Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Kuala Lumpur - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Informacje aktualne na dzień 31.05.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Kuala Lumpur?

Wynajem samochodu w Kuala Lumpur zapewni Ci dużą wolność podróżowania, szczególnie, gdy planujesz odwiedzić również jego okolice. Ofertę głównych wypożyczalni samochodów porównać możesz z wyprzedzeniem dzięki wyszukiwarce Skyscanner, a na miejscu odebrać wybrany pojazd w kilku lokalizacjach. Do popularnych należy port lotniczy, ale i Chinatown, które zazwyczaj należą do najtańszych. Oprócz nich na liście znajduje się chociażby One City/Puchong czy Subang Jaya. Niemal wszystkie dostępne tu samochody wyposażone są w klimatyzację i automatyczną skrzynię biegów, a w cenie posiadają assistance oraz opcję nieograniczonego przebiegu. Za niewielki 4-osobowy samochód 2-drzwiowy zapłacisz tu od 123 złotych za dobę.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Większość dróg Półwyspu Malajskiego wiedzie przez i do Kuala Lumpur. Poruszając się North-South Expressway, do centrum dostaniesz się wybierając zjazd Jalan Duta (jeśli podróżujesz z północy) lub Sungai Besi (z południa). Jeśli nie chciałbyś korzystać z płatnych dróg, wybierz Federal Route One, biegnącą przez wszystkie zachodnie stany malezyjskie. Opłaty za przejazd tutejszymi autostradami pobierane są w gotówce lub za pomocą systemu Touch‘n GO oraz SmartTAG systems, które skracają czas transakcji i płatności, dbając o komfort kierowcy. Przy wynajmie samochodu dopytaj, z której z nich będziesz mógł tu skorzystać. W Kuala Lumpur trudno jest wskazać jednoznaczne godziny szczytu - sklepy są tu czynne od godz. 10.00 do 22.00, biura od 8.00 do 16.30, banki od 9.15 do 16.30, urzędy pocztowe – godzinę dłużej. Z drugiej strony wiele z tutejszych restauracji i barów czynnych jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przyjmuje się jednak, że największe zagęszczenie ruchu przypada na godziny od 16.00 do 20.00. W Kuala Lumpur panuje ruch lewostronny, a poruszanie się po mieście bywa nieco chaotyczne. Lokalni kierowcy mają opinię nieprzewidywalnych, dlatego warto zachować szczególną ostrożność nie tylko podczas przekraczania skrzyżowań, ale w każdym momencie jazdy.

Parkowanie

Do jednych z najbezpieczniejszych i najbardziej wygodnych miejsc parkingowych należą parkingi centrów handlowych. Poza możliwością zakupów, zazwyczaj są położone nieopodal centrum miasta lub są dobrze z nim skomunikowane. Wiele z nich, takich jak na przykład Mid Valley, oferuje również wygodne miejsca przygotowane specjalnie dla… kobiet, a także brak maksymalnego czasu postoju. Doskonałe, choć nie najtańsze miejsca parkingowe oferuje również Kuala Lumpur Convention Centre. Ulokowany w centrum parking posiada 5000 miejsc z możliwością pozostawienia samochodu na noc. Niższe stawki obowiązują tu w godzinach od 17.00 do 5.00 rano, a opłata wynosi 3 RM za każdą z dwóch pierwszych godzin, lub też 9 RM za postój całonocny. W dzień zapłacisz tu 4RM za pierwszą godzinę postoju i 2 RM za każdą kolejną.

Gdzie warto pojechać?

Jaskinie Batu

Jaskinie Batu, czyli Gua Batu, odkryte zostały pod koniec XIX wieku. Ten zespół jaskiń w formacjach wapiennych po dziś dzień cieszy się uznaniem hindusów, którzy obierają go tłumnie jako cel swoich pielgrzymek. Najbardziej atrakcyjną jest Jaskinia Katedralna, czyli jaskinia główna, mierząca około 100 metrów wysokości! Do niej doprowadzą Cię 272 stopnie stromych schodów. Radość sprawi Ci również przejażdżka po Brickfields zwanymi Małymi Indiami, gdzie zobaczysz lokalną sztukę.

Kuala Gandah Elephant Sanctuary

Kuala Gandah Elephant Sanctuary to miejsce niezwykłe. Tutaj, w odległości jedynie 1,5 godziny jazdy od Kuala Lumpur, wśród tropikalnych lasów deszczowych funkcjonuje sierociniec, który zajmuje się osieroconymi młodymi słoniami. Tej wyprawy długo nie zapomnisz! Jeśli sprzyjać Ci będzie szczęście, może uda Cię się pobawić choć chwilę ze słoniątkami. To będzie nie tylko cudowna, ale i wzruszająca wyprawa!

Malacca

Malakka to miasto nieco kosmopolityczne oraz najstarszy port handlowy kraju. Założyli go muzułmańscy emigranci z Sumatry, po czym przechodziła w ręce Portugalczyków, Holendrów, Brytyjczyków, doświadczając jeszcze okupacji japońskiej. Od 1956 roku wreszcie stała się częścią niepodległej Malezji. Dziś razem z pobliskim miastem George Town wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a warto zobaczyć w niej chociażby fort, ratusz i kościół z XVI wieku.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.