Mapa

Tanie loty do Cancún

Nazwa Cancún w języku Majów oznaczała tyle co „Siedlisko Żmij”. Może to właśnie dlatego do lat 70-tych mieszkały tu na stałe tylko 3 osoby! Dziś chyba każdy im zazdrości, że miały wtedy te bielusieńkie plaże i turkusową wodę tylko dla siebie.

Tego nie można przegapić

Największym atutem Cancún jest oszałamiająca przyroda. Otoczenie drugiej największej po australijskiej, rafie świata - Wielkiej Mezoamerykańskiej Rafy Koralowej jest najlepszym dowodem na urodę i czystość oceanu. Bogactwo podwodnego świata można odkrywać na różne sposoby – jako nurek, z maską do snorkelingu, albo z perspektywy łodzi podwodnej. Poza kolorowymi rybami i fascynującymi kształtami, jakie potrafią przybierać koralowce, można tu zwiedzić jedyne w swoim rodzaju Podwodne Muzeum. Ponad pięćset rzeźb postaci ludzkich w różnych pozach i sytuacjach można podglądać u wybrzeży Isla de Mujeres, czyli Wyspy Kobiet. Jest to także jedno z ulubionych miejsc do plażowania i relaksu.

Na bardziej aktywny wypoczynek można wybrać się do jednego z eko-parków, czyli miejsc na pograniczu parku rozrywki i rezerwatu przyrody. Xcaret to interaktywne zoo, w którym nocą odbywa się show przybliżające przeszłość i kulturę regionu. Wypad do Xplor przypomina dzień z życia Indiany Jonesa z przeprawianiem się przez mosty linowe i ukryte jaskinie. W Aktun Chen i Xel-Ha można odkrywać podwodne życie zwierząt z maską do snorkelingu.

Warto też nie zniechęcać się perspektywą dwu i półgodzinnej podróży samochodem i odwiedzić Chichen Itza. Ruiny prekolumbijskiego miasta Majów wskazują, że od IV wieku p.n.e. aż do późnego średniowiecza miejsce to tętniło życiem, a w X i XI było centrum kultury Majów i Tolteków. Najważniejsze budowle tego kompleksu: Świątynia Wojownika, tak zwany „Zamek” i El Caracol, czyli „Ślimak” są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Oczami mieszkańca

Większość turystów przyjeżdżających do Cancún spędza czas w tak zwanej Strefie Hotelowej, gdzie znajdują się plaże i restauracje. Żeby poprzebywać z rodowitymi mieszkańcami i podejrzeć ich życie codzienne wystarczy więc przejść do starszej części miasta. Można tam zrobić zakupy na jednym z targów staroci, albo na słynnych bazarkach Market 28 i Market 23. Ceny są tu bardzo niskie, ale i tak normą jest targowanie się. Mieszkańcy Cancún uwielbiają spędzać czas na placu zwanym Parque de las Palapas. Szczególnie wieczorem można ich spotkać odpoczywających na ławkach czy w kawiarniach. Warto wtedy tu przysiąść, zamówić tacos, zimne piwo i posłuchać ulicznych muzyków.

Czy wiesz, że...

* w roku 2010 wydłużono plażę w Cancún aż o 11 kilometrów; wykorzystano do tego 6 miliardów metrów sześciennych piasku, a projekt kosztował 70 milionów dolarów

* baza hotelowa Cancún ma do zaoferowania około 140 hoteli, 24 tysiące pokoi i ponad 350 restauracji; na pewno więc jest tam, gdzie spać i jeść

* Cancún to popularny kierunek „ślubny”; rocznie pobiera się tutaj około 46 tysięcy par

Lotniska

Port lotniczy Cancún (CUN) jest drugim, po stołecznym lotnisku Benito Juareza, największym lotniskiem w Meksyku.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Cancún

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Cancún: Cancún.
Delta, Sky Airline, KLM, Air New Zealand, GOL Linhas Aéreas, Cubana, Azur Air i TUI latają do: Cancún bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Cancún, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.