Mapa

Tanie loty na Langkawi

Na wyspy rajskiego archipelagu Langkawi na Morzu Andamańskim dawniej zaglądali tylko piraci, a odkryty przez świat został dopiero w latach 80-tych. Od tamtego czasu sporo się tu zmieniło – stworzono bazę turystyczną: zbudowano hotele i lotnisko. Nadal jednak można tu odnaleźć spokój i w ciszy rozkoszować się otaczającą przyrodą.

Tego nie można przegapić

Langkawi to nazwa archipelagu oraz jego największej wyspy, na której znajduje się najwięcej lokalnych atrakcji. Główne ośrodki turystyczne, takie jak Pantai Cenag czy Pantai Tengah znajdują się po zachodniej stronie wyspy. Można w nich do woli oddawać się takim przyjemnościom jak kursy nurkowania, jazda na motorówce czy plażowanie. A plaż tu nie brakuje: najpopularniejsza jest Pantai Cenang ze swoim drobnym piaskiem i zatrzęsieniem knajpek. Dużo spokojniej jest jednak na zlokalizowanej na południu wyspy Pantai Tengah, a do pływania najlepsza jest Tanjung Rhu. Są tu też plaże skaliste, jak położona w okolicy ptasich lęgowisk Burau Bay czy „Plaża o czarnym piasku”, czyli Pantai Pasir Hitam, która zawdzięcza swój nietypowy wygląd obecności drobinek cyny i żelaza.

Warto też odwiedzić spokojną i dość odosobnioną Pantai Kok, zwłaszcza, że w okolicy znajduje się niesamowity park z wodospadem Telaga Tujuh (inaczej Seven Wells). Na jego drodze znajduje się siedem basenów, w których można się kąpać. Wodospad jest też punktem wypadowym to tras górskich w dwóch różnych kierunkach. Nie można też odpuścić wycieczki kolejką linową aż do SkyBridge, skąd można podziwiać wyspę w całej okazałości z wysokości siedmiuset metrów.

Po zjechaniu głównej wyspy wzdłuż i wszerz można wybrać się na tak zwane „island hopping”, czyli pływanie od wyspy do wyspy. W ten sposób można też szukać swojej idealnej plaży i najbogatszych w podwodne życie stanowisk do nurkowania – woda przy małych wyspach jest zazwyczaj dużo bardziej przejrzysta. Na popularnej wysepce Pregnant Maid (Ciężarna Panna) znajduje się jeziorko słodkowodne i można dobrze zjeść.

Oczami mieszkańca

Dzięki swojemu położeniu praktycznie na wysokości granicy Malezji i Tajlandii, kulturę Langkawi charakteryzują wieloetniczne wpływy. Dlatego obok meczetów, można tu napotkać świątynie buddyjskie czy hinduistyczne, choć wielokulturowość najlepiej odkrywa się... na talerzu. Tak, jak w całej Malezji podstawa kuchni jest smażony ryż w różnych wersjach (nasi goreng), ale mieszkańcy wysp chętnie zajadają też laksę, czyli pikantną zupę z owoców morza. A czasem najlepszym na biesiadowanie jest późny wieczór, bo dopiero wtedy temperatura spada na tyle, że zaczyna się myśleć o głodzie.

Czy wiesz, że…

•  właśnie z Langkawi pochodzi John Dunlop, człowiek, który zaproponował zastosowanie gumowej opony importował kauczuk; jego wynalazek zrewolucjonizował branżę motoryzacyjną

•  Langkawi jako jedno z niewielu regionów na Oceanie Indyjskim prawie nie odczuło skutków tragicznego trzęsienia ziemi w 2005 roku, które spowodowało falę tsunami; wszystko za sprawa lasów mangrowych porastających wybrzeża wysp, które zadziałały jak bufor, chroniąc ląd przed falą

•  nazwa Langkawi oznacza w języku malajskim „brązowy orzeł”; ptaki te mieszkają w porośniętych lasami tropikalnymi wzgórzach; orzeł w nazwie ma symbolizować odwagę i siłę mieszkańców wyspy

Lotnisko

Połączenia lotnicze z wyspą obsługuje Port lotniczy Langkawi (LGK).

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Langkawi

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.