Mapa

Tanie loty do Biarritz

 „Monte Carlo wybrzeża Atlantyckiego” tak we Francji nazywa się często Biarritz. Położony po francuskiej stronie Kraju Basków kurort, od początku XIX wieku przyciąga tłumy szerokimi piaszczystymi plażami, wystającymi z wody malowniczymi skałami, wyborną kuchnią i wreszcie pełną szyku, zabytkową architekturą. Oprócz wciąż pobrzmiewającej świetności z czasów Belle Epoque, Biarritz ma też swoje współczesne, bardziej rozrywkowe oblicze – tutejsze plaże są uwielbiane przez europejskich surferów.

Tego nie można przegapić

Rozciągająca się w środku miasta, szeroka i piaszczysta Grande Plage nie pozostawia wątpliwości, dlaczego na początku XX wieku Cesarzowa Eugenia chciała spędzać tu każde lato. Naprzeciwko plaży Napoleon III postawił jej więc wspaniały pałac, który dziś przekształcono w luksusowy Hôtel du Palace. Upodobania cesarskiej pary szybko stały się modą i w Biarritz zaczęła regularnie gościć cała europejska śmietanka. Do czasu rewolucji bywali tu też zamożni Rosjanie, dla których zbudowano cerkiew z okazałą, błękitną kopułą, Église Alexandre Newsky.

Ponieważ deszcze są dość częstym widokiem na tej części wybrzeża, zabytkowa część Biarritz oferuje eleganckie kasyno z wnętrzem w stylu Art Déco i mieszczące się w przepięknym budynku z tego samego okresu Musée de la Mer. Można tu oglądać atlantycką faunę, a także bardziej egzotyczne gatunki. Największą sensację wzbudza akwarium z rekinami, gdzie osoby o mocnych nerwach mogą obserwować, jak są karmione. Rodziny z dziećmi powinny koniecznie zajrzeć do Cité de l'Océan, które łączy w sobie interaktywne muzeum, park rozrywki i akwarium.

Okiem mieszkańca 

Dzisiejsze Biarritz to nie tylko dobry dla zamożnych turystów splendor zabytkowego uzdrowiska. Jest też drugie oblicze miasta, bardziej nonszalanckie i rozrywkowe. Tutejsza młodzież prowadzi prawdziwie kalifornijski tryb życia, który ma swoje początki w roku 1957. Scenarzysta Pieter Viertel przyjechał tu wtedy z Kalifornii, aby kręcić ekranizację powieści Ernesta Hemingwaya „Słońce też wschodzi”. Kiedy zobaczył ogromne fale na Atlantyku, które są w tych stronach bardzo częstym widokiem, czym prędzej zlecił przysłanie mu jego deski surfingowej.

Takie były początki Europejskiego surfingu i Biarritz, jako jego stolicy. Dziś sześć miejskich plaż, które uchodzą za najlepsze na kontynencie, oraz zabytkowe bulwary pełne są kolorowej młodzieży z deskami na plecach.

Czy wiesz, że?

* Biarritz oddalone jest i 18 km od granicy z Hiszpanią

* most w porcie rybackim zaprojektował sam Gustav Eiffel 

* co roku Biarritz jest gospodarzem Mistrzostw Świata w surfingu 

* aby móc podziwiać piękną panoramę miasta z liczącej 73 metry wysokości miejskiej latarni morskiej, trzeba wdrapać się na nią po 258 krętych schodkach 

Lotnisko

Samoloty do Biarritz lądują na oddalonym o 5 km od miasta lotnisku Biarritz-Bayonne-Anglet.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Biarritz

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.