem lub pociągiem. Autobus linii 80 kursuje na trasie Dworzec PKP – Port Lotniczy, a przejazd do centrum Bydgoszczy twa około piętnastu minut.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo oferuje obecnie dwadzieścia połączeń, z czego pięć to stałe trasy międzynarodowe, a piętnaście – czarterowe. Z liniami Eurolot można z Bydgoszczy polecieć do Warszawy (Lotnisko Chopina), Ryanair do Birmingham, Dublina, Londynu (Stansted), Düsseldorfu (Weeze) i Glasgow (International). Od marca 2015 roku planowane są także loty do Frankfurtu z Lufthansą. Loty czarterowe odbywają się między innymi na trasach do Bułgarii, Egiptu, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii czy Turcji.

Na lotnisku

Lotnisko w Bydgoszczy znajduje się w procesie rozbudowy, a jednym z jej celów jest rozszerzenie oferty usługowo-handlowej. Na chwilę obecną lotnisko proponuje bistro z napojami i przekąskami na ciepło i na zimno i sklep duty-free oferujący produkty takie jak alkohole, papierosy, perfumy czy słodycze. Pasażerowie mogą skorzystać z bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do internetu.

Poza tym na lotnisku znajduje się biuro podróży, salon prasowy i kantor wymiany walut. W ramach rozbudowy lotniska planowane jest także powiększenie parkingu dla pasażerów. Dziś są na nim miejsca dla 258 samochodów. Aby mieć pewność, że uda się znaleźć miejsce parkingowe, można je wcześniej zarezerwować. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Bydgoszcz

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.