Mapa

Tanie loty do Meksyk

„Meksyk to kraj, w którym surrealizm to życie, a śmierć to figurka świętego z metalu i żywicy” – tak mówi o swoim kraju pisarz Jose Gil Olmos. Rzeczywiście, z jednej strony odnajdziemy tu doniosłe dziedzictwo Majów i Azteków, z drugiej biesiady na grobach zmarłych zakrapiane tequilą. Z jednej strony – Fridę Kahlo czy Octavia Paz, z drugiej wesołych Mariachi i solidnie przyprawianą chili kuchnię. Chciałoby się powiedzieć: Co za Meksyk!

Tego nie można przegapić

Hitem Meksyku i wymarzonym miejscem na wakacje jest Półwysep Jukatan. Poza rajskimi plażami, turkusową wodą i nowoczesną infrastrukturą turystyczną kurortu Cancun, w tym właśnie regionie najwięcej jest tak zwanych cenotes. Woda w tych naturalnych studniach jest tak przejrzysta, że można obserwować ich dno. Jedną z najbardziej znanych jest Chichén Itzá, położona w słynnym prekolumbijskim mieście o tej samej nazwie. Poza samą studnią, to magiczne miejsce zachwyca architekturą Majów i Tolteków. Główne budowle kompleksu to Świątynia Wojowników, Świątynia Kukulkana, czy 12-metrowa wieża „Ślimak”. Do miejsc, które wstyd byłoby pominąć odwiedzając ten kraj należy niewątpliwie jego stolica – gigantyczny Meksyk z masą atrakcji dla każdego oraz najwyższym wiszący most na świecie Baluarte. Znajduje się on tak wysoko, że zmieściłyby się pod nim prawie dwa Pałace Kultury, jeden na drugim.

Poza nadmorskimi kurortami i ruinami dawnych kultur, Meksyk proponuje także miejsca odbiegające od standardowych atrakcji wakacyjnych. Nieopodal Cancun znajduje się niezwykłe podwodne muzeum z rzeźbami brytyjskiego artysty Jasona de Caires. Z unieruchomionymi w różnych sytuacjach kamiennymi posągami można stanąć twarzą w twarz z perspektywy nurka, albo od góry – z pokładu łódki. Ranking najdziwniejszych miejsc wygrywa natomiast tak zwana Wyspa Lalek. Na drzewach na tej wyspie wiszą złowróżebne lalki, które ponoć mają odstraszać złe duchy.

Oczami mieszkańca

Dzisiejsze społeczeństwo meksykańskie to mieszanka etniczna starożytnych cywilizacji i europejskich kolonizatorów. Ich zamiłowanie do żywych kolorów, hucznych fiest i równa troska o gości jak o rodzinę sprawi, że samo poznanie Meksykanów może być głownym celem wyprawy do ich kraju. Odwiedź mniej znane miasta i wioski, żeby poczuć atmosferę prawdziwego Meksyku, innego od tego z folderów turystycznych.

Odkryj plaże okolic Mazatlán, nie bez powodu zwanego Perłą Pacyfiku. Jego wybrzeże dorównuje urodą kurortowi Acapulco, a jego niewątpliwą przewagą jest dużo mniejsze zatłoczenie. W stanie Oaxaca czeka na Ciebie klimatyczna wioska rybacka i sekretna mekka surferów - Puerto Escondido. Dla tych, którzy raczkują w jeździe po falach idealna będzie miejscowa plaża Carrizalillo. Artystyczne dusze wybiorą z kolei kameralną Sayulitę w stanie Nayarit – jej dzikie plaże i rustykalne tawerny rybackie.

Życie meksykańskich wiosek i miasteczek najlepiej poznawać podczas tradycyjnie obchodzonych tam świąt i poprzez smakowanie lokalnej kuchni. Jednym z najciekawszych doświadczeń, jakie może

przywieźć z Meksyku podróżnik, jest uczestnictwo w obchodach dnia zmarłych. Tutaj jest to radosne święto z barwnymi dekoracjami z czaszek i ucztami organizowanymi na cmentarzach. Huczne są też obchody Bożego Narodzenia, pełne kolorowych procesji Las posadas i z pielgrzymkami w hołdzie patronki Meksyku, Matko Bożej z Guadalupe.

Warta grzechu meksykańska kuchnia to znane na całym świecie tortille, burritos, tacos i nachos z różnymi odmianami fasoli, ostrymi salsami i zakrapiane cytryną. Może i znacie je z barku tex-mex za rogiem, ale przygotowane przez panią domu „gdzieś w Meksyku” smakują sto razy lepiej.

Czy wiesz, że…

* co roku miliony barwnych motyli z gatunku danaid wędrowny (monarch) migruje ze Stanów Zjednoczonych i Kanady do Meksyku; lecące na południe motyle mogą pokonywać dystanse nawet do 2800 kilometrów

* granica między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi to druga (po granicy Stanów z Kanadą) najdłuższa granica między państwami; jest to też jedna z najlepiej strzeżonych granic na świecie z dwudziestoma tysiącami funkcjonariuszy starającymi się zapobiec między innymi nielegalnemu jej przekraczaniu

* Tequila, Tabasco i Chihuahua to nie tylko wódka, super ostry sos i najmniejszy pies świata, ale i miejsca w Meksyku

Lotnisko

Do głównych międzynarodowych portów lotniczych w Meksyką należą lotnisko Benito Juáreza (MEX), Lotnisko Cancún (CUN), Guadalajara (GDL), lotnisko Monterrey (MTY), Tijuana (TIJ) czy Los Cabos (SJD).

Znajdź tanie loty do Meksyku na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Meksyku. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Meksyku? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.