Mapa

Tanie loty Nowy Jork-Londyn

Informacje o locie z: Nowy Jork do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

1 167 zł

Linie latające bezpośrednio

15

Loty w tygodniu

231

Średni czas lotu, całkowita odległość: 5566 km

6 h 30 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

British Airways

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Nowy Jork-Londyn, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Nowy Jork-Londyn

 • Najpopularniejszy lot: Nowy Jork-Londyn British Airways
 • Bezpośredni lot Nowy Jork-Londyn:  American Airlines, British Airways, Delta Airlines, Virgin Atlantic, Norwegian, Air France, Iberia, KLM, Finnair, Lufthansa
 • Czas przelotu Nowy Jork-Londyn: ok. 6 godzin i 45 minut (odległość Nowy Jork-Londyn w linii prostej to około 5 565 kilometrów)

Lotniska w Nowym Jorku

W mieście działają cztery lotniska: imienia Johna F. Kennediego, Newark, La Guardia i Stewart International. Bezpośrednie loty Nowego Jorku do Londynu obsługiwane są przez JFK i Newark.

Lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego

Większość lotów z Nowego Jorku do Londynu rozpoczyna się właśnie na tym lotnisku. Doskonale znane jest na całym świecie z rozmaitych filmów i książek, jest głównym obsługującym Nowy Jork. Wybór usług jest tu tak duży, że najlepiej jest wyszukać interesującą cię ofertę na stronie internetowej.

Mieści się w dzielnicy Queens, około dwudziestu pięciu kilometrów na południowy-zachód od Manhattanu. JFK liczy sześć terminali o nietypowej numeracji 1, 2, 4, 5, 7 i 8, między którymi transport zapewnia bezpłatny pociąg JFK Air Train. Na terenie całego lotniska dostępne jest bezpłatne połączenie z internetem.

Jak dojechać na lotnisko JFK? 

 • AirTrain JFK to najpopularniejszy i najwygodniejszy sposób dojazdu na lotnisko. Z Jamaica Station i Howard Beach Station dojedziesz tu za 7,25 USD. W sumie podróż z centrum zajmie ci około 45-60 minut.
 • Pod T5 dostaniesz się też autobusami Q3, Q10 albo B15 z Brooklynu (B15) i Queens (Q3, Q10). Dalej do wybranego terminala zabierze cię bezpłatny na tym odcinku AirTrain.

Lotnisko Newark Liberty International

Drugim lotniskiem, z którego możesz wyruszać jest oddalone o piętnaście kilometrów od centrum Nowego Jorku lotnisko Newark w stanie New Jersey. Korzystają z niego linie Lufthansa, My Austrian i United. Newark liczy trzy terminale: A,B i C. Na lotnisku dostępne jest też nieograniczone i bezpłatne Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Newark?

 • Pociągiem NJ Transit z Penn Station w 30 minut (12,50 USD), a z World Trade Center w 40 minut (11 USD) dojedziesz na Newark Airport Rail Station, skąd złapiesz AirTrain Newark, którym w 10 minut dojedziesz się na lotnisko.
 • Autobusem. To tańsza, ale wolniejsza opcja. Za 2,75 USD dojedziesz ze stacji Journal lub World Trade Center na Penn Station, skąd za 1,60 USD w niecałe pół godziny dostaniesz się na lotnisko.

Lotniska w Londynie

W stolicy Wielkiej Brytanii działa aż sześć lotnisk. Są to Heathrow, Gatwick, Luton, Stansted, City i Southend. Długie, międzykontynentalne trasy obsługują głównie Heathrow i Gatwick. Linie British Airways oferują część połączeń z położonego blisko centrum, niewielkiego lotniska City.

Lotnisko Heathrow

To największe lotnisko nie tylko w Londynie, ale też w całej Europie. Pod względem liczby obsługiwanych pasażerów należy też do ścisłej, światowej czołówki. Wspólnie z drugim co do wielkości londyńskim portem Gatwick stanowią bazę dla British Airways. Leży 23 kilometry od centrum Londynu w administracyjnych granicach miasta.

Wybór oferowanych na Heathrow usług jest tak duży, że warto wcześniej wyszukać interesujące cię miejsca i sprawdzić ich lokalizację na stronie internetowej lotniska. Na Heathrow możesz skorzystać z  nieograniczonego dostępu do bezpłatnego Wi-Fi.

Jak dojechać do Londynu?

 • Dzięki wygodnemu położeniu Heathrow, łatwo dostaniesz się stąd do centrum miasta metrem. To najbardziej ekonomiczne i najczęściej wybierane połączenie. Podróż linią Piccadilly zajmie niecałą godzinę, a jednorazowy bilet kosztuje zaledwie 2,20 GBP (ok. 11 zł).
 • Najszybszą opcją jest natomiast pociąg Heathrow Express. Dojazd nim do centrum zajmie ci zaledwie kwadrans. Jest to jednak dość kosztowna opcja. Za bilet w jedną stronę zapłacisz 16,50 GBP (ok. 85 zł). Uwzględniając stosunkowo niewielką odległość, jest to jedno z najdroższych połączeń kolejowych świata. 
 • Najwygodniej jest oczywiście wsiąść w taksówkę. Kurs do centralnego Londynu kosztować cię będzie jednak 45-60 GBP (od 230 do 310 zł), a czas przejazdu jest trudny do przewidzenia ze względu na nękające miasto korki.
 • Jeśli po przylocie planujesz wynająć samochód w Londynie, zapoznaj się z poradnikiem Skyscanner.

Londyn Gatwick

To drugie najważniejsze londyńskie lotnisko leży nieco dalej, bo czterdzieści kilometrów na południe od centrum Londynu. Wyruszać będziesz z niego wybierając połączenie liniami Norwegian i niektóre loty British Airways.

Gatwick ma dwa terminale: północny (North) i południowy (South). I choć jest ono znacznie mniejsze od Heathrow, tutaj również nie brakuje sklepów, restauracji, barów i innych usług. Warto więc skorzystać wcześniej z wyszukiwarki na stronie lotniska. Każdemu pasażerowi  przysługuje też dziewięćdziesiąt minut bezpłatnego Wi-Fi.

Jak dojechać do Londynu z lotniska Londyn Gatwick?

 • Pociąg Gatwick Express jest pod każdym względem najlepszą opcją dojazdu z Gatwick. Kursuje co piętnaście minut i w około 30 minut dociera na położony w centrum dworzec London Victoria. Za bilet w jedną stronę zapłacisz 19,90 GBP (ok. 100 zł).

Londyn City

To niewielkie lotnisko przez lata obsługiwało VIPów i podróże służbowe. Z roku na rok rozszerza jednak działalność i zyskuje użytkowników ze względu na wygodne położenie blisko miasta (11 kilometrów od centrum, w sąsiedztwie biznesowej dzielnicy City). Choć w obiegowej opinii wciąż uchodzi ono za drogie, coraz więcej osób docenia oszczędność czasu i pieniędzy, jakie daje szybki transport miejskim pociągiem. Po rejestracji na stronie lotniska, zyskujesz dostęp do bezpłatnego Wi-Fi.

Jak dojechać z lotniska City do centrum Londynu?

 • W niecałe pół godziny dostaniesz się do centrum miejską kolejką DLR (do stacji Bank). Jednorazowy przejazd kosztować cię będzie 4,90 GBP (ok. 23 zł).

Informacje praktyczne

Lecąc na trasie z Nowego Jorku do Londynu musisz mieć ze sobą ważny paszport. Po przylocie na miejsce, przestaw zegarek o sześć godzin do przodu (na przykład z godziny 12 na 16). Pamiętaj o zmianie czasu z letniego na zimowy: w Nowym Jorku przestawia się zegarki 12 marca i 5 listopada, a w Berlinie 26 marca i 29 października.

Ceny, pogoda i atrakcje w Londynie 

Pogoda w Londynie

Stereotypowe londyńskie deszcze i mgły w rzeczywistości nie są tak częstym zjawiskiem. Z danych statystycznych wynika, że stolica Wielkiej Brytanii na mniejszą średnią opadów niż Nowy Jork (a także Bordeaux, Neapol czy Sydney). Faktem jest jednak, że pogoda w stolicy Wielkiej Brytanii jest dość zmienna, dlatego warto zawsze mieć przy sobie parasol.

