Mapa

Tanie loty do Bordeaux

We francuskim Bordeaux trunek Bordeaux leje się strumieniami, to niezaprzeczalny fakt. 280 tysięcy hektarów winnic i aż 57 gatunków wina sprawia, że miasto z powodzeniem mogłoby kandydować do tytułu winnej stolicy Europy. Zanim jednak oddamy się degustacji, warto poznać choć kilka z aż 300 zabytków tego unikatowego miasta.

Czego nie można przegapić

Naszymi zmysłami zawładnie przepiękna Starówka o powierzchni aż 150 hektarów. Położona nad rzeką Garonną zachwyca zarówno w dzień, jak i wtedy, gdy zapadnie zmrok, a światło doskonale podkreśli walory architektoniczne jej budynków. Centrum stanowi ogromny Plac Quinconces, jeden z największych w Europie, który z kolei koncentruje się wokół fontanny z pomnikiem des Girondins. Nie sposób jej nie dostrzec – ma ona wysokość aż 50 metrów.

Nie sposób nie zauważyć również nawiązań do Paryża, znajdziemy w Bordeaux mały Pere La Chaise (czyli cmentarz Chartreuse) oraz małą Notre Damme, czyli Katedrę św. Andrzeja. Jej najstarsza część - ściana zachodnia - pochodzi z XI wieku. Tuż obok zobaczyć można odizolowaną od kościoła wieżę Pey-Berland, która imię zawdzięcza arcybiskupowi, założycielowi miejskiego uniwersytetu. Wróćmy jednak do samej katedry. Wnętrze zbudowane na planie krzyża i pomimo obecności licznych witraży, jest dość ciemne. Po przekroczeniu progu katedry, naszym oczom ukaże się długi chór oraz niezliczona ilość drogocennych obrazów. Na kartach historii świątynia zapisała się ślubem Eleonory Akwitańskiej z Ludwikiem VII, przyszłym królem Francji. Na tutejszej dzwonnicy funkcjonuje taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę miasta.

Miasto to jednak nie tylko katedry i świątynie. Znajduje się tu również szereg różnorodnych muzeów. Warto wyróżnić Muzeum Sztuk Pięknych z obrazem Tycjana i prezentacją rysunku, grafiki czy malarstwa oraz Muzeum Sztuki Zdobniczej, gdzie zaprezentowane są przedmioty należące uprzednio do lokalnej szlachty.

Oczami mieszkańca

Szczególną chlubą dla mieszkańców jest Targ Kapucynów. Jeden z największych i najbardziej znanych targów we Francji, kuszący pysznymi i świeżymi owocami morza oraz wyrobami regionalnymi - serami, konfiturami, i oczywiście winem. Tutaj poznamy prawdziwe oblicze mieszkańców, sympatycznych, roześmianych i beztroskich, którzy z lubością oddadzą się dyskusji przy małej szklaneczce Bordeaux.

Warto wiedzieć, że…

* Bordeaux to centrum studenckiego życia, znajduje się tutaj kilkanaście wyższych uczelni – w tym uniwersytety, Akademia Sztuk Pięknych i szkoła morska.

* Świeże owoce morza, przywożone są tutaj codziennie z Basenu Arcachon, oddalonego od miasta o 75 kilometrów.

* Bordeaux zwane jest często „wodnym miastem” lub „miastem mostów”.

* Wieki temu, każdy ważny gość przybywający do miasta musiał przejść przez bramę Porte Cailhau, co do dziś czynią turyści.

Lotniska

W Bordeaux funkcjonuje jedno lotnisko – Port Lotniczy Bordeaux-Mérignac.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Bordeaux

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Bordeaux: Bordeaux.
Chalair, KLM, Vueling Airlines, Volotea, Air Arabia Maroc, Nouvelair, Norwegian i Air Algerie latają do: Bordeaux bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Bordeaux, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.