Mapa

Tanie loty do Zjednoczone Emiraty Arabskie

Kraj, w którym przystanki autobusowe są klimatyzowane, a bankomaty wypłacają sztabki złota. Trudno się dziwić, że wielu widzi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich arabski Disneyland dla bogaczy. Ale to nie jest jedyne oblicze tego kraju. Podczas wyprawy na pustynię albo na tradycyjny bazar można tu znaleźć ducha kultury arabskiej.

Tego nie można przegapić

W skład państwa Zjednoczone Emiraty Arabskie wchodzi siedem emiratów Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman,Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Najsłynniejsze wśród podróżnych są dwa pierwsze. Hitem turystycznym Dubaju jest najwyższy budynek świata Burdż Chalifa – szczególnie warto odwiedzić go w nocy, ale uwaga! na zachód słońca oglądany z tego szklanego giganta trzeba sobie zarezerwować wcześniej miejsce. Inne szalone konstrukcje to hotel-żagiel Burdż al-Arab czy wyspy palmowe. Rozrywkami w nieco innym klimacie jest rejs tradycyjną abrą po Dubai Creek lub piknik w jednym z lokalnych parków.

Z kolei na w Abu Zabi na uwagę zasługuje gigantyczny, ociekający bogactwem meczet Sheika Zayeda. Czterdzieści tysięcy wiernych modli się tutaj pod jednym z największych żyrandoli na świecie o średnicy dziesięciu metrów. Na spacer wzdłuż wybrzeża można się wybrać na bulwar, Corniche, który od centrum handlowego Marina Shopping Mall aż po port Mina Zayed zachwyca pejzażem i chłodzi delikatną bryzą.

Poza miastami przyszłości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na przyjezdnych czekają także atrakcje przyrodnicze. Każdy, kto tu przyjedzie powinien wybrać się na wyprawę na pustynię (tylko z przewodnikiem). Takiego doświadczenia nie da się porównać z niczym innym. Zmienne temperatury, czerwony, wydmowy pejzaż i pustynne życie: jaszczurki i gazele. Jednym z najbardziej znanych miejsc do podziwiania wielkich wydm jest grupa wiosek beduińskich znanych pod wspólną nazwą Liwa Oasis. Jeśli będziesz mógł jeszcze patrzeć na piasek, polecamy plaże na wschodnim wybrzeżu kraju. Najpiękniejsze są między Dibbą i półwyspem Musandam.

Oczami mieszkańca

Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich to miks kulturowy. Na początku istnienia państwa mieszkała tu jedynie ludność arabska. Dziś połowa obywateli kraju pochodzi z Indii. Mieszkają tu też i pracują Filipińczycy, Chińczycy i Europejczycy. Mimo odmiennego zaplecza kulturowego i religii wszystkie grupy etniczne funkcjonują tutaj w symbiozie, razem pracują, wypoczywają, a modlą się obok siebie. Najlepiej widać to w parkach miejskich, gdzie w wolne dni wypoczywają rodziny z różnych stron świata.

Czy wiesz, że…

* dubajska policja korzysta z samochodów marek Lamborghini, Ferrari i Bentley; tłumaczy się

to koniecznością nadążenia za piratami drogowymi

* warto pamiętać, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oficjalnie zakazane jest picie alkoholu; zazwyczaj zakaz ten jest traktowany z przymrużeniem oka wobec cudzoziemców, ale bezpieczniej jest wyjazdem zapoznać się z lokalnym prawem i przestrzegać go na miejscu

* w Dubaju znajduje się jeden z raptem kilku na świecie podwodnych hoteli; spanie w podwodnych komnatach Atlantis, The Palm to prawdziwa przygoda, ale to dopiero początek; w Dubaju budowane są już kolejne tego typu kompleksy

Lotnisko

Główne lotniska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to Port lotniczy Dubaj (DXB), Port lotniczy Abu Zabi (AUH) i Port lotniczy Szardża (SHJ). 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.