Mapa

Tanie loty Katowice-Amsterdam

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Amsterdam.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Katowice do: Amsterdam Schiphol

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

307 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

3

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1013 km

1 h 55 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

transavia

Amsterdam Schiphol

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Amsterdam: Amsterdam Schiphol.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Katowice do: Amsterdam Schiphol wynosi 307 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Katowice do: Amsterdam Schiphol wynosi 1 h 55 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Katowice do: Amsterdam Schiphol.
Według stanu na Styczeń, są 3 loty w tygodniu z: Katowice do: Amsterdam Schiphol.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Katowice - Amsterdam, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Katowice – Amsterdam

 • Najpopularniejszy lot: Katowice - Amsterdam Lufthansa
 • Bezpośredni lot: Katowice – Amsterdam Transavia (od 9.05.2017)
 • Loty z przesiadką Katowice – Amsterdam: Lufthansa, LOT
 • Czas przelotu Katowice-Amsterdam: 1h 55minut

Lotniska w Katowicach

Loty Katowice - Amsterdam są dostępne z lotniska Katowice Pyrzowice.

Lotnisko Katowice (lotnisko Katowice – Pyrzowice)

Informacje: Port lotniczy Katowice Pyrzowice, w skrócie zwane często Pyrzowicami, to jedyne lotnisko Katowic. Jest położone w odległości 30 kilometrów od centrum miasta i posiada trzy terminale – terminale wylotowy A i B oraz terminal przylotowy C. Na miejscu możesz skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi lub zajrzeć do tutejszych sklepów, kawiarni czy restauracji. Oczekiwanie na lot będzie przyjemniejsze, bo w 2016 roku zmodernizowano tu halę odlotów.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Katowic do Amsterdamu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Pyrzowice:

Jedynym – poza samochodem i taksówką – sposobem dotarcia na lotnisko jest podróż autobusem Linii Lotnisko. Czas podróży: 50 minut, cena biletu: 27zł.

Lotnisko w Amsterdamie

Miasto Amsterdam posiada jedno lotnisko.

Lotnisko Amsterdam Schiphol

Informacje: Port lotniczy Amsterdam Schiphol do jedyne lotnisko Amsterdamu i największe lotnisko Holandii. To również jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Jest doskonale oznakowane, nowoczesne i przyjazne. Często nazywa się je nawet najbardziej zrelaksowanym i wyluzowanym lotniskiem świata. Przyloty realizowane są w jednej z czterech hal.

Jak dojechać z lotniska do Amsterdamu:

 • pociągiem. Czas podróży: 14 minut, cena biletu: 4,20€ (18zł). Podróż zaczniesz na stacji kolejowej Schiphol Plaza, ulokowanej pod terminalem.
 • autobusem ekspresowej linii 197. Czas podróży: 25 minut, cena biletu: 5€ (21,50).
 • wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Amsterdamu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Holandii wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Katowice i Amsterdam znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Amsterdamie

Pogoda w Amsterdamie

Temperatury panujące w mieście sprawiają, że zwiedzanie Amsterdamu jest najprzyjemniejsze szczególnie w okresie wiosennym i letnim. W najcieplejszych miesiącach – w lutym i sierpniu – termometry wskazują tu średnio 22-24°C. Miasto warto również odwiedzić zimą, wtedy spodziewaj się tu od 1 do 6°C. Jeśli pragniesz zobaczyć słynne kwitnące tulipany, zarezerwuj bilety na maj.

Ceny i waluta w Amsterdamie

Walutą obowiązującą w Amsterdamie jest euro. W restauracjach, hotelach i sklepach bez trudu zapłacisz kartą, z łatwością znajdziesz tu również bankomat. Jeśli planujesz przyjechać z gotówką, walutę wymień jeszcze w Polsce – najlepsze kursy oferują zazwyczaj kantory internetowe. Warto wiedzieć, że przy większych kwotach (na przykład od 2000 zł), kantory stacjonarne dopuszczają możliwość negocjacji kursu. By uniknąć dodatkowych opłat, jeszcze przed wyjazdem skonsultuj się ze swoim doradcą bankowym. Opłata za transakcje zagraniczne zależeć będzie od produktów finansowych, które już posiadasz.

Ceny w Amsterdamie są wyższe średnio o 116%, za posiłek zapłacisz nawet 260% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 7,70€ (33zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 15€ (64,50zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 60€ (258zł)
 • butelka wody – 1€ (4,30zł)
 • kawa – 2,74€ (12zł)
 • piwo w pubie – 4,50€ (19zł)
 • taksówka – 2,2€/kilometr (9,45zł).

Transport w Amsterdamie

Amsterdam to miasto po którym podróżuje się z przyjemnością. Do dyspozycji masz metro, prom, pociąg, autobus oraz kolejkę Niteliner, a dodatkowo oszczędzisz dzięki biletowi czasowemu. Do wyboru masz wersję 1-dniową (15€ - 64,50zł), 2-dniową (20€ - 129zł) oraz 3-dniową (25€ - 107,50zł). Taki bilet umożliwia Ci podróżowanie z nieograniczoną ilością przesiadek. Alternatywa to zakup karty pre-paid OV-chipkaart. Koszt jej wydania to 7,50€ (32zł). Wystarczy, że przed rozpoczęciem podróży doładujesz ją odpowiednią kwotą, z za przejazdy zapłacisz „kasując” kartę na pokładzie pociągu czy autobusu.

Amsterdam atrakcje

Amsterdam, choć wielu z nas kojarzy się głównie z kanałami, serem i tulipanami, ma do zaoferowania znacznie więcej. Genialna atmosfera, fantastyczne dzieła sztuki i niezapomniane muzea wyróżniają go na tle wielu stolic. Co warto zobaczyć w Amsterdamie? Nie zapomnij:

 • zwiedzić Rijksmuseum – największą miejską atrakcję. Znajdziesz tu kolekcję ponad 5000 obrazów pędzla m.in. Rembrandta.
 • skosztować pyszności w Reypenaer Cheese Tasting Room. Po udanym testowaniu serów otrzymasz tu nawet specjalny certyfikat.
 • spędzić cały dzień w Natura Artis Magistra. To jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych w Europie.
 • doświadczyć Muzeum Anny Frank. Tu wraz z rodziną ukrywała się przed nazistami podczas II wojny światowej. Znajdziesz tu również statuetkę Oskara!
 • poznać historię piwa Heineken w interaktywnym muzeum Heineken Experience.
 • przeczytać nasz poradnik:10 najlepszych rzeczy w Amsterdamie: porady mieszkanki

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1€ = 4,30zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.