Mapa

Tanie loty Bydgoszcz-Rzym

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Rzym.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Bydgoszcz do: Rzym

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

513 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1324 km

4 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Rzym: Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Bydgoszcz do: Rzym wynosi 513 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Bydgoszcz do: Rzym wynosi 4 h 35 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Bydgoszcz do: Rzym.

Linie lotnicze Bydgoszcz – Rzym

 • Bezpośrednie loty Bydgoszcz – Rzym: brak
 • Loty z przesiadką Bydgoszcz – Rzym: Lufthansa, Ryanair
 • Czas przelotu Bydgoszcz-Rzym z przesiadką: minimum 4 godziny

Lotniska w Bydgoszczy

Loty do Rzymu są dostępne z lotniska Bydgoszcz Szwederowo.

Lotnisko Bydgoszcz - Szwederowo

Informacje: Port lotniczy Bydgoszcz – Szwederowo to jedyne lotnisko w Bydgoszczy, oddalone od centrum miasta o 3 kilometry. Znajduje się tutaj jeden terminal, gdzie realizowane są wszystkie przyloty i odloty. Naprzeciwko dwóch wejść znajdziesz tu stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, a w bliskiej odległości również kontrolę bezpieczeństwa. Oferta dla pasażerów oczekujących na lot jest tu raczej skromna, na miejscu funkcjonuje jedna restauracja, jeden sklep, palarnia oraz kącik dla dzieci.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Bydgoszczy do Rzymu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Warto pamiętać, że pasażerowie klasy ekonomicznej linii lotniczej Lufthansa nie mogą korzystać z tradycyjnych stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, dla nich poza internetowymi sposobami odprawy, przygotowano na lotnisku dedykowane automaty.

Jak dojechać na lotnisko Bydgoszcz:

Na lotnisko dojedziesz samochodem lub autobusem. Autobus linii 80 kursuje na trasie dworzec główny PKP – lotnisko. Linia kursuje średnio 2 razy na godzinę, a czas podróży wynosi 15 minut. Za przejazd zapłacisz 3zł.

Lotniska w Rzymie

Miasto Rzym posiada dwa lotniska – Rzym Ciampino i Rzym Fiumicino.

Lotnisko Rzym Fiumicino

Informacje: Port lotniczy Rzym Fiumicino im. Leonardo da Vinci to największe lotnisko miasta i główne lotnisko kraju. Obiekt posiada cztery terminale, a przyloty linii Ryanair realizowane są w terminalu T2. Od centrum lotnisko dzieli 30 kilometrów.

Jak dojechać z lotniska do Rzymu:

 • najszybciej i najwygodniej pociągami Trenitalia. Przy terminalach znajduje się stacja z której kursuje Leonardo Express (kursuje non-stop na dworzec Roma Termini, dedykowany pasażerom lotniska, odjazd co 15 minut, czas podróży około 32 minuty) oraz regionalna linia FL1 (kursuje na dworzec Roma Tiburtina, co 15 minut w dni robocze i co 30 minut w weekendy i święta). Bilet kosztuje 5€ (22zł).
 • autobusem – podróż trwa nieco dłużej, ale dojedziesz bliżej atrakcji lub hotelu. Szukaj znaków na Regional Bus Station oraz Bus Station. Stamtąd odjeżdżają autobusy linii Cotral, SIT czy Terravision. Podróż trwa do około godziny, autobusy odjeżdżają co około 30 minut. Koszt biletu to również 5€ (22zł).

Lotnisko Rzym Ciampino

Informacje: Port lotniczy Rzym Ciampino, choć dawniej pełnił rolę głównego lotniska miasta, dziś skupia ruch tanich linii lotniczych. Przed jedynym terminalem znajdują się przystanki autobusowe skąd dotrzesz do centrum miasta. Ciampino jest położony w odległości 15 kilometrów od centrum miasta.

Dojazd: Do miasta dojedziesz:

 • najprościej i najszybciej autobusem jednej z korporacji: Astral, Cotral, SIT, Terravision lub Schiaffini. Przystanki znajdują się naprzeciwko terminalu przylotów międzynarodowych. Za kurs zapłacisz 4€ (17zł), podróż trwa 40 minut. Przystanek końcowy to dworzec Roma Termini.
 • alternatywnie – pociągiem. Do najbliższej stacji kolejowej w miejscowości Ciampino dojedziesz autobusem (kurs: 1€, długość kursu: 5 minut, częstotliwość: 2 razy na godzinę), a stamtąd w kwadrans dotrzesz do dworca Termini.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Rzymu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Włoch wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Bydgoszcz i Rzym znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Rzymie

Pogoda w Rzymie

Rzym to miasto piękne o każdej porze roku, a jego temperatury i klimat naprawdę sprzyjają zwiedzaniu i odpoczynkowi. W grudniu termometry wskazują tu od 5 do 11°C, a latem nawet do 30°C. Jeśli chcesz uniknąć skwaru i największych tłumów turystów, do Wiecznego Miasta przyjedź w maju oraz we wrześniu lub październiku.

Ceny w Rzymie

Walutą obowiązującą w Rzymie jest euro. Jeśli do Włoch chcesz przyjechać z gotówką, najlepiej wymień walutę jeszcze w Polsce. Korzystne kursy uzyskasz negocjując w pobliskim kantorze lub korzystając z kantoru internetowego. Na miejscu bez trudu znajdziesz bankomat, a karty płatnicze są powszechnie akceptowalne. By nie stracić fortuny na dodatkowych opłatach, jeszcze przed wyjazdem dopytaj w swoim banku o konto walutowe, kartę przedpłaconą w euro czy darmowe wypłaty na całym świecie.

Ceny we Włoszech są wyższe średnio o ponad 90%, za posiłek zapłacisz nawet 230% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 8€ (35zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 15€ (66,40zł)
 • taksówka – 1,5€/kilometr (6,60zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 50€ (221zł)
 • butelka wody – 0,69€ (3zł)
 • kawa – 1,15€ (5zł)
 • piwo w pubie – 4,50€ (20zł).

Transport w Rzymie

Historyczne centrum miasta jest dość niewielkie – Kolossum od Piazza di Spagna dzieli tylko 2,5 kilometra, wiele osób decyduje się więc na zwiedzanie go na piechotę. Jeśli chcesz jednak skorzystać z komunikacji miejskiej wybierz podróż metrem, zwanym tu Metropolitana – linią czerwoną lub niebieską. Wybierz również jedną z linii elektrycznych autobusów, autobusów zwykłych lub nocnych. By zaoszczędzić wybierz kartę Roma Pass 48h (około 137zł), Roma Pass 3 dni (około 183zł) lub na przykład Travel Card Vatican &Rome – poza zniżkami do muzeów otrzymasz tu pełny dostęp do nielimitowanych podróży komunikacją miejską lub autobusem hop on/hop off. Za bilet jednorazowy ważny przez 75 minut zapłacisz 1,5€ (6,60zł).

Rzym atrakcje

Podobno wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. A dokąd warto udać się będąc już w Wiecznym Mieście? Musisz skosztować najsmaczniejszej pizzy, zobaczyć najsłynniejsze zabytki miasta, w tym areny walki, fontanny, schody i place. Gdzie zajrzeć?

 • Watykan i Plac Św. Piotra – choć jego powierzchnia nie przekracza 1 kilometra kwadratowego, zwiedzenie go zajmie Ci dobre kilka godzin. Niemal każdy centymetr wypełniają tu rzeźby czy dzieła sztuki. Koniecznie zajrzyj do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej.
 • Spagna – to doskonałe miejsce dla fanów włoskiej mody i stylu. Obok Schodów Hiszpańskich, które gościły kolekcję Evy Minge czy pobliskiej najpiękniejszej fontanny di Trevi, znajdziesz tu najbardziej luksusowe butiki znanych domów mody, takich jak Valentino czy Prada.
 • Transtevere (Zatybrze). Tu skosztujesz najlepszej włoskiej pizzy w przystępnych cenach. Po godz. 17.00 otwierają się tu niewielkie knajpki i restauracje, które często wybierają również rodowici Włosi.
 • Prawdziwy must-see dla każdego, kto odwiedza Rzym i jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków świata. Choć powoli ulega zniszczeniu, jego urok zachwyci Cię i dziś. Zajrzyj do położonego naprzeciwko Forum Romanum, najstarszego placu w mieście, otoczonego sześcioma wzgórzami.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1€ = 4,37zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.