Mapa

Tanie loty do Malezja

Malezja to kraj położony na dwóch kawałkach lądu rozdzielonych Morzem Chińskim. Na Półwyspie Malajskim graniczy z Tajlandią i Singapurem, a na wyspie Borneo z Brunei i Indonezją. Jeśli gigantycznej i zróżnicowanej kulturowo Azji można gdzieś zasmakować „w pigułce” to miejscem tym jest właśnie Malezja. Tutaj spotykają się dominujące cywilizacje kontynentu: chińska i indyjska, doprawiona specyfiką malajską.

Tego nie można przegapić

Stolica Malezji - Kuala Lumpur to gigantyczna, nowoczesna metropolia z wieloma atrakcjami. Najbardziej rozpoznawalną na świecie są bliźniacze wieże Petronas – jedna z największych konstrukcji na świecie. Obejrzyj panoramę miasta z perspektywy tarasu widokowego na 86 piętrze, a potem zrób zakupy w gigantycznej galerii handlowej Suria na parterze. Po typowo miejskich rozrywkach warto wybrać się do oddalonych o zaledwie 10 kilometrów od miasta – Jaskiń Batu. To hinduskie sanktuarium wyryte w skałach z wysokimi schodami prowadzącymi do świątyni i wielką złotą rzeźbą Karttikeja – boga wojny. Magicznym doświadczeniem jest odwiedzenie tego miejsca podczas festiwalu religijnego Thaipusam, kiedy do Batu ściąga około miliona pielgrzymów.

Na malezyjskiej części wyspy Borneo głównym miastem jest z kolei Kota Kinabalu. Można je potraktować jako punkt wypadowy do pobliskich wysp, na przykład tych należących do Parku Narodowego Tunku Abdul Rahman. Innym skarbem Borneo jest Sanktuarium Orangutanów Sepilok – to ponad cztery hektary lasu deszczowego, w którym można obserwować żyjące na wolności wielkie małpy. Z kolei wschodnie wybrzeże regionu Sabah jest usiane jednymi z najlepszych na świecie stanowisk do nurkowania. Wśród podróżnych krąży legenda o Jaskini Żółwi pod wyspą Sipadan, gdzie podobno przypływają stare osobniki, żeby w spokoju skończyć życie.

Oczami mieszkańca

Malezyjczycy sami siebie rzadko w ten sposób nazywają, zwłaszcza, jeśli znajdują się we własnym kraju. Tutaj są dla siebie Chińczykami, Hindusami, Malajami lub Dan Lain Lain, czyli po prostu „innymi”. Taka mieszanka etniczna i religijna pozwala podróżnym na zapoznanie się z Azją w bardzo różnych jej odcieniach.

Poza przeglądem świąt religijnych i tradycyjnych festiwali dominujących tu kultur, można je też smakować dosłownie. Do najpopularniejszych malezyjskich smakołyków należą między innymi sataye – szaszłyki z marynowanego mięsa, podawany z przepysznym sosem z orzeszków ziemnych. Inne dania kuchni malezyjskiej to makaron ryżowy smażony z kiełkami, mięsem lub owocami morza w pikantnym sosie Char Kway Toew czy Nasi Goreng – smażony ryż z różnymi dodatkami i przyprawami. Wszystkie te potrawy najlepiej będą smakowały z ulicznych stoisk, które można w Malezji spotkać na każdym kroku.

Czy wiesz, że…

* tylko Malezja może się poszczycić drzewami, które potrafią chodzić; jest to oczywiście

przenośnia – chodzi o drzewa, które wykonują korzeniami „kroki” w poszukiwaniu wody; takie spragnione osobniki mogą pokonać nawet kilka metrów

* w Malezji natknięto się na największy na świecie okaz kobry królewskiej; mierzył on 5 metrów i 71 centymetrów długości

* w niektórych budynkach w Malezji brakuje czwartego piętra, a zamiast niego jest 3A; wszystko dlatego, że w języku chińskim „cztery” brzmi podobnie do „śmierć”

Lotnisko

Największym lotniskiem Malezji jest Kuala Lumpur (KUL), a Kuala Lumpur-Sułtan Abdul Aziz Shah (SZB) obsługuje tanie linie lotnicze. Pozostałe ważne porty lotnicze to Kota Kinabalu (BKI), Kuching (KCH) czy Penang (PEN).

Znajdź tanie loty do Malezji na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Malezji. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Malezji? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.