Mapa

Tanie loty Poznań-Sztokholm

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Sztokholm.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Loty bezpośrednie do: Sztokholm

Loty non stop obecnie odbywają się od Marzec do Październik.

 • ŚREDNI CZAS PRZELOTU1 h 27 min
 • NAJTAŃSZY LOT BEZPOŚREDNI W OBIE STRONY52 zł
 • ŚREDNIO LOTÓW NA TYDZIEŃ2
LINIE LOTNICZE, KTÓRE LATAJĄ BEZPOŚREDNIO
Ryanair
Wyszukaj loty bezpośrednie

Informacje o locie z: Poznań do: Sztokholm

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

52 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 772 km

1 h 25 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras

4 lotniska

Często zadawane pytania

Są 4 lotniska w mieście Sztokholm: Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Sztokholm wynosi 52 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Sztokholm wynosi 1 h 25 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Poznań do: Sztokholm.
Według stanu na Luty, są 2 loty w tygodniu z: Poznań do: Sztokholm.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Poznań - Sztokholm, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Poznań – Sztokholm

 • Bezpośrednie loty: Poznań – Sztokholm Wizz Air
 • Loty z przesiadką Poznań – Sztokholm: SAS, LOT, Lufthansa
 • Czas przelotu Poznań – Sztokholm: 1h 30minut

Lotniska w Poznaniu

Loty z Poznania do Sztokholmu są dostępne z lotniska Poznań Ławica.

Informacje: Port lotniczy Poznań im. Henryka Wieniawskiego, zwane lotniskiem Poznań Ławica, to jedyne lotnisko miasta oddalone od jego centrum o 7 kilometrów. Posiada jeden terminal, zmodernizowany w trakcie przygotowań do mistrzostw EURO 2012. Halę odpraw znajdziesz na poziomie zero, w zachodniej części budynku. Poza ponad 20 stanowiskami odprawy znajdziesz tu skromną ofertę usługową, kawiarnie (lokalną i sieciową) oraz restaurację i fast-food. Dodatkowo dla pasażerów uruchomiono tu bezpłatny dostęp do Internetu.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Poznania do Sztokholmu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Poznań Ławica?

Lotnisko Poznań Ławica nie posiada połączenia kolejowego z centrum. Dotrzesz tu taksówką, samochodem lub autobusem linii 59 (lub nocnym 242). Za bilet zapłacisz 4,60zł, a podróż potrwa 20 minut. Alternatywnie możesz wybrać podróż autobusem linii 48, dotrzesz do przystanku na ulicy Wyszęborskiej, oddalonego od terminalu o 200 metrów.

Lotniska w Sztokholmie

Miasto Sztokholm posiada cztery lotniska: Skavsta, Arlanda, Bromma oraz Västerås. Bezpośrednie loty Poznań-Sztokholm realizowane są na pierwsze z nich.

Lotnisko Sztokholm-Skavsta

Informacje: Lotnisko Sztokholm Skavsta skupia głównie tanie linie lotnicze. Przyloty i wyloty obsługuje tu jeden terminal, oddalony od centrum miasta o 100 kilometrów. Bez trudu dojedziesz stąd do Sztokholmu.

Jak dojechać z lotniska do Sztokholmu?

 • Dedykowanym autobusem Flygbussarna – podróż do centrum zajmie Ci około 80 minut, autobus odjeżdża 20-30 minut po przylocie. Za bilet do centrum zapłacisz 159SEK (lub 139SEK – 62,50zł, jeśli bilet kupisz przez internet).
 • Pociągiem – od najbliższej stacji kolejowej dzieli Cię 7 kilometrów. Dojedziesz tam autobusem 515 lub taksówką (koszt 250SEK -113zł). Podróż pociągiem trwa 65 minut, za bilet zapłacisz 115SEK (52zł).
 • wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Sztokholmu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Szwecji wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Poznań i Sztokholm znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Sztokholmie

Pogoda w Sztokholmie

Temperatury w Poznaniu i Sztokholmie są bardzo zbliżone, zimy są tu mroźne, a lata ciepłe. Zimą w Sztokholmie spodziewaj się średnio do -5°C, a w najcieplejszych miesiącach letnich około 22-24°C. Najkrótszy dzień trwa tu 6 godzin (zima), a najdłuższy nawet 18 godzin (lato), z tego powodu miasto najlepiej jest odwiedzić w ciepłym lipcu czy czerwcu.

