Mapa

Tanie loty do Krabi

Krabi to urocze miasto portowe będące stolicą jednego z najpiękniejszych regionów Tajlandii, które nosi ta samą nazwę. Wielu podróżnych pomija je, udając się prosto do popularnych kurortów takich jak Ao Nang czy Railay, ale jeśli chcesz poznać Tajlandię od jej bardziej lokalnej strony i nie przepłacać, Krabi to miejsce dla Ciebie.

 

Tego nie można przegapić

 

Znakiem rozpoznawczym Krabi są dwie krasowe skały wynurzające się z wody, znane jako Khao Kanab Nam. Można się na nich wspiąć po schodach do punktu widokowego i cieszyć się krajobrazem Morza Andamańskiego. Równie imponujący widok rozciąga się z góry, na której wybudowano Świątynię Tygrysa. Aby z bliska przyjrzeć się architekturze tej jednej z najsłynniejszych budowli w południowej Tajlandii „wystarczy” wspiąć się po 1237 schodkach. Można też poprzestać na Wat Kaew, innej słynnej świątyni, o której mówi się, że przypomina wyglądem wielki lukrowany tort weselny.

 

Ale nie oszukujmy się – większość podróżnych odwiedza Krabi nie dla architektury. Region słynie przede wszystkim z zachwycającej przyrody: plaż i wysepek, przejrzystej wody i raf koralowych i świetnych tras hikingowych. Wszystkie te cuda znajdziesz w Railay, pełnym błękitnych lagun, tajemniczych jaskiń i ukrytych plaż. Na snorkeling najlepiej wybrać się na kultową wyspę Phi Phi, w rezerwacie przyrody Khao Phra Bang Khram można wymoczyć się w źródłach termalnych, a jeszcze więcej atrakcji przyrodniczych, takich jak rzadkie gatunki roślin i zwierząt czeka w parku Thung Teao.

 

Oczami mieszkańca

 

Jedną z najprzyjemniejszych lokalnych form spędzania czasu jest poddawanie się masażom. Tajskie SPA jest o wiele tańsze niż w Europie, warto więc się tu wymasować, wysmarować i „odnowić” od stóp do głów. Jeśli chcesz trafić w ręce profesjonalistów, upewnij się, że dany salon posiada odpowiednie certyfikaty jakości.

 

Mieszkańców Krabi na pewno spotkasz też na miejscowych bazarach. Na nocnym markecie przy porcie można dobrze zjeść, ale uchodzi on raczej za miejsce przeznaczone dla turystów. Po bardziej lokalne doświadczenia lepiej udać się na targ przy ulicy Maharat Soi, słynący z ogromnego wyboru świeżych owoców. Na tej samej ulicy codziennie działa też targ poranny, na którym można kupić świeże mleko sojowe, owoce, warzywa czy kleisty ryż. Nie zdziw się, gdy o godzinie ósmej mieszkańcy staną na minutę na baczność podczas odegrania hymnu narodowego.

 

Czy wiesz, że…

 

* Krabi zostało założone pod koniec XVIII wieku jako ośrodek hodowli słoni; ponieważ zapotrzebowanie na dostawy słoni do okolicznych większych miast stale rosło, przeprowadziło się tam tyle osób, że wkrótce Krabi otrzymało prawa miejskie

 

* średnia temperatura w Krabi waha się od 27°C do 35°C w ciągu dnia; najgorętsze miesiące to luty, marzec i kwiecień, a podczas pory deszczowej od maja do września temperatura może spaść do 18°C

 

* ponieważ spora część regionu Krabi to rajskie wysepki i wybrzeża jednym z podstawowych środków transportu są tu łodzie; tradycyjne tajskie łodzie mają charakterystyczny wydłużony kształt, który pozwala im na dużą zwrotność nawet na płytkich wodach

 

Lotnisko

 

Port lotniczy Krabi (KBV) jest położony około piętnastu kilometrów od centrum miasta.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Krabi

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.