Mapa

Tanie loty do Cardiff

Cardiff położone jest na terenie Wielkiej Brytanii i naturalnym wydawać by się mogło stosowanie tu języka angielskiego. Nic bardziej mylnego. Jeśli po przyjeździe do miasta nie będziesz mógł zrozumieć ani słowa, wiedz, że trafiłeś na walijski, drugi obowiązujący tu język urzędowy. Na szczęście przyjazne nastawienie mieszkańców wynagradza jakiekolwiek trudności komunikacyjne oraz zaskakujący brytyjski akcent.

Czego nie można przegapić

Cardiff to jedna z najmłodszych europejskich stolic, a na jej ulicach zauroczy Cię przenikająca się architektura średniowiecza połączona harmonijnie z nowoczesnymi budynkami. W jego centrum znajduje się słynny Zamek Cardiff, wybudowany na bazie fortyfikacji rzymskich z 1091 roku. Początkowo drewniany, przez wieki wzmacniany był kamieniem, by popaść w ponad 100-letnie oblężenie, podczas którego został częściowo zniszczony. Z jego baszty normańskiej rozciąga się piękny widok na całe miasto. Oprócz niej zachwyca pięć wież, m.in. Herbert Tower czy Clock Tower. Do tego różnorodne apartamenty, każdy o unikatowym charakterze, w tym zaskakująca sypialnia Lorda Bute, dla którego zamek wybudowano.

Stąd warto skierować swoje kroki do drugiego zamku, zwanego „czerwonym”. Położony na północy Cardiff Castell Coch, powstał w XIX wieku i uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc w mieście.

By na chwilę oderwać się od historii i zrobić krok do czasów nam współczesnych, warto zobaczyć Wales Millennium Centre, z kinem, operą, teatrem i salą koncertową. Zaskakujące architektonicznie i zachwycające swoim ogromem wita nas wysoką na 20 metrów fontanną, mieniącą się setką kolorów. Podobno występ w Centrum to zaszczyt dla każdego artysty operowego.

By zaczerpnąć świeżego powietrza warto udać się do Cathay Park, położonego nieopodal zamku. Zachwycają tu piękne ogrody, budynki w stylu edwardiańskim czy Sąd Koronny oraz budynek Glamorgan. Warto odnaleźć tu Ratusz, przed którym znajduje się tablica pamiątkowa będąca hołdem dla Polaków walczących w obronie Anglii w okresie II Wojny Światowej.

Oczami mieszkańca

Warto pamiętać, że Cardiff to przede wszystkim miasto studenckie, które może pochwalić się słynnymi uniwersytetami. Niezwykle rozwinięta jest tu oferta kulturalna, a mieszkańcy chętnie biorą udział w licznie organizowanych festiwalach – Great British Cheese Festival czy muzyczny Cardiff Big

Weekend Festival to tylko niektóre z nich. Wieczorami, chętnie spotykają się oni w licznych pubach czy barach, ulokowanych w tętniącym życiem centrum miasta.

Warto wiedzieć, że…

* Port w Cardiff, zwany potocznie Tiger Bay, przez wiele lat był jednym z największych na świecie.

* To właśnie tutaj, w miejskim ratuszu, w 2007 ogłoszono, że to Polska i Ukraina zostały wybrane organizatorami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.

* Zamek Cardiff to ulubione miejsce muzyków rockowych. Występowali tu m.in. Tom Jones czy Stereophonics.

Lotniska

Walijskie lotnisko – Port Lotniczy Cardiff – położone jest około 19 kilometrów od centrum miasta.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Cardiff

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Cardiff: Cardiff.
Delta, KLM Cityhopper, Qatar Airways, KLM, Vueling Airlines, Aeroflot, Air France i Eastern Airways latają do: Cardiff bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Cardiff, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.