Mapa

Gdańsk-Bruksela

Informacje o locie z: Gdańsk do: Bruksela

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

323 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1031 km

3 h 25 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Bruksela i Bruksela S. Charleroi

2 lotniska

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Gdańsk-Bruksela, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Gdańsk-Bruksela

 • Najpopularniejszy lot: Gdańsk-Bruksela Wizz Air
 • Bezpośredni lot Gdańsk-Bruksela: Wizz Air
 • Lot z przesiadką Gdańsk-Bruksela: Scandinavian Airlines, Lufthansa, KLM, Air France, LOT, Brussels Airlines
 • Czas przelotu Gdańsk-Bruksela: ok. godzinę i pięćdziesiąt pięć minut (odległość Gdańsk-Bruksela w linii prostej to około tysiąc kilometrów)

Lotnisko Gdańsk

To jeden z trzech największych obok Warszawy i Krakowa portów lotniczych w Polsce. Rocznie obsługuje cztery miliony pasażerów.

Na lotnisku znajdują się dwa terminale. Terminal T1 pełni funkcję odlotową dla lotów do krajów spoza strefy Schengen. Terminal T2 zawiera natomiast pełną infrastrukturę odlotową i przylotową, w tym 20 stanowisk check-in oraz 10 gate'ów przeznaczonych do odprawy pasażerów odlatujących do krajów ze strefy Schengen. Znajdziesz tu także restauracje i bary. Wybierając loty Gdańsk–Bruksela będziesz korzystać z Terminalu 2. Wybudowano go w 2015 roku z myślą o rozwoju lotniska. Na lotnisku dostęp do internetu jest bezpłatny. 

Mając więcej bagaży możesz skorzystać z Terminalu Miasto. Znajdziesz go w centrum Gdańska na ulicy Heweliusza. Dobę przed wylotem możesz nadać tu swój bagaż główny, a na lotnisko pojedziesz tylko z bagażem podręcznym. 

Jak dojechać na lotnisko Gdańsk?

 • Najwygodniej będzie pojechać pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (Pomorskiej Kolei Metropolitalnej). Pociągi kursują na trasie Gdańsk-Wrzeszcz – Port Lotniczy – Gdynia Główna co pół godziny oraz na trasie Gdańsk Główny – Port Lotniczy – Kartuzy co godzinę. W pociągach nalicza się taryfę kilometrową SKM oraz tzw. bilet strefowy Miejski na Gdańsk, uprawniający w cenie 3,50 zł (bilet normalny) do podróży do dowolnego przystanku SKM na terenie Gdańska
 • Możesz też skorzystać z połączeń autobusowych. Z Gdańska Głównego, czyli dworca kursuje przyspieszona linia 210 oraz linia nocna N3. Z dworca we Wrzeszczu odjeżdża autobus linii 110. Z Gdyni Głównej kursuje bezpośredni autobus na lotnisko - linia 4A

Bilety można kupić w kasach i automatach biletowych na przystankach kolei lub w pociągu.

Lotniska w Brukseli 

W Brukseli są dwa lotniska. Głównym obsługującym miasto jest Zaventem, z mniejszego,  Charleroi korzystają głównie tanie linie lotnicze. 

Lotnisko Charleroi

Port lotniczy Charleroi jest mniejszy od głównego portu Bruxelles-Zaventem i położony dalej od centrum miasta. 

Znajduje się tu jeden terminal pasażerski. Nie ma tu zbyt wielu sklepów i restauracji, ale ich oferta jest wystarczająca, by zaspokoić podstawowe potrzeby. Jeśli chcesz wymienić pieniądze, w terminalu umieszczony został kantor. Na lotnisku Charleroi jest dostęp do Wi-Fi, ale z obostrzeniami. Za darmo możesz sprawdzić jedynie informacje dotyczące lotów i dojazdu do Brukseli, za dostęp do innych stron będziesz musiał zapłacić. Ceny zaczynają się od 5 € (ok. 22 zł).

Bruksela-Charlerloi leży w odległości siedmiu kilometrów od miasta Charlerloi i 46 kilometrów na południe od centrum Brukseli.

Jak dojechać do Brukseli z lotniska Charleroi?

 • Autobusem. To najprostsza forma dojazdu do centrum Brukseli. Przed terminalem znajdują się stanowiska Brussels City Shuttle. Autobusy kursują co pół godziny, bilet kupiony przez internet kosztuje 14 € (ok. 61 zł), a podróż trwa około godziny
 • Pociągiem i autobusem. Na lotnisku nie ma stacji kolejowej, więc konieczny jest transport łączony. Najpierw powinieneś znaleźć stanowisko autobusów TEC i dojechać do Charleroi-South Station. Na dworcu wsiadasz do dowolnego pociągu jadącego do centrum Brukseli. Bilet łączony kosztuje 14 € (ok. 61 zł)
 • Wynajętym samochodem

Informacje praktyczne

Polacy podróżujący między Polską a Belgią mogą przekraczać granice na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Wizy nie są wymagane. W Brukseli obowiązuje ta sama strefa czasowa, co w Gdańsku. 

Pogoda, ceny i atrakcje w Brukseli

Pogoda w Brukseli

Wybierając tanie loty Gdańsk – Bruksela powinieneś pamiętać o zabraniu parasola i kurtki przeciwwiatrowej. Bruksela jest jedną z najbardziej deszczowych stolic Europy. Prawdopodobieństwo opadów istnieje przez cały rok, największe jest w grudniu i styczniu, kiedy pada średnio przez dziewiętnaście dni. 

Zimy w Brukseli są łagodne, z temperaturą wynoszącą kilka stopni powyżej zera. Najlepiej pojechać tam latem, od czerwca do września, kiedy temperatura wynosi około 20°C.

Ceny i waluta w Brukseli

Walutą obowiązującą w Belgii jest euro. W styczniu 2017 roku za 1 euro trzeba było zapłacić 4,38 zł.

Pieniądze możesz wymienić już w Polsce albo skorzystać z bankomatów w Brukseli. Sprawdź wcześniej, jaką prowizję od wypłaty w Belgii pobiera twój bank.

W Brukseli ceny są średnio dwa razy wyższe niż w Gdańsku. Miasto słynie z doskonałych gofrów, których ceny zaczynają się od 1,5 € (ok. 6,60 zł). Nie można odmówić sobie też belgijskich frytek, które także kosztują około 2,5 € (ok. 11 zł).

 • Lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem: 15 € (ok. 66 zł)
 • Lunch typu fast-food: 8 € (ok. 35 zł)
 • Piwo w pubie: 3,80 € (ok. 16,60 zł)
 • Cappuccino: 2,70 € (ok. 12 zł)
 • Taksówka (per km): 1,90 € (ok. 8,30 zł)
 • Butelka wody: 1 € (ok. 4,38 zł)

Transport w Brukseli

Komunikacja zbiorowa w Brukseli zarządzana jest przez firmę STIB-MIVB. Podstawowym środkiem transportu jest metro. Składa się ono z czterech linii i 59 stacji. Pociągi kursują w szczycie co trzy minuty.

Popularnym środkiem transportu są też tramwaje, jest siedemnaście linii, które jeżdżą po rozległym, bo blisko 140 kilometrowym obszarze. Do wyboru masz jeszcze autobusy.

Ile kosztują bilety w Brukseli?

 • Pojedynczy bilet (tzw. jump 1) – 2,1 € (ok. 9,20 zł)
 • Bilet na 5 przejazdów – 8 € (ok. 35 zł)
 • Bilet na 10 przejazdów – 14 € (ok. 61 zł)
 • 24, 48 i 72h – kolejno 7,5 € (ok. 33 zł), 14 € (ok. 61 zł), 18 € (ok. 79 zł)

Po Brukseli można się też poruszać miejskim rowerem Villo. Sieć ścieżek i pasów rowerowych jest bardzo dobrze rozwinięta. Wynajęcie roweru na jeden dzień kosztuje 1,60 € (ok. 7 zł), 7 dni kosztuje 7,65 € (ok. 33 zł).

Bruksela atrakcje

Bruksela to przede wszystkim miasto instytucji europejskich. Ale także wielu kontrastów. Są tu obszary zamieszkane przez artystów, są też dzielnice afrykańskie, z charakterystycznymi bazarami na których sprzedawane są egzotyczne produkty. Na ciekawe miejsca w Brukseli możesz natrafić przypadkowo.

Wnętrze siedziby Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej możesz zobaczyć w maju podczas dni otwartych w ramach Festiwalu Europejskiego.

Co warto zobaczyć w Brukseli?

 • Wielki Plac (Grand-Place de Bruxelles). Główny plac Brukseli wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Ratusz – XIV-wieczna gotycka budowla
 • Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli. Kościół słynie z przepięknych witraży
 • Atomium. Monumentalny model kryształu żelaza
 • Królewskie Muzea Sztuk Pięknych. Znalazły się tu dzieła Bruegla, Rubensa, van Dycka, Boscha

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w styczniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.