Mapa

Tanie loty Kraków-Cardiff

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Cardiff.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Kraków do: Cardiff

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

762 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1629 km

4 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

KLM

Cardiff

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Cardiff: Cardiff.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Cardiff wynosi 762 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Cardiff wynosi 4 h 35 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Kraków do: Cardiff.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Kraków- Cardiff, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Kraków-Cardiff

 • Najpopularniejszy lot: Kraków-Cardiff KLM
 • Bezpośrednie loty Kraków-Cardiff: Brak
 • Loty z przesiadką Kraków-Cardiff: KLM, Air France
 • Czas przelotu Kraków-Cardiff (bez przesiadek): 4 godziny 15 minut (odległość Kraków-Cardiff w linii prostej to 1 629 km)

Lotnisko Kraków

Kraków-Balice to jedyne lotnisko obsługujące to miasto i drugie co do wielkości w Polsce. Oddalone jest  o jedenaście kilometrów na zachód od centrum Krakowa i liczy jeden terminal pasażerski. Przed wylotem możesz zjeść coś w którejś z działających tu restauracji (do wyboru masz kuchnię lokalną, włoską lub kawiarnię z przekąskami) lub zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych. W terminalu możesz też przez kwadrans korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. 

Jak dojechać na lotnisko Kraków?

 • Pociągiem. W około siedemnaście minut dostaniesz się tu z Dworca Głównego. Jednorazowy bilet normalny kosztuje 8 złotych (w cenę wliczony jest przewóz bagażu). Pociągi odjeżdżają co 30 minut
 • Autobusem. Z Dworca Głównego na lotnisko kursują dwie linie autobusowe: 208 i 292 oraz 902. Przejazd nimi trwa jednak znacznie dłużej niż pociągiem, bo czterdzieści minut. Za bilet zapłacisz jednak o połowę mniej, bo 4 zł
 • Taksówką. Za przejazd na lotnisko zapłacisz około 30 zł
 • Wynajętym samochodem

Lotnisko Cardiff

Choć lotnisko to liczy jeden terminal i jest raczej niewielkich rozmiarów, stanowi główny węzeł lotniczy w Walii. Przed opuszczeniem terminalu, możesz kupić książki, gazety, słodycze i napoje w sklepie wielobranżowym WH Smiths. Jeśli przejdziesz do hali głównej, będziesz mógł korzystać z komputera z dostępem do internetu i przekąsić coś w restauracji Caffi Cwtch.

Jak dojechać na lotnisko Cardiff? 

Terminal oddalony jest o 19 kilometrów na południowy zachód od centrum miasta. Złapiesz stąd bezpośredni autobus lotniskowy T9 kursujący do centrum Cardiff co 20 minut w sezonie letnim (kwiecień-październik) i co 30 zimą (listopad-marzec). W autobusie możesz skorzystać z bezpłatnego dostępu do Wi-Fi. Za bilet zapłacisz 5 GBP w jedną stronę (lub 7 EUR).

Drugą nieco bardziej skomplikowaną opcją transportu jest dojazd autobusem lotniskowym 905 do dworca w Rhoose. Przejazd zajmie ci około 10 minut i kosztować będzie 1 GBP (ok. 4,80 zł). Pociągi do Cardiff kursują stąd co godzinę od poniedziałku do soboty i co dwie godziny w niedziele.

Informacje praktyczne

Obywatele polscy mogą podróżować do Walii z ważnym dowodem osobistym zamiast paszportu. Po przylocie na miejsce przestaw zegarek o godzinę do tyłu (np. z godziny 11 na 10).

Ceny, pogoda i atrakcje w Cardiff

Ceny i waluta w Cardiff

W Walii płaci się w funtach brytyjskich. W październiku 2017 1 GBP kosztował 4,80 zł. W Cardiff jest sporo drożej niż w Krakowie. Średnio, w sklepach i restauracjach zapłacisz o ponad 100 procent więcej. Nieco mniejsze różnice dotyczyć będą jednak wynajmu mieszkania, które są tu o około 60 procent droższe.

Przykładowe ceny w Cardiff

 • Obiad w lokalnej restauracji 9,50 GBP (ok. 45 zł)
 • Obiad w fast foodzie 5 GBP (ok. 24 zł)
 • Filiżanka kawy 2,44 GBP (ok. 11,60 zł)
 • Lokalne piwo w pubie 3,30 GBP (ok. 16 zł)
 • Butelka wody mineralnej 1,5l 0,90 GBP (ok 4,30 zł)
 • Kilometr taksówką 1,24 GBP (ok. 6 zł)

Pogoda w Cardiff 

Klimat w Cardiff jest umiarkowany z silnym wpływem oceanicznym. Oznacza to, że w mieście występują cztery wyraźnie różniące się od siebie pory roku, a przez cały rok odczuwalne są silne wiatry i spora wilgotność powietrza. Lato jest w miarę ciepłe, z temperaturą w dzień wahającą się między 18 a 22 stopniami Celsjusza. Zimy nie są mroźne, ale za to deszczowe (możesz spodziewać się wtedy kilku stopni powyżej zera). Jesienią i zimą będzie około kilkunastu stopni.

Transport w Cardiff

Ścisłe centrum, gdzie skupionych jest większość atrakcji Cardiff, można zwiedzić na piechotę. Turyści nie muszą więc najczęściej korzystać z transportu zbiorowego. Płaskie ukształtowanie terenu i łagodny klimat znacznie ułatwiają też życie rowerzystom. Miasto i jego okolice obfitują w przyjemne szlaki rowerowe, które często w pogodne, weekendowe dni bywają jednak zatłoczone przez pieszych. I choć miejski system wypożyczalni Oy Bike został w ostatnim czasie zlikwidowany, rower wciąż można wypożyczyć na kempingu Pontcanna Fields lub w biurze turystycznym Cardiff Cycle Tours.

Miasto dysponuje dobrze rozwiniętą siecią autobusową, docierającą do pobliskich miejscowości. Większość linii zatrzymuje się w okolicach Dworca Centralnego. Opłaty za przejazd są ujednolicone:

 • Jednorazowy przejazd 1,90 GBP
 • Bilet dzienny 3,80 GBP
 • Bilet tygodniowy 14 GBP

Cardiff atrakcje

Zwiedzanie Cardiff obejmuje nie tylko skupione w ścisłym centrum atrakcje, ale także rozsiane po okolicy średniowieczne zamki i malownicze zakątki.

Co warto zobaczyć w Cardiff i okolicach? 

 • Zamek w Cardiff 
 • Muzeum Historyczne St Fangas
 • Stadion Milenijny
 • Muzeum Narodowe 
 • Dyffryn Gardens
 • Zamek Caerphilly
 • Castell Coch

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.