Wiadomosci Tanie podróżowanie po drogiej Skandynawii: 6 super trików

Wszystkie artykuły

Tanie podróżowanie po drogiej Skandynawii: 6 super trików

Od niedawna możemy latać do państw Skandynawii za naprawdę niewielkie pieniądze. Stwarza to świetną możliwość do wyjazdów weekendowych i dłuższych wypadów. Jest tylko jeden problem: na miejscu jest bardzo drogo. Na szczęście są sposoby, które pozwolą Ci w pełni skorzystać z dobrodziejstw tego pięknego regionu Europy, nie wydając więcej niż podczas wyjazdów w inne miejsca. Skyscanner zdradza 7 sposobów na tanie podróżowanie po Norwegii, Szwecji i Danii.

1. Dostań się tam za grosze

Dziś, żeby polecieć do Oslo czy Sztokholmu (do Danii jest nieco drożej) zapłacisz prawie tyle, co za kino. Można więc taki wypad traktować jako przyjemną propozycję na weekend. Nawet po doliczeniu transferu z lotniska, koszty przyjazdu do skandynawskich miast nie przerażają. Przekonaj się o tym, klikając w zielone belki poniżej.

Sprawdź loty do Norwegii Sprawdź loty do Szwecji Sprawdź loty do Danii

2. Zaoszczędź na zakwaterowaniu

Ogromną zaletą państw skandynawskich jest cudowna przyroda. Jeszcze lepsze jest jednak to, że istnieje tu niezliczona ilość terenów, na których można bezpłatnie rozbić namiot. Czy taki widok nie jest wart więcej niż pokój w eleganckim hotelu?

Oczywiście nie zawsze jest dostatecznie ciepło, żeby spać w namiocie. Podczas chłodniejszych miesięcy oraz w miastach, Skyscanner zachęca do wynajmowania mieszkań i pokoi w hostelach. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej opłacalne, a trzeba pamiętać, że standard skandynawskich wnętrz zapewni komfortowy wypoczynek.

3. Nie wydawaj pieniędzy na środki transportu

Skandynawskie miasta można z powodzeniem zwiedzać na piechotę lub rowerem. Jeśli możesz korzystać z siły własnych nóg, nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na taksówki czy autobusy. Poza miastami, można próbować przemieszczać się autostopem. Najłatwiej przedostawać się w ten sposób między większymi miastami. Na mniej zaludnionych terenach, może po prostu brakować kierowców, którzy mogliby Cię zabrać ze sobą w trasę. W Skandynawii jest raczej bezpiecznie, więc warto rozważyć autostop jako sposób na zaoszczędzenie podczas podróżowania do państw tego regionu.

4. Nie trać na wymianie walut

W państwach skandynawskich płacenie gotówką zaczyna odchodzić do lamusa. Możesz więc spokojnie wybrać się w podróż jedynie z kartami kredytowymi i debetowymi, unikając prowizji kantoru przy wymianie waluty czy opłaty za korzystanie z bankomatu za granicą. Przed wyjazdem koniecznie jednak sprawdź, na jakich zasadach Twój bank nalicza opłaty za korzystanie z kart w obcych walutach.

5. Kupuj jedzenie w supermarketach

Jednym z największych obciążeń podczas podróży do Szwecji, Danii czy Norwegii może być płacenie za posiłki. Obiad w restauracji w Oslo kosztuje zazwyczaj równowartość około stu złotych. Ale są na to rozwiązania. Jeśli masz możliwość przyrządzania sobie jedzenia w miejscu zakwaterowania, skorzystaj z tego i rób zakupy w supermarkecie. Dodatkowo, w większości miast skandynawskich można znaleźć dużo tańsze restauracje i bary z kuchnią międzynarodową. W restauracji tajskiej czy tureckiej rachunek powinien być sporo niższy niż w takiej z lokalnymi potrawami.

Sprawdź też:

Co kupisz za równowartość 50 zł w różnych państwach?

6. Skorzystaj z bezpłatnych atrakcji

Miasta Skandynawii oferują szereg przyjemności, które nie kosztują ani grosza. W Sztokholmie są to na przykład plaże czy bezpłatne muzea, w Kopenhadze codziennie w południe można zobaczyć zmianę warty pod Pałacem Amalienborg, a zimą w Oslo skorzystać z lodowiska. Do tego dochodzą liczne festiwale, organizowane przez cały rok, na które wstęp jest bezpłatny.

Sprawdź też:

17 trików jak oszczędzać na wakacjach 15 rad jak bezpłatnie przenieść się do klasy biznes

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa