Mapa

Tanie loty z Lotniska Modlin

Port Lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) to drugie po Lotnisku im. Fryderyka Chopina najważniejsze lotnisko obsługujące połączenia z Warszawą. Port lotniczy jest położony w Nowym Dworze Mazowieckim, około czterdziestu kilometrów od centrum stolicy.

Jak się tam dostać?

Trasę Warszawa – Modlin można przebyć na kilka różnych sposobów: pociągiem, samochodem lub autobusem. Jednym z wygodnych rozwiązań jest skorzystanie z połączeń kolejowych. Pociągi Kolei Mazowieckich do Modlina kursują z dwóch przystanków: Warszawy Centralnej i Dworca Gdańskiego. Podróż pociągiem trwa około czterdziestu minut. Ze stacji Modlin do lotnisko co dwadzieścia minut kursują autobusy typu shuttle-bus.

Poza połączeniem kolejowym, możliwa jest też podróż linią autobusową ModlinBus, która łączy lotnisko z przystankami w Warszawie, Łodzi i Radomiu i operuje non-stop. Podróżni często też umawiają się na wspólny kurs taksówką z Modlina, której koszt waha się od 100 do 200 zł. Zmotoryzowani mogą dojechać do lub z Modlina drogą krajową nr 62, która łączy się z drogą krajową nr 61 i drogą ekspresową S7, która łączy Warszawę z Gdańskiem.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko Modlin obsługuje połączenia na trasach krótko- i średniodystansowych tanich linii, obecnie tylko Ryanair. Możliwe są stąd stałe połączenia na lotniska Alicante, Barcelona-El Prat, Fuerteventura, Gran Canaria, Teneryfa i Madryt w Hiszpanii, na lotniska Londyn-Stansted, East Midlands, Manchester, Bristol, Glasgow-Prestwick i Liverpool w Wielkiej Brytanii, do Eindhoven w Holandii, Bolonii, Rzymu-Ciampino i Mediolana-Bergamo we Włoszech, do Brukseli-Charleroi w Belgia, Oslo-Rygge w Norwegii, Paryża-Beauvais we Francji, Saloników w Grecji, Shannon i Dublina w Irlandii i Sztokholmu (Skavsta) w Szwecji.

Dodatkowo, z lotniska możliwe są połączenia sezonowe w okresie letnim do Chanii (Grecja), Marsylii (Francja), Palma de Mallorca (Hiszpania), Pizy i Trapani (Włochy). Od 2015 roku planowane jest także uruchomienie połączeń z Atenami, Kopenhagą (Kastrup) i Lizboną.

Na lotnisku

Modlin to małe, kompaktowe lotnisko, ale oferuje wszystkie podstawowe usługi, przydatne podczas podróżowania. W strefie ogólnodostępnej znajduje się bankomat Euronetu, a wymiana walut możliwa jest zarówno w tej strefie, jak i w hali przylotów. W strefie ogólnodostępnej lotniska znajdują się także stanowiska wynajmu samochodów. Poza tym, lotnisko oferuje różnorakie bistro, restauracje, sklepy Duty Free i saloniki prasowe. Wszyscy pasażerowie mają także możliwość ze skorzystania z z bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do internetu na terenie całego lotniska. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Warszawa Modlin

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.