Lata są tu zazwyczaj ciepłe, a czasami wręcz gorące. Co roku w tym okresie przypada około 30 dni z temperaturą powyżej 25°C. Zimy są tu natomiast dość chłodne i wilgotne, a mrozy zdarzają się stosunkowo rzadko. Od grudnia do lutego temperatury oscylują wokół 5°C. Sporadyczne opady śniegu wywołują nielada zamieszanie. Musisz się liczyć wtedy z opóźnieniami a nawet paraliżem komunikacji zbiorowej.

Ceny w Londynie

To jedna z droższych stolic Europy, dlatego też ceny w Londynie są porównywalne z nowojorskimi. W barach i restauracjach są one nawet bardzo zbliżone. W sklepach zapłacisz mniej więcej o trzydzieści procent mniej, podobnie jak za wynajem mieszkania.

W sierpniu 2017 kurs funta brytyjskiego wynosił 4,66. Kupno funtów za dolary nie stanowi żadnego problemu. W Londynie możesz też płacić kartą lub pobierać gotówkę z bankomatów. Przed podróżą sprawdź jednak jaką prowizję, jaką od tego typu usług pobiera twój bank.

Przykładowe ceny w Londynie:

 • Obiad w restauracji – 15 GBP (ok. 70 zł)
 • Jedzenie typu fast-food – 5 GBP (ok. 23 zł)
 • Lokalne piwo – 4,50 GBP (ok. 21 zł)
 • Filiżanka kawy – 2,64 GBP (ok. 12 zł)
 • Butelka wody mineralnej w sklepie – 0,95 GBP (ok. 4,4 zł)

Transport w Londynie

Po Londynie możesz się poruszać metrem, autobusami, koleją miejską, tramwajem, promem po Tamizie i taksówkami. Sieć połączeń jest bardzo rozwinięta i dobrze oznakowana, jest tylko jeden problem: jest jedną z najdroższych w Europie.

Po przyjeździe najlepiej jest zaopatrzyć się w kartę Oyster lub Travelcard. Jeśli planujesz zwiedzanie Londynu, wybierz wersję turystyczną, która uprawni cię do zniżek w muzeach, galeriach, niektórych restauracjach, atrakcjach itp. Miasto podzielone jest na 9 stref, z czego metro operuje w strefach od 1 do 6, a kolej miejska od 1 do 9. Podział strefowy nie obowiązuje w autobusach (możesz z nich korzystać z każdą kartą miejską, za jednorazowy przejazd zapłacisz 1,5 GBP, ok. 7 zł), a w tramwajach ważne są karty na strefy 3,4,5 lub 6.

Londyn atrakcje

Nie sposób zwiedzić wszystkich atrakcji Londynu podczas jednej wizyty. Na początek warto więc skupić się na tym, co po prostu trzeba zobaczyć: 

 • Twierdzy Londyńskiej (The Tower of London), 
 • Moście Tower (Tower Bridge), 
 • Parlamencie (Houses of Parliament) wraz z dzwonem na wieży zegarowej (Big Ben)
 • Opactwie Westminster (Westminster Abbey)
 • Pałacu Buckingham

Co jeszcze warto zobaczyć w Londynie?

 • Muzeum Brytyjskie z jednym z największych na świecie zbiorów starożytnych eksponatów
 • Tate Modern, które jest obok nowojorskiego najważniejszym muzeum sztuki nowoczesnej
 • Hyde Park i Speaker’s Corner, czyli miejsce, w którym każdy może wygłosić swoje poglądy
 • Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds
 • Muzeum Historii Naturalnej liczące siedemdziesiąt milionów eksponatów podzielonych na pięć działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia

Ciekawe miejsca w Londynie to nie tylko jego zabytki i muzea. Miasto to wyznacza światowe trendy w sztuce ulicznej, muzyce i modzie. Aby w pełni poczuć jego niepowtarzalną atmosferę, wybierz się na obiad i zakupy do Wschodniego Londynu. Warto też odwiedzić północną dzielnicę Camden, z którą związanych jest wiele znanych gwiazd na przykład zmarła niedawno piosenkarka Amy Winehouse.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w sierpniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.