Mapa

Tanie loty Bydgoszcz - Kraków

Informacje o locie z: Bydgoszcz do: Kraków

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

526 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Kraków

1 lotnisko

Informacje aktualne na listopad 2015

Linie lotnicze na trasie z Bydgoszczy do Krakowa

Na trasie Bydgoszcz – Kraków na razie nie funkcjonują bezpośrednie połączenia, ale można pokonać tę drogę z jedną przesiadką z Lufthansą przez Frankfurt. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ lecąc z Bydgoszczy do Warszawy również trzeba się przesiąść we Frankfurcie.

Terminal wylotów wBydgoszczy

Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz to międzynarodowe lotnisko położone na osiedlu Szwederowo, przez co często nazywane jest lotniskiem Bydgoszcz-Szwederowo. Jest ono położone raptem trzy kilometry od centrum miasta, można więc w prosty i wygodny sposób dojechać do niego autobusem, samochodem lub pociągiem. Autobus linii 80 kursuje na trasie Dworzec PKP – Port Lotniczy, a przejazd trwa maksymalnie kilkanaście minut.

Lotnisko w Bydgoszczy cały czas się rozbudowuje, więc na razie strefa duty-free obejmuje tylko kiosk i sklep. Jest to jednak kultowa Baltona! Jeśli jednak po dokonaniu wszystkich formalności został Ci jeszcze czas do odlotu, możesz usiąść w lotniskowym bistro. Można się w nim czegoś napić, albo zjeść przekąskę na ciepło lub na zimno. Co więcej, lotnisko oferuje pasażerom nieograniczony dostęp do bezpłatnego internetu.

Terminal przylotów w Krakowie

Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice (KRK) to międzynarodowe lotnisko położone w miejscowości Balice, nieopodal Krakowa. Jest to drugi po warszawskim Okęciu największy port lotniczy w Polsce, obsługujący w ostatnich latach po prawie czterdzieści tysięcy operacji lotniczych i ponad trzy i pół miliona pasażerów.

Jak się tam dostać?

Lotnisko Kraków-Balice jest oddalone od centrum miasta o około jedenaście kilometrów. Trasę tę można pokonać autobusami komunikacji miejskiej, takimi jak linie numer 292, 208, a w nocy 902. Podróż nie powinna zająć więcej niż trzydzieści – czterdzieści minut. Jeśli nie chcesz korzystać z komunikacji miejskiej, możesz wziąć taksówkę, lub wynająć samochód. Lotnisko połączone jest z centrum miasta autostradą A4, drogą ekspresową S7 i drogą wojewódzką nr 774.

Informacje praktyczne

Podróżując po Polsce wystarczy Ci dowód osobisty lub paszport. Ponieważ trasa obejmuje przesiadkę za granicą, warto na lotnisku w Bydgoszczy zjawić się odpowiednio wcześniej. Półtorej godziny powinno wystarczyć, szczególnie jeśli odprawisz się wcześniej przez internet.

Czego spodziewać się po przylocie?

Poza tym, że Bydgoszcz i Kraków to miasta o zupełnie innym charakterze, w kwestiach formalnych nie odczujesz wielkiej różnicy. Ceny produktów i usług są porównywalne, choć obiad w restauracji w Krakowie jest średnio o około dwadzieścia procent tańszy. Ceny w sklepach spożywczych również są nieco niższe, średnio o około osiem procent.

Bydgoszcz jest położona w północnej części Polski, a Kraków w południowej, zarówno latem, jak i zimą można więc spodziewać się różnicy w pogodzie. Nie powinna to być jednak różnica drastyczna, a najlepszym rozwiązaniem jest ubranie się kilka warstw ubrań, które można zakładać i wkładać w zależności od zmian temperatury.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.