Ceny i waluta w Sztokholmie

Walutą obowiązującą w Sztokholmie jest korona szwedzka (SEK). Powszechnie są tu akceptowane karty płatnicze i kredytowe, bez trudu znajdziesz tu również bankomat. Jeśli chcesz uniknąć wysokich kosztów transakcji bezgotówkowych, jeszcze przed wyjazdem dopytaj w swoim banku o produkty, które pozwolą Ci tych kosztów uniknąć. Możesz również zabrać trochę gotówki. Walutę wymień jeszcze w Polsce – korzystne kursy oferują kantory internetowe.

Ceny w Sztokholmie są wyższe średnio o 120%, za posiłek zapłacisz do 216% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 70SEK (32zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 100SEK (45zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób – 700SEK (316zł)
 • butelka wody – 15SEK (7zł)
 • kawa – 35SEK (16zł)
 • piwo w pubie – 60SEK (27zł)
 • taksówka – 13SEK/km (6zł).

Transport w Sztokholmie

Planujesz zwiedzić wszystkie atrakcje Sztokholmu? Pomoże Ci w tym znakomita miejska komunikacja. Autobusy, metro, pociągi, tramwaje i promy obsługuje tu jedna korporacja, oferując bilety ważne od 75 do 120 minut z możliwością nieograniczonej ilości przesiadek. Bilety kupisz w kioskach, kasach lub za pomocą aplikacji/internetu. Nie ma możliwości zakupu biletu za gotówkę na pokładzie autobusu. Jeśli pragniesz zaoszczędzić, kup bilet 24h (120SEK - 54zł), 72h (240SEK – 108zł) lub 7day (7-dniowy, 315SEK – 142zł). Niemal każdy bilet jest ładowany na karę SL Access Card, zapłacisz za nią jednorazowo 20SEK (9zł). Za bilet pojedynczy zapłacisz 30SEK (13,50zł).

Sztokholm atrakcje

Sztokholm to miasto królów, doskonałych muzeów i sztuki. Znajdziesz tu jedyny XVII-wieczny okręt na świecie, piękne rezydencje królewskie, artystyczne stacje metra czy genialny skansen. Zobacz, co warto zobaczyć w Sztokholmie:

 • Gamla Stan – piękna, urokliwa i historyczna dzielnica położona na czterech wyspach. Gamla Stan, czyli Stare Miasto, to jedno z największych i najlepiej zachowanych średniowiecznych centrów miasta w Europie
 • Muzeum Vasa – najpopularniejsze muzeum w kraju! Znajdziesz tu wspaniały i jedyny XVII-wieczny statek na świecie, który przetrwał do dzisiaj
 • Skansen – to właściwie skansen i ogród zoologiczny w jednym. Wśród zwierząt znajdziesz tu niedźwiedzie brunatne, a wśród 140 budynków – szkołę, pocztę czy hutę szkoła pamiętające nawet XIV wiek.
 • Zamek Królewski – choć rodzina królewska na stałe mieszka w Pałacu Drottningholm, to zamek królewski pozostaje do dziś oficjalną rezydencją królów Szwecji
 • Drottningholm – piękny pałac wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, rezydencja Królowej i Króla Szwecji
 • Stacje metra – każda z tutejszych 90 stacji ma swój wyjątkowy charakter, koloryt i wyraźnie artystyczne oblicze. Polecamy szczególnie Kungsträdgården.
 • Kungsträdgården – piękny park położony w centrum miasta. Znajdziesz tu mnóstwo restauracji, kawiarni, w lecie odbywają się tu koncerty.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1SEK = 0,45zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.