Mapa

Tanie loty do Phuket

Phuket to nazwa regionu-wyspy w Tajlandii i miasta położonego w jego południowej części. Kolorowe chińskie dziedzictwo stanowi jego wielki atut, choć znane jest przede wszystkim jako punkt wypadowy do kultowych rajskich plaż.

Tego nie można przegapić

Jeśli chcesz poznać fascynującą historię Phuket, koniecznie zacznij jego zwiedzanie od północno-zachodniej części, czyli okolic Thanon Thalang. Lokalna architektura to ciekawa mieszanka sino-portugalska. Wiele eleganckich domów i dworków wybudowanych na fali boomu cynowego w XIX wieku oddaje charakter Morza Śródziemnego. Na ulicy Dibuk warto polować na zdobione chińskimi ornamentami drewniane drzwi. Niedaleko znajduje się też Wat Mongkol Nimit, kolorowa, tajska świątynia z charakterystycznym spadzistym dachem.

Najstarszą taoistyczną budowlą w mieście jest natomiast kompleks złożony ze świątyń Jui Tui i Put Jaw. Gdy do lekarza są długie kolejki, Tajowie przychodzą tutaj diagnozować swoje choroby. Procedura identyfikacji schorzenia i znalezienia remedium obejmuje szereg czynności. Na początek trzeba delikatnie potrząsnąć specjalną puszką znajdującą się w świątyni tak, żeby umieszczone w niej słomki wypadły na ziemię. Po zapamiętaniu numeru, który wypadł na słomkach, trzeba udać się do komnaty w lewej części budynku. Wetknięte w dziury w ścianie karteczki oznaczone są numerami, trzeba więc wybrać ten, odpowiadający liczbie ze słomek. Na kartce będzie napisane, co delikwentowi dolega i jaki lek powinien zastosować.

Jeśli nie masz ochoty odkrywać w sobie chorób, tylko po prostu pooglądać miasto i poznać lokalną kulturę, wybierz się na teren Uniwersytetu Rajabhat. Znajdujące się tam Phuket Culture Museum opowiada historię miasta i kultur, grup i osób, które się przez nie przewinęły, a byli to między innymi chińscy imigranci bogacący się na handlu kauczukiem, czy „Morscy Cyganie”.

Oczami mieszkańca

Mieszkańcy Phuket, na których plaże nie robią większego wrażenia, do odpoczynku wybierają wycieczkę do zoo, zamieszkałego przez rzadkie gatunki afrykańskich i azjatyckich ssaków i ptaków. Mogą też chodzić na spacery, czy może raczej wspinać się na Wzgórze Khao Rang, położone na północno-zachodniej granicy miasta. Rozciąga się stamtąd spektakularny widok na okolice. Bliski kontakt z przyrodą zapewni też wizyta na Farmie Motyli, na której możesz obserwować różne gatunki owadów w ich naturalnym środowisku. Przyjemne dla oka są także zbiory Farmy Orchidei, na której często odbywają się koncerty, pokazy tańca i targi rękodzielnicze.

Co roku, każdego dziewiątego miesiąca księżycowego w Phuket odbywa się Festiwal Wegetariański. Wbrew nazwie, chodzi w nim raczej o modlenie się, religijne parady ku świątyniom i zapraszanie bóstw do odwiedzenia ziemi, ale temu wszystkiemu towarzyszy wielka liczba stoisk z jedzeniem. Są to przyrządzane na różne sposoby kluski, tofu i inne potrawy charakterystyczne dla regionu, ale z wyłączeniem mięsa.

Czy wiesz, że...

* benzyna na Phuket jest sprzedawana przy drodze w butelkach po Whiskey

* prowincja Phuket aż w 70 procentach jest pokryta górami

* w Haad Pak Phra Beach w północnej części wyspy rybacy mają w zwyczaju... kąpać złapane meduzy; wyszorowane i wysuszone meduzy wędrują na targi rybne do innych części regionu

* w okolicach Saphan Hin na Phuket stoi Pomnik Wydobycia Cyny ku czci australijskiego kapitana Edwarda Thomasa Milesa, który przywiózł tu pierwszą pogłębiarkę w 1909 roku; pomnik ma kształt wielkiego wiertła

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Phuket (HKT) to drugi najbardziej ruchliwy port lotniczy w Tajlandii.

Znajdź tanie loty do Phuket z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Phuket. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Phuket? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Phuket

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.